Drukāt    Aizvērt

2017. gada ____ maijā

Nr._________________

 

SAEIMAS PREZIDIJAM

 

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija savā šā gada 9. maija sēdē apsprieda un atbalstīja likumprojektu „Grozījumi likumā “Ārvalstu bruņoto spēku statuss Latvijas Republikā”” (Nr.832/Lp12) trešajam lasījumam.

Komisija lūdz iekļaut minēto likumprojektu Saeimas sēdes darba kārtībā.

 

Pielikumā: likumprojekta priekšlikumu tabula uz ____lpp.

 

 

Ar cieņu

 

 

komisijas priekšsēdētājs                                       A.Latkovskis


 

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija                                                                                                          

Likumprojekts trešajam lasījumam

 

 

Grozījumi likumā "Ārvalstu bruņoto spēku statuss Latvijas Republikā"

 (Nr.832/Lp12)

 

Spēkā esošā likuma redakcija

Otrā lasījuma redakcija

Nr.

Priekšlikumi

(1)

Komisijas

atzinums

Komisijas atbalstītā redakcija

ar valsts valodas speciālistu labojumiem

1

2

3

4

5

6

 

Izdarīt likumā “Ārvalstu bruņoto spēku statuss Latvijas Republikā” (Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 1997, 5. nr.; 2001, 7. nr.; 2002, 16. nr.; 2005, 2. nr.; 2006, 12. nr.; Latvijas Vēstnesis, 2011, 117. nr.) šādus grozījumus:

 

 

 

Izdarīt likumā “Ārvalstu bruņoto spēku statuss Latvijas Republikā” (Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 1997, 5. nr.; 2001, 7. nr.; 2002, 16. nr.; 2005, 2. nr.; 2006, 12. nr.; Latvijas Vēstnesis, 2011, 117. nr.) šādus grozījumus:

 

 

 

 

 

 

1. Papildināt likumu ar 2.pantu šādā redakcijā:

2.pants. Atbalsta sniegšana Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem

(1) Ziemeļatlantijas līguma organizācijas un Eiropas Savienības dalībvalstu bruņotos spēkus var iesaistīt atbalsta sniegšanā Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem Nacionālo bruņoto spēku likumā tiem noteikto uzdevumu izpildē. Ziemeļatlantijas līguma organizācijas un Eiropas Savienības dalībvalstu bruņoto spēku vienībām un to amatpersonām, sniedzot atbalstu Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem tiem noteikto uzdevumu izpildē, ir attiecīgās Nacionālo bruņoto spēku un to amatpersonu tiesības.

(2) Atbalsta sniegšanā Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem iesaistīto Ziemeļatlantijas līguma organizācijas un Eiropas Savienības dalībvalstu bruņoto spēku vienību veicamos uzdevumus, to izpildes laiku, vietu un ierobežojumus nosaka Nacionālo bruņoto spēku komandieris vai viņa norīkota atbildīgā amatpersona.”

4.pants. Bruņojums un materiāltehniskais nodrošinājums

(1) Ārvalstu bruņotajiem spēkiem jāsaskaņo ar Latvijas Republikas Aizsardzības ministriju tā bruņojuma un materiāltehniskā nodrošinājuma veids un apjoms, kuru ārvalstu bruņotie spēki ievedīs Latvijas Republikā.

(2) Latvijas Republikas Aizsardzības ministrija izsniedz ārvalstu bruņotajiem spēkiem atļauju bruņojuma ievešanai un izvešanai un veic ievestā bruņojuma uzskaiti un kontroli atbilstoši saskaņotajiem sarakstiem.

(3) Kaujas tehniku pāri Latvijas Republikas valsts robežai un Latvijas Republikas teritorijā pārvadā nepielādētu un atsevišķi no tās munīcijas. Ja tas ir paredzēts kaujas tehnikas izmantošanas instrukcijā, šo tehniku pārvadā iepakojumā. Kaujas tehnikas bruņojuma sistēmas nodrošina pret izkustēšanos.

(4) Ieročus pāri Latvijas Republikas valsts robežai un Latvijas Republikas teritorijā pārvadā nepielādētus, iepakojumā un atsevišķi no to munīcijas, ja ieroču izmantošanas instrukcijā nav paredzēts citādi.

(5) Kāpurķēžu tehniku Latvijas Republikas teritorijā pārvieto ar speciāliem tās transportēšanai paredzētajiem līdzekļiem, ja šī tehnika nav piemērota vai kāpurķēdes nav aprīkotas braukšanai pa ceļa asfaltbetona segumu.

(Ar grozījumiem, kas izdarīti ar 20.06.2002. un 25.11.2004. likumu, kas stājas spēkā 22.12.2004.)

 

 

 

 

 

1. 4. pantā:

papildināt pantu ar 3.daļu šādā redakcijā:

“(31) Ziemeļatlantijas līguma organizācijas un Eiropas Savienības dalībvalstu bruņotie spēki kaujas tehniku pāri Latvijas Republikas iekšējai robežai un Latvijas Republikas teritorijā var pārvadāt pielādētu, lai nodrošinātu valsts apdraudējuma pārvarēšanas pasākumus un ja tas ir paredzēts kaujas tehnikas izmantošanas instrukcijā.”;

 

papildināt pantu ar 4.daļu šādā redakcijā:

“(41) Ziemeļatlantijas līguma organizācijas un Eiropas Savienības dalībvalstu bruņotie spēki ieročus pāri Latvijas Republikas iekšējai robežai un Latvijas Republikas teritorijā var pārvadāt pielādētus, lai nodrošinātu valsts apdraudējuma pārvarēšanas pasākumus un ja tas ir paredzēts ieroču izmantošanas instrukcijā.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. 4. pantā:

papildināt pantu ar 3.daļu šādā redakcijā:

“(31) Ziemeļatlantijas līguma organizācijas un Eiropas Savienības dalībvalstu bruņotie spēki kaujas tehniku pāri Latvijas Republikas iekšējai robežai un Latvijas Republikas teritorijā drīkst pārvadāt pielādētu, lai nodrošinātu valsts apdraudējuma pārvarēšanas pasākumus un ja tas ir paredzēts kaujas tehnikas izmantošanas instrukcijā.”;

 

papildināt pantu ar 4.daļu šādā redakcijā:

“(41) Ziemeļatlantijas līguma organizācijas un Eiropas Savienības dalībvalstu bruņotie spēki ieročus pāri Latvijas Republikas iekšējai robežai un Latvijas Republikas teritorijā drīkst pārvadāt pielādētus, lai nodrošinātu valsts apdraudējuma pārvarēšanas pasākumus un ja tas ir paredzēts ieroču izmantošanas instrukcijā.”

 

 

 

 

 

 

 

2. Papildināt likumu ar IV nodaļu šādā redakcijā:

IV nodaļa
Piedalīšanās valsts apdraudējuma situāciju novēršanā un pārvarēšanā

 

19. pants. Atbalsta sniegšana Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem likumā noteikto uzdevumu izpildē

Ziemeļatlantijas līguma organizācijas un Eiropas Savienības dalībvalstu bruņotos spēkus var iesaistīt atbalsta sniegšanā Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem tiem Nacionālo bruņoto spēku likumā noteikto uzdevumu izpildē. Ziemeļatlantijas līguma organizācijas un Eiropas Savienības dalībvalstu bruņoto spēku vienībām un to amatpersonām, sniedzot atbalstu Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem tiem Nacionālo bruņoto spēku likumā noteikto uzdevumu izpildē, ir attiecīgās Nacionālo bruņoto spēku un to amatpersonu tiesības. Atbalsta sniegšanā Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem iesaistīto Ziemeļatlantijas līguma organizācijas un Eiropas Savienības dalībvalstu bruņoto spēku vienību veicamos uzdevumus, to izpildes laiku, vietu un ierobežojumus nosaka Nacionālo bruņoto spēku komandieris vai viņa norīkota atbildīgā amatpersona.”

 

 

 

1

 

 

Saeimas Juridiskais birojs:

Izteikt likumprojekta 2.pantu šādā redakcijā:

“2. Papildināt likumu ar 2.2pantu šādā redakcijā:

2.2pants. Atbalsta sniegšana Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem

(1) Ziemeļatlantijas līguma organizācijas un Eiropas Savienības dalībvalstu bruņotos spēkus var iesaistīt atbalsta sniegšanā Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem tiem Nacionālo bruņoto spēku likumā noteikto uzdevumu izpildē. Ziemeļatlantijas līguma organizācijas un Eiropas Savienības dalībvalstu bruņoto spēku vienībām un to amatpersonām sniedzot atbalstu Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem tiem noteikto uzdevumu izpildē, ir attiecīgās Nacionālo bruņoto spēku un to amatpersonu tiesības.

(2) Atbalsta sniegšanā Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem iesaistīto Ziemeļatlantijas līguma organizācijas un Eiropas Savienības dalībvalstu bruņoto spēku vienību veicamos uzdevumus, to izpildes laiku, vietu un ierobežojumus nosaka Nacionālo bruņoto spēku komandieris vai viņa norīkota atbildīgā amatpersona.””

 

 

 

Atbalstīts

 

 

Izvērst Oriģinālais dokumenta saturs
Savērst Oriģinālais dokumenta saturs

832.doc832.doc

Start time: 14.12.2023 20:53:55 After doc accessing: 14.12.2023 20:53:55 After doc copying: 14.12.2023 20:53:55 End time: 14.12.2023 20:53:55 Doc created: 10.05.2017 9:10:03 Doc last mod: 10.05.2017 9:13:01 Doc manual: