Drukāt    Aizvērt

A4 Veidlapa Aizsardzibas iekslietu un korupcijas komisija 11 SA

2016. gada …. septembrī

Nr.

 

SAEIMAS PREZIDIJAM

 

 

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija lūdz izdarīt izmaiņas Saeimas 2016. gada 22. septembra sēdes darba kārtībā un iekļaut tajā likumprojektu “Grozījumi Latvijas Republikas Zemessardzes likumā”, kas izstrādāts, pamatojoties uz Saeimas Kārtības ruļļa 79. pantu.

Komisija lūdz minēto likumprojektu nodot tikai Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija.

Saskaņā ar Kārtības ruļļa 86. pantu komisija lūdz virzīt likumprojektu izskatīšanai Saeimas sēdē pirmajā lasījumā bez atkārtotas izskatīšanas atbildīgajā komisijā.

 

Pielikumā:

1.    Likumprojekts uz vienas lapas;

2.    Likumprojekta anotācija uz vienas lapas.

 

 

 

 

Cieņā,

 

 

komisijas priekšsēdētājs                                                    A.Latkovskis

 

 

 


 

 

 

 

Likumprojekts

 

Grozījumi Latvijas Republikas Zemessardzes likumā

 

Izdarīt Latvijas Republikas Zemessardzes likumā (Latvijas Vēstnesis, 2010, 82., 205.nr.; 2012, 189., 203.nr.; 2014, 108.nr.) šādus grozījumus:

 

1.    Papildināt 6.panta otro daļu pēc vārda “kursiem” ar vārdiem “vai pilda aizsardzības ministra noteiktā svarīgas profesijas kvalificēta speciālista amata pienākumus starptautiskajās vai nacionālajās militārajās mācībās vai vingrinājumos”;

 

2.    Papildināt 34.panta otro daļu pēc vārda “iegūšanai” ar vārdiem “vai pilda aizsardzības ministra noteiktā svarīgas profesijas kvalificēta speciālista amata pienākumus starptautiskajās vai nacionālajās militārajās mācībās vai vingrinājumos”.

 


 

 

 

Likumprojekta

„Grozījumi Latvijas Republikas Zemessardzes likumā”

ANOTĀCIJA

 

1)   Kādēļ likums ir vajadzīgs?

Likumprojekta mērķis ir nodrošināt zemessargu pilna cikla apmācību, kā arī pildīt Zemessardzei uzticēto uzdevumu nodrošināt rezerves karavīru apmācību. Apmācībās ir nepieciešams piesaistīt vairāk zemessargu, kuri pilda kvalificēto speciālistu amatu pienākumus – autovadītājus (C un D kategorija), pavārus, instruktorus un mediķus. Tā kā arī šiem zemessargiem ir jāapgūst viņiem noteiktā ikgadējā apmācība (vismaz 20 dienas gadā), viņu iesaistīšana citu zemessargu apmācību procesa nodrošināšanā ir ļoti ierobežota. Apmācību nodrošināšanu ar kvalificētajiem speciālistiem būtiski apgrūtina šobrīd spēkā esošais ierobežojums zemessargus iesaistīt mācībās vai dienesta uzdevumu izpildē vairāk par 30 dienām gadā.

Likumprojekts paredz iespēju nodrošināt zemessargu un rezerves karavīru kvalitatīvu apmācību, iesaistot zemessargus šī procesa nodrošināšanā vairāk par 30 dienām gadā un izmaksājot zemessargiem Ministru kabineta noteikumos noteikto kompensāciju.

2) Kāda var būt likuma ietekme uz sabiedrības un tautsaimniecības attīstību?

            Likumprojektā paredzētais regulējums neuzliks papildu slogu darba devējiem, jo zemessargs pildīs aizsardzības ministra noteikto amatu pienākumus no pamatdarba un mācībām brīvajā laikā.

3) Kāda var būt likuma ietekme uz valsts budžetu un pašvaldību budžetiem?

Likuma grozījumu izpildi nodrošinās Nacionālie bruņotie spēki tiem piešķirto budžeta līdzekļu ietvaros.

4) Kāda var būt likuma ietekme uz spēkā esošo tiesību normu sistēmu?

Likumprojekts šo jomu neskar.

5) Kādām Latvijas starptautiskajām saistībām atbilst likumprojekts?

Likumprojekts šo jomu neskar.

6) Kādas konsultācijas notikušas, sagatavojot likumprojektu?

Notikušas konsultācijas ar Aizsardzības ministriju un Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem.

7) Kā tiks nodrošināta likuma izpilde?

Izpildi nodrošinās Nacionālie bruņotie spēki.

 

Izvērst Oriģinālais dokumenta saturs
Savērst Oriģinālais dokumenta saturs

655.docx655.docx

Start time: 25.02.2020 20:01:57 After doc accessing: 25.02.2020 20:01:57 After doc copying: 25.02.2020 20:01:57 End time: 25.02.2020 20:01:57 Doc created: 21.09.2016 13:26:14 Doc last mod: 21.09.2016 13:29:03 Doc manual: