Drukāt    Aizvērt

 

Rīgā 2016. gada 20. oktobrī

Nr. ____________________

 

 

SAEIMAS PREZIDIJAM

 

 

Juridiskā komisija lūdz iekļaut Saeimas nākamās kārtējās sēdes darba kārtībā likumprojektu „Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” (Nr.544/Lp12), kurā iekļauts likumprojekts „Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” (Nr.657/Lp12), izskatīšanai trešajā lasījumā.

 

Pielikumā: likumprojekta tabula uz        .lpp.

 

 

 

Cieņā

Juridiskās komisijas priekšsēdētājs                                                           G.Bērziņš

 

 

 

 

 

Juridiskā komisija                                                                                                                              

Likumprojekts trešajam lasījumam

 

 

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (Nr. 544/Lp12),

kurā iekļauts likumprojekts (Nr.657/Lp12)

 

Spēkā esošā redakcija

Otrā lasījuma redakcija

Nr.

p.k.

Priekšlikumi

( 7 )

Komisijas atzinums

Komisijas atbalstītā redakcija

(ar valodas speciālistu labojumiem)

 

Izdarīt Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā šādu grozījumu:

 

 

 

Izdarīt Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā šādus grozījumus:

42.1 pants. Smēķēšanas ierobežojumu neievērošana

Par smēķēšanu neatļautās vietās —

uzliek naudas sodu līdz piecpadsmit euro.

Par likuma prasībām neatbilstošu telpu (vietu) ierādīšanu smēķēšanai —

uzliek naudas sodu juridiskajām personām no divsimt desmit līdz trīssimt piecdesmit euro.

Par likumā paredzēto informatīvo uzrakstu vai simbolu par smēķēšanas aizliegumu neizlikšanu —

uzliek naudas sodu iestādes vadītājam no septiņdesmit līdz simt četrdesmit euro.

Par smēķēšanu, ja to izdarījis nepilngadīgais, —

izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu līdz piecpadsmit euro.

(17.03.2005. likuma redakcijā ar grozījumiem, kas izdarīti ar 22.06.2006., 10.06.2010. un 26.09.2013. likumu, kas stājas spēkā 01.01.2014.)

 

Likumprojekts (Nr.657/Lp12)

1. Izteikt 42.panta pirmo daļu šādā redakcijā:

 

"Par smēķēšanas ierobežojumu pārkāpšanu –

uzliek naudas sodu līdz piecpadsmit euro."

 

 

 

 

 

1. Izteikt 42.panta pirmo daļu šādā redakcijā:

 

"Par smēķēšanas ierobežojumu pārkāpšanu –

uzliek naudas sodu līdz piecpadsmit euro."

155.pants. Tirdzniecības, sabiedriskās ēdināšanas un pakalpojumu sniegšanas noteikumu pārkāpšana

Par tirdzniecības, sabiedriskās ēdināšanas vai pakalpojumu noteikumu pārkāpšanu -

uzliek naudas sodu fiziskajām personām no septiņiem līdz divsimt desmit euro, bet juridiskajām personām - no piecpadsmit līdz septiņsimt euro.

Par tām pašām darbībām, ja tās izdarītas atkārtoti gada laikā pēc administratīvā soda piemērošanas, -

uzliek naudas sodu fiziskajām personām no divsimt desmit līdz trīssimt piecdesmit euro, bet juridiskajām personām - no septiņsimt līdz tūkstoš četrsimt euro.

 

 

 

 

 

Par alkoholisko dzērienu un tabakas izstrādājumu pārdošanu nepilngadīgajiem —

uzliek naudas sodu pārdevējam no divsimt astoņdesmit līdz trīssimt piecdesmit euro, bet juridiskajām personām — no septiņsimt līdz tūkstoš četrsimt euro.

Likumprojekts (Nr.657/Lp12)

2. Papildināt 155. panta trešo daļu pēc vārdiem "tabakas izstrādājumu" ar vārdiem "augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču vai elektronisko smēķēšanas ierīču uzpildes tvertņu".

 

 

 

 

2. Papildināt 155.panta trešās daļas dispozīciju pēc vārdiem “tabakas izstrādājumu” ar vārdiem “augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču vai elektronisko smēķēšanas ierīču uzpildes tvertņu”.

 

Par šā panta trešajā daļā paredzētajām darbībām, ja tās izdarītas atkārtoti gada laikā pēc administratīvā soda piemērošanas, —

uzliek naudas sodu pārdevējam no trīssimt piecdesmit līdz septiņsimt euro, bet juridiskajām personām — no divtūkstoš deviņsimt līdz septiņtūkstoš simt euro.

Par preces vai pakalpojuma cenas nenorādīšanu normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā —

uzliek naudas sodu fiziskajām personām no piecpadsmit līdz divsimt desmit euro, bet juridiskajām personām — no trīsdesmit līdz septiņsimt euro.

Par samaksas par pirkumu vai pakalpojumu vai svara vai mēra nepareizu noteikšanu -

uzliek naudas sodu līdz divsimt desmit euro.

(Septītā daļa izslēgta ar 17.06.2010. likumu)

Par enerģijas dzērienu pārdošanu nepilngadīgajiem —

uzliek naudas sodu pārdevējam no simt četrdesmit līdz simt septiņdesmit pieciem euro, bet juridiskajām personām — no trīssimt piecdesmit līdz septiņsimt euro.

(03.12.1990. likuma redakcijā ar grozījumiem, kas izdarīti ar 19.01.1993., 04.11.1993., 17.06.1998., 14.10.1998., 23.03.2000., 12.06.2003., 11.12.2003., 25.03.2004., 10.06.2010., 17.06.2010., 26.09.2013. un 21.04.2016. likumu, kas stājas spēkā 01.06.2016.)

 

 

 

 

 

166.9 pants. Noteiktām prasībām neatbilstošu preču un pakalpojumu realizācija

Par normatīvajos aktos noteiktajām kvalitātes prasībām neatbilstošu preču vai pakalpojumu piedāvāšanu vai pārdošanu -

uzliek naudas sodu fiziskajām personām līdz trīssimt piecdesmit euro, bet juridiskajām personām - līdz tūkstoš četrsimt euro.

Par normatīvajos aktos noteiktajām prasībām neatbilstošas kvalitātes naftas produktu, to aizstājējproduktu un komponentu, alkoholisko dzērienu vai tabakas izstrādājumu piedāvāšanu vai pārdošanu —

uzliek naudas sodu amatpersonām no simt četrdesmit līdz četrsimt trīsdesmit euro, bet juridiskajām personām — no četrsimt trīsdesmit līdz četrtūkstoš trīssimt euro, konfiscējot naftas produktus, to aizstājējproduktus un komponentus, alkoholiskos dzērienus, tabakas izstrādājumus, kuru kvalitāte neatbilst normatīvajos aktos noteiktajām prasībām, vai bez konfiskācijas.

Par normatīvajos aktos noteiktajām drošuma prasībām neatbilstošu preču vai pakalpojumu ievietošanu tirgū, piedāvāšanu vai pārdošanu —

uzliek naudas sodu fiziskajām personām no trīsdesmit pieciem līdz septiņsimt euro, bet juridiskajām personām — no divsimt astoņdesmit līdz četrpadsmit tūkstoš euro, konfiscējot šīs preces vai bez konfiskācijas.

Par normatīvajos aktos noteiktajām būtiskajām prasībām vai tehniskajiem parametriem neatbilstošu preču ievietošanu tirgū, piedāvāšanu vai pārdošanu —

uzliek naudas sodu fiziskajām personām no septiņdesmit līdz septiņsimt euro, bet juridiskajām personām — no septiņsimt līdz septiņtūkstoš simt euro, konfiscējot šīs preces vai bez konfiskācijas.

(23.03.2000. likuma redakcijā ar grozījumiem, kas izdarīti ar 12.06.2003., 11.12.2003., 17.03.2005., 14.05.2009., 17.06.2010. un 26.09.2013. likumu, kas stājas spēkā 01.01.2014.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Likumprojekts (Nr.657/Lp12)

3. Izteikt 166.panta otro daļu šādā redakcijā:

"Par normatīvajos aktos noteiktajām prasībām neatbilstošas kvalitātes naftas produktu, to aizstājējproduktu un komponentu vai alkoholisko dzērienu piedāvāšanu vai pārdošanu –

uzliek naudas sodu amatpersonām no simt četrdesmit līdz četrsimt trīsdesmit euro, bet juridiskajām personām – no četrsimt trīsdesmit līdz četrtūkstoš trīssimt euro, konfiscējot naftas produktus, to aizstājējproduktus un komponentus, alkoholiskos dzērienus, kuru kvalitāte neatbilst normatīvajos aktos noteiktajām prasībām, vai bez konfiskācijas."

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Izteikt 166.panta otro daļu šādā redakcijā:

"Par normatīvajos aktos noteiktajām prasībām neatbilstošas kvalitātes naftas produktu, to aizstājējproduktu un komponentu vai alkoholisko dzērienu piedāvāšanu vai pārdošanu –

uzliek naudas sodu amatpersonām no simt četrdesmit līdz četrsimt trīsdesmit euro, bet juridiskajām personām – no četrsimt trīsdesmit līdz četrtūkstoš trīssimt euro, konfiscējot naftas produktus, to aizstājējproduktus un komponentus, alkoholiskos dzērienus, kuru kvalitāte neatbilst normatīvajos aktos noteiktajām prasībām, vai bez konfiskācijas."

166.12 pants. Informācijas nesniegšana par preci, pakalpojumu, ražotāju, pārdevēju vai pakalpojumu sniedzēju

Par normatīvajos aktos noteiktās rakstveida informācijas par preci, pakalpojumu, ražotāju, pārdevēju vai pakalpojumu sniedzēju nenodrošināšanu vai par preču ievietošanu tirgū, piedāvāšanu vai pārdošanu bez normatīvajos aktos noteiktā marķējuma vai ar marķējumu, kurā sniegtā informācija vai kura izpildījums neatbilst normatīvo aktu prasībām, —

uzliek naudas sodu fiziskajām personām no septiņiem līdz trīssimt piecdesmit euro, bet juridiskajām personām — no trīsdesmit līdz septiņsimt euro.

(Otrā daļa izslēgta ar 17.06.2010. likumu)

Par šā panta pirmajā daļā paredzētajiem pārkāpumiem, ja tie izdarīti attiecībā uz degvielu, -

uzliek naudas sodu amatpersonām no simt četrdesmit līdz trīssimt piecdesmit euro, bet juridiskajām personām - līdz divtūkstoš deviņsimt euro.

(23.03.2000. likuma redakcijā ar grozījumiem, kas izdarīti ar 12.06.2003., 17.06.2010. un 26.09.2013. likumu, kas stājas spēkā 01.01.2014.)

 

 

 

 

 

 

 

Likumprojekts (Nr.657/Lp12)

4.  166.12 panta pirmajā daļā:

papildināt dispozīciju pēc vārda "prasībām" ar vārdiem "vai iepakojuma vienībā vai ar ārējo iepakojumu, kas neatbilst normatīvo aktu prasībām";

 

 

papildināt sankciju pēc vārdiem "no trīsdesmit līdz septiņsimt euro" ar vārdiem "konfiscējot preci vai bez konfiskācijas".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4.  166.12 panta pirmajā daļā:

papildināt dispozīciju ar vārdiem "vai iepakojuma vienībā vai ar ārējo iepakojumu, kas neatbilst normatīvo aktu prasībām";

 

 

papildināt sankciju ar vārdiem "konfiscējot preci vai bez konfiskācijas".

 

166.15 pants. Atbilstības novērtēšanai pakļauto preču nenodrošināšana ar atbilstības apliecinājumiem vai apstiprinājumiem un to piedāvāšana un realizēšana bez atbilstības apliecinājumiem vai apstiprinājumiem

Par atbilstības novērtēšanai pakļauto preču ievietošanu tirgū, nenodrošinot tās ar atbilstības apliecinājumu vai apstiprinājumu, izņemot zāļu ievietošanu tirgū, —

uzliek naudas sodu fiziskajām personām no divsimt astoņdesmit līdz septiņsimt euro, bet juridiskajām personām — no septiņsimt līdz četrtūkstoš trīssimt euro, konfiscējot šīs preces vai bez konfiskācijas.

(Otrā daļa izslēgta ar 17.05.2007. likumu.)

Par tabakas izstrādājumu nenodrošināšanu ar testēšanas pārskatu vai tabakas izstrādājumu piedāvāšanu vai realizēšanu bez testēšanas pārskata —

uzliek naudas sodu amatpersonām no simt četrdesmit līdz septiņsimt euro, bet juridiskajām personām — no septiņsimt līdz septiņtūkstoš simt euro, konfiscējot tabakas izstrādājumus, kuriem nav izsniegts testēšanas pārskats, vai bez konfiskācijas.

Par naftas produktu, to aizstājējproduktu un komponentu nenodrošināšanu ar atbilstības sertifikātu, atbilstības apliecinājumu, testēšanas pārskatu vai citu normatīvajos aktos noteiktu dokumentu, kas apliecina šo produktu atbilstību normatīvo aktu prasībām, vai naftas produktu, to aizstājējproduktu un komponentu piedāvāšanu vai realizēšanu bez tiem —

uzliek naudas sodu amatpersonām no simt četrdesmit līdz septiņsimt euro, bet juridiskajām personām — no septiņsimt līdz septiņtūkstoš simt euro, konfiscējot naftas produktus, to aizstājējproduktus un komponentus, kuriem nav atbilstības sertifikāta, atbilstības apliecinājuma, testēšanas pārskata vai cita normatīvajos aktos noteikta atbilstību apliecinoša dokumenta, vai bez konfiskācijas.

Par atbilstības novērtēšanai pakļauto preču piedāvāšanu vai realizēšanu bez atbilstības apliecinājuma vai apstiprinājuma, izņemot zāļu piedāvāšanu vai realizēšanu, —

uzliek naudas sodu fiziskajām personām no trīsdesmit pieciem līdz trīssimt piecdesmit euro, bet juridiskajām personām — no septiņdesmit līdz tūkstoš četrsimt euro, konfiscējot šīs preces vai bez konfiskācijas.

(17.03.2005. likuma redakcijā ar grozījumiem, kas izdarīti ar 17.05.2007., 14.05.2009., 17.06.2010., 26.09.2013. un 18.02.2016. likumu, kas stājas spēkā 23.03.2016.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Likumprojekts (Nr.657/Lp12)

5. Izslēgt 166.15 panta trešo daļu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Izslēgt 166.15 panta trešo daļu.

 

166.20 pants. Tabakas izstrādājumu realizācijas noteikumu pārkāpšana

Par tādu tabakas izstrādājumu piedāvāšanu vai realizāciju, kuri nav marķēti ar akcīzes nodokļa markām, izņemot normatīvajos aktos paredzētos gadījumus, —

uzliek naudas sodu fiziskajām personām no divsimt desmit līdz četrsimt trīsdesmit euro, bet juridiskajām personām — no septiņsimt līdz divtūkstoš deviņsimt euro, konfiscējot šos tabakas izstrādājumus vai bez konfiskācijas.

Par tabakas izstrādājumu realizāciju, neievērojot noteikumu par to realizācijas cenu, —

uzliek naudas sodu amatpersonām no divsimt desmit līdz divsimt astoņdesmit euro, bet juridiskajām personām — no divsimt astoņdesmit līdz tūkstoš četrsimt euro, konfiscējot šos tabakas izstrādājumus vai bez konfiskācijas.

Par šā panta pirmajā un otrajā daļā paredzētajām darbībām, ja tās izdarītas atkārtoti gada laikā pēc administratīvā soda uzlikšanas, —

uzliek naudas sodu fiziskajām personām un amatpersonām no divsimt astoņdesmit līdz septiņsimt euro, bet juridiskajām personām — no tūkstoš četrsimt līdz septiņtūkstoš simt euro, konfiscējot šos tabakas izstrādājumus vai bez konfiskācijas.

Par tādu tabakas izstrādājumu realizāciju, kuri nav slēgtā iepakojumā, izņemot normatīvajos aktos paredzētos gadījumus, kā arī par tādu tabakas izstrādājumu realizāciju, kuru daudzums cigarešu paciņā atšķiras no daudzuma, kāds norādīts uz akcīzes nodokļa markas, —

uzliek naudas sodu amatpersonām no divsimt desmit līdz divsimt astoņdesmit euro, bet juridiskajām personām — no trīssimt piecdesmit līdz tūkstoš četrsimt euro, konfiscējot šos tabakas izstrādājumus.

Par šā panta ceturtajā daļā paredzētajām darbībām, ja tās izdarītas atkārtoti gada laikā pēc administratīvā soda uzlikšanas, —

uzliek naudas sodu amatpersonām no divsimt astoņdesmit līdz trīssimt piecdesmit euro, bet juridiskajām personām — no septiņsimt līdz divtūkstoš deviņsimt euro, konfiscējot tabakas izstrādājumus.

(17.03.2005. likuma redakcijā ar grozījumiem, kas izdarīti ar 26.09.2013. likumu, kas stājas spēkā 01.01.2014.)

 

Likumprojekts (Nr.657/Lp12)

6. Izteikt 166.20 pantu šādā redakcijā:

"166.20 pants. Tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko cigarešu, to uzpildes flakonu vai jaunieviestu tabakas izstrādājumu realizācijas noteikumu pārkāpšana

Par tādu tabakas izstrādājumu vai augu smēķēšanas produktu piedāvāšanu vai realizāciju, kuri nav marķēti ar akcīzes nodokļa markām, izņemot normatīvajos aktos paredzētos gadījumus, –

uzliek naudas sodu fiziskajām personām no divsimt desmit līdz četrsimt trīsdesmit euro, bet juridiskajām personām – no septiņsimt līdz divtūkstoš deviņsimt euro, konfiscējot šos tabakas izstrādājumus vai augu smēķēšanas produktus vai bez konfiskācijas.

Par tabakas izstrādājumu realizāciju, neievērojot noteikumu par to realizācijas cenu, –

uzliek naudas sodu amatpersonām no divsimt desmit līdz divsimt astoņdesmit euro, bet juridiskajām personām – no divsimt astoņdesmit līdz tūkstoš četrsimt euro, konfiscējot šos tabakas izstrādājumus vai bez konfiskācijas.

Par tādu cigarešu realizāciju, kuru daudzums iepakojuma vienībā atšķiras no daudzuma, kāds norādīts uz akcīzes nodokļa markas vai cigarešu iepakojuma vienības, –

uzliek naudas sodu amatpersonām no divsimt desmit līdz divsimt astoņdesmit euro, bet juridiskajām personām – no trīssimt piecdesmit līdz tūkstoš četrsimt euro, konfiscējot šos tabakas izstrādājumus.

Par tādu tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko cigarešu, to uzpildes flakonu vai jaunieviestu tabakas izstrādājumu laišanu tirgū, par kuriem nav sniegta informācija kompetentajai institūcijai, –

uzliek naudas sodu fiziskai personai no simt četrdesmit līdz septiņsimt euro, bet juridiskajām personām – no septiņsimt līdz septiņtūkstoš euro, konfiscējot šos tabakas izstrādājumus, augu smēķēšanas produktus, elektroniskās cigaretes, to uzpildes flakonus vai jaunieviestus tabakas izstrādājumus vai bez konfiskācijas.

Par tādu cigarešu iepakojuma vienību, kurās ir mazāk par 20 cigaretēm, vai tinamās tabakas iepakojuma vienību, kurās ir mazāk par 30 gramiem tabakas, laišanu tirgū –

uzliek naudas sodu amatpersonām no divsimt desmit līdz divsimt astoņdesmit euro, bet juridiskajām personām – no trīssimt piecdesmit līdz tūkstoš četrsimt euro, konfiscējot šos tabakas izstrādājumus.

Par tabakas izstrādājumu, elektronisko cigarešu un to uzpildes flakonu pārdošanu vai iegādāšanos ar distances līguma palīdzību –

uzliek naudas sodu fiziskām personām no septiņiem līdz divsimt desmit euro, bet juridiskajām personām – no piecpadsmit līdz septiņsimt euro, konfiscējot šos tabakas izstrādājumus, elektroniskās cigaretes un to uzpildes flakonus vai bez konfiskācijas."

 

 

1

 

 

 

Juridiskais birojs

Izteikt 166.20 panta nosaukumu šādā redakcijā:

166.20 pants. Tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu un elektronisko cigarešu realizācijas noteikumu pārkāpšana”.

 

 

 

Atbalstīts

 

 

 

6. Izteikt 166.20 pantu šādā redakcijā:

"166.20 pants. Tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu un elektronisko cigarešu realizācijas noteikumu pārkāpšana

Par tādu tabakas izstrādājumu vai augu smēķēšanas produktu piedāvāšanu vai realizāciju, kuri nav marķēti ar akcīzes nodokļa markām, izņemot normatīvajos aktos paredzētos gadījumus, –

uzliek naudas sodu fiziskajām personām no divsimt desmit līdz četrsimt trīsdesmit euro, bet juridiskajām personām – no septiņsimt līdz divtūkstoš deviņsimt euro, konfiscējot šos tabakas izstrādājumus vai augu smēķēšanas produktus vai bez konfiskācijas.

Par tabakas izstrādājumu realizāciju, neievērojot noteikumu par to realizācijas cenu, –

uzliek naudas sodu amatpersonām no divsimt desmit līdz divsimt astoņdesmit euro, bet juridiskajām personām – no divsimt astoņdesmit līdz tūkstoš četrsimt euro, konfiscējot šos tabakas izstrādājumus vai bez konfiskācijas.

Par tādu cigarešu realizāciju, kuru daudzums iepakojuma vienībā atšķiras no daudzuma, kāds norādīts uz akcīzes nodokļa markas vai cigarešu iepakojuma vienības, –

uzliek naudas sodu amatpersonām no divsimt desmit līdz divsimt astoņdesmit euro, bet juridiskajām personām – no trīssimt piecdesmit līdz tūkstoš četrsimt euro, konfiscējot šos tabakas izstrādājumus.

Par tādu tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko cigarešu, to uzpildes flakonu vai jaunieviestu tabakas izstrādājumu laišanu tirgū, par kuriem nav sniegta informācija kompetentajai institūcijai, –

uzliek naudas sodu fiziskajām personām no simt četrdesmit līdz septiņsimt euro, bet juridiskajām personām – no septiņsimt līdz septiņtūkstoš euro, konfiscējot šos tabakas izstrādājumus, augu smēķēšanas produktus, elektroniskās cigaretes, to uzpildes flakonus vai jaunieviestus tabakas izstrādājumus vai bez konfiskācijas.

Par tādu cigarešu iepakojuma vienību, kurās ir mazāk par 20 cigaretēm, vai tinamās tabakas iepakojuma vienību, kurās ir mazāk par 30 gramiem tabakas, laišanu tirgū –

uzliek naudas sodu amatpersonām no divsimt desmit līdz divsimt astoņdesmit euro, bet juridiskajām personām – no trīssimt piecdesmit līdz tūkstoš četrsimt euro, konfiscējot šos tabakas izstrādājumus.

Par tabakas izstrādājumu, elektronisko cigarešu un to uzpildes flakonu pārdošanu vai iegādāšanos ar distances līguma palīdzību –

uzliek naudas sodu fiziskajām personām no septiņiem līdz divsimt desmit euro, bet juridiskajām personām – no piecpadsmit līdz septiņsimt euro, konfiscējot šos tabakas izstrādājumus, elektroniskās cigaretes un to uzpildes flakonus vai bez konfiskācijas."

172.pants. Nepilngadīgā iesaistīšana alkoholisko dzērienu lietošanā vai nepilngadīgā novešana līdz dzēruma stāvoklim

Par nepilngadīgā iesaistīšanu alkoholisko dzērienu lietošanā

uzliek naudas sodu no trīsdesmit pieciem līdz simt četrdesmit euro.

Par nepilngadīgā novešanu līdz dzēruma stāvoklim —

uzliek naudas sodu no septiņdesmit līdz trīssimt piecdesmit euro.

Par alkoholisko dzērienu vai tabakas izstrādājumu nodošanu nepilngadīgā rīcībā tā, ka šīs vielas kļuvušas nepilngadīgajam brīvi pieejamas lietošanai, —

izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu līdz simt četrdesmit euro.

Par šā panta pirmajā, otrajā un trešajā daļā paredzētajām darbībām, ja tās izdarītas atkārtoti gada laikā pēc administratīvā soda uzlikšanas, —

uzliek naudas sodu no trīssimt piecdesmit līdz septiņsimt euro.

(03.09.2009. likuma redakcijā ar grozījumiem, kas izdarīti ar 26.09.2013. un 31.10.2013. likumu, kas stājas spēkā 01.01.2014.)

Likumprojekts (Nr.657/Lp12)

7.  172. pantā:

papildināt nosaukumu un pirmo daļu pēc vārdiem "alkoholisko dzērienu lietošanā" ar vārdiem "un smēķēšanā";

 

 

papildināt trešo daļu pēc vārdiem "tabakas izstrādājumu" ar vārdiem "augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču vai to uzpildes tvertņu".

 

 

 

 

 

7.  172. pantā:

papildināt nosaukumu un pirmo daļu pēc vārdiem "alkoholisko dzērienu lietošanā" ar vārdiem "un smēķēšanā";

 

 

papildināt trešo daļu pēc vārdiem "tabakas izstrādājumu" ar vārdiem "augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču vai to uzpildes tvertņu".

 

214.pants. Valsts policija

Valsts policija izskata šā kodeksa 42.1, 45.4, 46., 91., 109.—110.4 pantā, 111.panta ceturtajā daļā (izņemot pārkāpumus, kas izdarīti Nacionālo bruņoto spēku lidlaukos, kurus neizmanto civilā aviācija), 117.1 panta pirmajā—sestajā un desmitajā daļā, 117.2117.6 pantā, 117.7 (par pārkāpumiem, kurus izdarījis atpūtas kuģa vadītājs iekšējos ūdeņos), 117.8, 117.9, 134., 137.—139.1, 148.2 pantā, 149.4 panta pirmajā, otrajā, trešajā, ceturtajā, piektajā, sestajā, astotajā, devītajā, desmitajā, trīspadsmitajā un četrpadsmitajā daļā, 149.5 panta pirmajā, otrajā, trešajā un ceturtajā daļā, 149.6149.34 pantā, 149.35 panta sestajā un septītajā daļā, 149.36149.40 pantā, 155.panta trešajā, ceturtajā un astotajā daļā, 155.4 panta pirmajā daļā, 155.10 panta piektajā un sestajā daļā, 155.15, 155.18, 159.4, 165.10, 166.8 pantā, 166.20 panta pirmajā daļā, 166.35, 167., 167.2, 167.3, 169.3, 170.1, 170.2, 170.3, 171., 171.2 pantā, 173.panta otrajā daļā, 174.4, 175.8, 175.11, 179.1, 181., 181.1, 183., 183.1, 183.2, 183.3, 202.1, 204.14 pantā un 204.15 panta pirmajā daļā paredzēto administratīvo pārkāpumu lietas.

Izskatīt administratīvo pārkāpumu lietas un uzlikt administratīvos sodus par šā panta pirmajā daļā paredzētajiem administratīvajiem pārkāpumiem Valsts policijas vārdā ir tiesīgi:

1) Valsts policijas priekšnieks un viņa vietnieki, pārvalžu, biroju, iecirkņu, nodaļu priekšnieki un viņu vietnieki, galvenie inspektori, vecākie inspektori, Valsts policijas struktūrvienību komandieri un viņu vietnieki, inspektori, Valsts policijas priekšnieka pilnvarotas amatpersonas;

2) Valsts policijas jaunākie inspektori un kārtībnieki, ja par administratīvo pārkāpumu var izteikt brīdinājumu vai sankcijā paredzētais maksimālais naudas sods nepārsniedz simt četrdesmit euro.

(31.10.2013. likuma redakcijā ar grozījumiem, kas izdarīti ar 20.02.2014., 05.06.2014., 30.10.2014., 17.12.2014., 04.06.2015. un 21.04.2016. likumu, kas stājas spēkā 01.06.2016.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Likumprojekts (Nr.657/Lp12)

8. Papildināt 214. panta pirmo daļu pēc skaitļa un vārda "155. panta" ar vārdiem "pirmajā (attiecībā uz tabakas izstrādājumu tirdzniecību)".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tieslietu ministrs Dz.Rasnačs

Izslēgt 214. panta pirmajā daļā skaitli “166.35”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Neatbalstīts

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8. Papildināt 214. panta pirmo daļu pēc skaitļa un vārda "155. panta" ar vārdiem "pirmajā (attiecībā uz tabakas izstrādājumu tirdzniecību)".

 

214.4 pants. Maksātnespējas administrācija

Maksātnespējas administrācija izskata šā kodeksa 166.36 pantā paredzēto administratīvo pārkāpumu lietas.

Izskatīt administratīvo pārkāpumu lietas un uzlikt administratīvos sodus Maksātnespējas administrācijas vārdā ir tiesīgs Maksātnespējas administrācijas direktors un viņa pilnvarotas amatpersonas.

(17.12.2014. likuma redakcijā, kas stājas spēkā 01.01.2015.)

 

3

Tieslietu ministrs Dz.Rasnačs

Papildināt 214.4 panta pirmo daļu aiz vārdiem “šā kodeksa” ar skaitli un vārdu “166.35 un”.

 

Neatbalstīts

 

215.1 pants. Valsts ieņēmumu dienests

Valsts ieņēmumu dienests izskata šā kodeksa 108.5 pantā, 149.36 panta astotajā un devītajā daļā, 155.1, 155.2, 155.6, 155.13, 156.1, 156.2, 156.3 pantā, 156.4 pantā, 156.5, 156.6, 156.7, 159., 159.4, 159.7, 159.8, 159.9, 159.10 pantā, 160.1 pantā, 163.1, 163.2, 165.2, 165.7, 165.8, 165.9, 166., 166.2, 166.6 pantā, 166.9 panta otrajā daļā, 166.10 pantā (par pārkāpumiem dārgmetālu un dārgakmeņu izstrādājumu tirdzniecības jomā), 166.12 panta trešajā daļā, 166.14 pantā, 166.15 panta trešajā un ceturtajā daļā, 166.20, 166.27, 166.32, 166.35, 169.3, 170.2, 190.15, 201.10, 201.12, 201.13, 201.14, 201.15, 201.16, 201.17 un 201.18 pantā paredzēto administratīvo pārkāpumu lietas (izņemot lietas par pārkāpumiem tajos gadījumos, kad kontroli veikušas un administratīvo pārkāpumu protokolu par šajos pantos minētajiem pārkāpumiem sastādījušas citas institūcijas amatpersonas, kas pilnvarotas izskatīt attiecīgā administratīvā pārkāpuma lietas).

Izskatīt administratīvo pārkāpumu lietas un uzlikt administratīvos sodus Valsts ieņēmumu dienesta vārdā ir tiesīgi:

1) Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektors un viņa vietnieki, Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektora pilnvaroti struktūrvienību vadītāji un viņu vietnieki - par visiem administratīvajiem pārkāpumiem, kas paredzēti šā panta pirmajā daļā, -

naudas sodu līdz maksimālajam šajos pantos paredzētajam naudas sodam un piemērot konfiskāciju;

2) (izslēgts ar 12.06.2009. likumu);

3) pārējās Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektora pilnvarotas amatpersonas -

naudas sodu līdz trīssimt piecdesmit euro.

(23.03.2000. likuma redakcijā ar grozījumiem, kas izdarīti ar 14.06.2001., 19.06.2003., 11.12.2003., 25.03.2004., 16.10.2003., 20.01.2005., 17.03.2005., 22.12.2005., 14.12.2006., 08.02.2007., 17.05.2007., 22.01.2009., 08.04.2009., 28.05.2009., 12.06.2009., 01.12.2009., 20.05.2010., 17.06.2010., 28.10.2010., 23.02.2012., 29.11.2012., 25.04.2013., 26.09.2013., 05.06.2014. un 18.02.2016. likumu, kas stājas spēkā 23.03.2016.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Likumprojekts (Nr.657/Lp12)

9.  215.panta pirmajā daļā:

aizstāt skaitli un vārdus "166.15 panta trešajā un ceturtajā daļā" ar skaitli un vārdiem "166.15 panta ceturtajā daļā";

 

papildināt daļu pēc skaitļa "166.20" ar vārdiem "(panta ceturtajā daļā – par pārkāpumiem ar tabakas izstrādājumiem un augu smēķēšanas produktiem)".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9.  215.panta pirmajā daļā:

aizstāt skaitli un vārdus "166.15 panta trešajā un ceturtajā daļā" ar skaitli un vārdiem "166.15 panta ceturtajā daļā";

 

papildināt daļu pēc skaitļa "166.20" ar vārdiem "(panta ceturtajā daļā – par pārkāpumiem ar tabakas izstrādājumiem un augu smēķēšanas produktiem)".

 

228.pants. Veselības inspekcija

Veselības inspekcija izskata šā kodeksa 42., 43., 45., 45.1, 45.2, 45.3, 46.1 (izņemot pārkāpumus veterināro zāļu apritē), 46.2 un 46.3 pantā paredzēto pārkāpumu lietas, kā arī 62.pantā paredzēto pārkāpumu (ja tie ir higiēnas prasību pārkāpumi) lietas, 88.4, 88.8 pantā, 155.panta pirmajā un otrajā daļā, 155.5 pantā, 166.9 panta pirmajā, trešajā un ceturtajā daļā paredzēto pārkāpumu (ja tie ir pārkāpumi ķīmisko vielu un ķīmisko maisījumu, kosmētikas līdzekļu un medicīnisko ierīču laišanā tirgū un izplatīšanā, ultravioletā starojuma iekārtu lietošanā, kosmētiskā iedeguma iegūšanas pakalpojuma sniegšanā) lietas, kā arī 166.10 pantā, 166.12 panta pirmajā daļā, 166.15 panta pirmajā un piektajā daļā un 175.9 pantā paredzēto pārkāpumu (ja tie ir pārkāpumi cilvēka dzīves vides un epidemioloģiskās drošības jomā, medicīnisko ierīču laišanā tirgū un izplatīšanā, ultravioletā starojuma iekārtu lietošanā, kosmētiskā iedeguma iegūšanas pakalpojuma sniegšanā) lietas un 167.1 pantā paredzēto pārkāpumu (ja tie ir saimnieciskās darbības iekārtu un transportlīdzekļu radītā pieļaujamā trokšņa normatīvu pārkāpumi) lietas.

Izskatīt administratīvo pārkāpumu lietas un uzlikt administratīvos sodus Veselības inspekcijas vārdā ir tiesīgi:

1) Veselības inspekcijas vadītājs un viņa vietnieki — naudas sodu līdz četrpadsmit tūkstoš euro un piemērot konfiskāciju;

2) Veselības inspekcijas kontroles struktūrvienību vadītāji un viņu vietnieki — naudas sodu līdz astoņtūkstoš piecsimt euro un piemērot konfiskāciju;

3) Veselības inspekcijas vecākie inspektori un vecākie eksperti — naudas sodu līdz četrtūkstoš trīssimt euro;

4) Veselības inspekcijas inspektori un eksperti — naudas sodus līdz divtūkstoš deviņsimt euro;

5) Veselības inspekcijas jaunākie inspektori un jaunākie eksperti — naudas sodus līdz tūkstoš četrsimt euro.

(Trešā daļa izslēgta ar 14.05.2015. likumu)

Šā panta otrajā daļā norādītās amatpersonas izskata arī Latvijas Jūras administrācijas un ostu kapteiņu (ja pārkāpums izdarīts ostā vai ostas pievedceļos) sastādītos administratīvo pārkāpumu protokolus par šā kodeksa 43.panta trešajā daļā paredzēto administratīvo pārkāpumu.

(27.09.2007. likuma redakcijā ar grozījumiem, kas izdarīti ar 20.12.2007., 30.04.2009., 28.05.2009., 17.06.2010., 28.10.2010., 26.09.2013., 14.05.2015. un 18.02.2016. likumu, kas stājas spēkā 23.03.2016.)

Likumprojekts (Nr.657/Lp12)

10.  228. panta pirmajā daļā:

papildināt daļu pēc vārdiem "kosmētikas līdzekļu un medicīnisko ierīču" ar vārdiem "tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko cigarešu un uzpildes flakonu";

 

 

papildināt daļu pēc skaitļa un vārdiem "166.15 panta pirmajā un piektajā daļā" ar skaitli un vārdiem "166.20 panta ceturtajā daļā (par pārkāpumiem ar elektroniskajām cigaretēm, uzpildes flakoniem un jaunieviestiem tabakas izstrādājumiem)".

 

 

 

 

 

10.  228. panta pirmajā daļā:

papildināt daļu pēc vārdiem "kosmētikas līdzekļu un medicīnisko ierīču" ar vārdiem "tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko cigarešu un uzpildes flakonu";

 

 

papildināt daļu pēc skaitļa un vārdiem "166.15 panta pirmajā un piektajā daļā" ar skaitli un vārdiem "166.20 panta ceturtajā daļā (par pārkāpumiem ar elektroniskajām cigaretēm, uzpildes flakoniem un jaunieviestiem tabakas izstrādājumiem)".

 

274.pants. Lēmums administratīvā pārkāpuma lietā

Izskatījusi administratīvā pārkāpuma lietu, institūcija (amatpersona) pieņem lēmumu šajā lietā.

Lēmumā norāda:

1) tās institūcijas nosaukumu (amatpersonas vārdu, uzvārdu, amatu), kura pieņēmusi lēmumu;

2) koleģiālās institūcijas sastāvu, ja lietu izskatījusi koleģiālā institūcija;

3) lēmuma numuru;

 

4

Iekšlietu ministrs R.Kozlovskis

Izteikt 274.panta otrās daļas 3.punktu  šādā redakcijā:

“3) lēmuma numuru, kurš atbilst administratīvo pārkāpumu lietas numuram un kuru ir piešķīris Iekšlietu ministrijas Informācijas centrs;”

 

Neatbalstīts

 

4) lietas izskatīšanas datumu;

5) ziņas par personu, kuru sauc pie administratīvās atbildības, un šīs personas pārstāvi vai aizstāvi;

6) faktisko un tiesisko apstākļu konstatējumu (norāda pierādījumus, uz kuriem pamatoti secinājumi, un argumentus, uz kuru pamata pierādījumi noraidīti);

7) lietas izskatīšanā konstatētos apstākļus, kuri mīkstina vai pastiprina atbildību par administratīvo pārkāpumu;

8) protokola par administratīvo pārkāpumu numuru, izņemot gadījumus, kad administratīvā pārkāpuma protokolu nesastāda;

9) normatīvo aktu, kas paredz atbildību par attiecīgo administratīvo pārkāpumu (norādot arī normatīvā akta pantu, tā daļu, punktu vai apakšpunktu);

10) lietā pieņemto lēmumu;

11) norādi, kur un kādā termiņā šo lēmumu var pārsūdzēt;

12) pamatojoties uz izdevumus apliecinošiem dokumentiem, norāda ar alkohola koncentrācijas, narkotisko vai citu apreibinošo vielu iespaida konstatēšanai veiktajām pārbaudēm saistīto izdevumu apmēru un to atlīdzināšanas pienākumu, ja persona ir atzīta par vainīgu administratīvā pārkāpuma izdarīšanā;

13) turpmāko rīcību ar izņemtajām mantām, dokumentiem, kā arī ar iemaksāto garantijas naudu.

Administratīvā pārkāpuma lietās, kuras izskata un kurās lēmumu pieņem uzreiz pēc pārkāpuma konstatēšanas, šā panta otrajā daļā norādītās ziņas ietver administratīvā pārkāpuma protokolā.

Ja administratīvo pārkāpumu izdarījis nepilngadīgais, institūcija (amatpersona) izvērtē jautājumu par administratīvā pārkāpuma lietas nosūtīšanu pašvaldības administratīvajai komisijai audzinoša rakstura piespiedu līdzekļu piemērošanai. Šādā gadījumā institūcija (amatpersona) pieņem lēmumu par personas atzīšanu par vainīgu administratīvā pārkāpuma izdarīšanā, nepiemērojot administratīvo sodu. Ja audzinoša rakstura piespiedu līdzekļa piemērošana nepilngadīgajam konkrētajā gadījumā nav lietderīga, institūcija (amatpersona) lemj par administratīvā soda piemērošanu.

Lai izlemtu jautājumu par audzinoša rakstura piespiedu līdzekļu piemērošanu nepilngadīgajam, administratīvā pārkāpuma lietu nosūta izskatīšanai pašvaldības administratīvajai komisijai pēc nepilngadīgā dzīvesvietas.

Lēmumu administratīvā pārkāpuma lietā paraksta amatpersona, kas izskatījusi lietu, bet koleģiālās institūcijas lēmumu — tās priekšsēdētājs.

(14.06.2012. likuma redakcijā ar grozījumiem, kas izdarīti ar 21.04.2016. likumu, kas stājas spēkā 01.06.2016. Sk. Pārejas noteikumu 33. punktu)

 

 

 

 

 

V SADAĻA
LĒMUMU IZPILDE PAR ADMINISTRATĪVO SODU UZLIKŠANU

Divdesmit ceturtā nodaļa
Pamatnoteikumi

(290-296)

297.pants. Ar lēmumu izpildi saistīto jautājumu izlemšana

Jautājumus, kas saistīti ar lēmuma par administratīvā soda uzlikšanu izpildi, izlemj institūcija (amatpersona), kas lēmumu pieņēmusi.

Lēmuma par administratīvā soda uzlikšanu pareizu un savlaicīgu izpildi kontrolē iestāde, kura pieņēmusi sākotnējo lēmumu.

(Ar grozījumiem, kas izdarīti ar 28.07.1994. un 17.05.2007. likumu, kas stājas spēkā 21.06.2007.)

297.1 pants. Ar lēmuma atcelšanu un lietas par administratīvo pārkāpumu izbeigšanu saistītās sekas

Ja atceļ lēmumu un izbeidz lietu par administratīvo pārkāpumu, tad piedzītās naudas summas atmaksā, izņemtos un konfiscētos priekšmetus atdod, kā arī atceļ citus ierobežojumus, kas saistīti ar agrāk pieņemto lēmumu. Ja kādu priekšmetu atdot nav iespējams, tiek atlīdzināta tā vērtība. Izņemtos un konfiscētos priekšmetus neatdod, ja to nepieļauj citi normatīvie akti.

(14.06.2012. likuma redakcijā, kas stājas spēkā 01.07.2012.)

Papildināt V sadaļas divdesmit ceturto nodaļu ar 297.2 pantu šādā redakcijā:

297.2 pants. Pārmaksātā vai nepareizi iemaksātā naudas soda atmaksa

Valsts budžetā pārmaksāto vai nepareizi iemaksāto naudas soda summu, pamatojoties uz Valsts ieņēmumu dienestam iesniegtu naudas soda maksātāja iesniegumu, atmaksā Valsts ieņēmumu dienests 15 darba dienu laikā no tās institūcijas (amatpersonas) rakstveida atzinuma saņemšanas, kas pieņēmusi lēmumu par naudas soda uzlikšanu.

Pašvaldības budžetā pārmaksāto vai nepareizi iemaksāto naudas soda summu, pamatojoties uz naudas soda maksātāja iesniegumu, atmaksā pašvaldība 15 darba dienu laikā no tās institūcijas (amatpersonas) rakstveida atzinuma saņemšanas, kas pieņēmusi lēmumu par naudas soda uzlikšanu.

Pārmaksāto naudas soda summu atmaksā, ja iesniegums iesniegts triju gadu laikā no dienas, kad lēmums par naudas soda uzlikšanu kļuvis izpildāms.

Nepareizi iemaksāto naudas soda summu atmaksā, ja iesniegums iesniegts triju gadu laikā no dienas, kad maksājums ir saņemts valsts vai pašvaldības budžetā.

Ja naudas soda maksātājs šā panta trešajā vai ceturtajā daļā minētajā termiņā nav iesniedzis iesniegumu, pārmaksāto vai nepareizi iemaksāto naudas soda summu neatmaksā.

 

 

 

11. Papildināt V sadaļas divdesmit ceturto nodaļu ar 297.2 pantu šādā redakcijā:

297.2 pants. Pārmaksātā vai nepareizi iemaksātā naudas soda atmaksa

Valsts budžetā pārmaksāto vai nepareizi iemaksāto naudas soda summu, pamatojoties uz Valsts ieņēmumu dienestam iesniegtu naudas soda maksātāja iesniegumu, atmaksā Valsts ieņēmumu dienests 15 darba dienu laikā no tās institūcijas (amatpersonas) rakstveida atzinuma saņemšanas, kura pieņēmusi lēmumu par naudas soda uzlikšanu.

Pašvaldības budžetā pārmaksāto vai nepareizi iemaksāto naudas soda summu, pamatojoties uz naudas soda maksātāja iesniegumu, atmaksā pašvaldība 15 darba dienu laikā no tās institūcijas (amatpersonas) rakstveida atzinuma saņemšanas, kura pieņēmusi lēmumu par naudas soda uzlikšanu.

Pārmaksāto naudas soda summu atmaksā, ja iesniegums iesniegts triju gadu laikā no dienas, kad lēmums par naudas soda uzlikšanu kļuvis izpildāms.

Nepareizi iemaksāto naudas soda summu atmaksā, ja iesniegums iesniegts triju gadu laikā no dienas, kad maksājums saņemts valsts vai pašvaldības budžetā.

Ja naudas soda maksātājs šā panta trešajā vai ceturtajā daļā minētajā termiņā nav iesniedzis iesniegumu, pārmaksāto vai nepareizi iemaksāto naudas soda summu neatmaksā.

299.pants. Lēmuma par naudas soda uzlikšanu izpildes termiņš un kārtība

Pārkāpējam naudas sods jāsamaksā ne vēlāk kā trīsdesmit dienu laikā no dienas, kad viņam izsniegts lēmums par naudas soda uzlikšanu, bet, ja šāds lēmums pārsūdzēts vai iesniegts protests par to, - ne vēlāk kā trīsdesmit dienu laikā no dienas, kad paziņots, ka sūdzība vai protests noraidīts.

Ja personai vecumā no četrpadsmit līdz astoņpadsmit gadiem nav patstāvīgas izpeļņas, naudas sodu piedzen no vecākiem vai personām, kas viņus aizstāj.

 

 

 

 

 

Naudas sodu, kas uzlikts par administratīvo pārkāpumu, persona iemaksā kredītiestādē vai valsts institūcijā, kas saskaņā ar normatīvajiem aktiem veic naudas soda izpildes kontroli, ja attiecīgā valsts institūcija šādu pakalpojumu sniedz. Naudas sodu persona var samaksāt arī pārkāpuma izdarīšanas vietā ar bezskaidras naudas pārskaitījumu, ja amatpersona, kas naudas sodu piemērojusi, šādu pakalpojumu sniedz. Veicot maksājumu kredītiestādē vai valsts institūcijā, maksātājs norāda tā dokumenta numuru, ar kuru tika piemērots naudas sods. Iekasējot naudas sodu, maksātājam izsniedz dokumentu, kurā papildus normatīvajos aktos noteiktajai obligāti norādāmajai informācijai norāda dokumenta par naudas soda uzlikšanu numuru. Iekasēto naudas sodu ne vēlāk kā triju darbdienu laikā kredītiestāde vai valsts institūcija iemaksā noteiktā valsts budžeta vai pašvaldības budžeta kontā. Naudas soda iekasēšanas izdevumus sedz naudas soda maksātājs.

 

 

5

Iekšlietu ministrs R.Kozlovskis

Izteikt 299.panta trešo daļu šādā redakcijā:

Naudas sodu, kas uzlikts par administratīvo pārkāpumu, persona samaksā ar maksājumu pakalpojumu sniedzēja, kuram ir tiesības sniegt maksājumu pakalpojumus Maksājumu pakalpojumu un elektroniskās naudas likuma izpratnē, starpniecību vai valsts institūcijā, kas saskaņā ar normatīvajiem aktiem veic naudas soda izpildes kontroli, ja attiecīgā valsts institūcija šādu pakalpojumu sniedz. Naudas sodu persona var samaksāt arī pārkāpuma izdarīšanas vietā ar bezskaidras naudas pārskaitījumu, ja valsts institūcija (amatpersona) vai pašvaldība, kas naudas sodu piemērojusi, šādu pakalpojumu sniedz. Veicot maksājumu ar maksājumu pakalpojumu sniedzēja, kuram ir tiesības sniegt maksājumu pakalpojumus Maksājumu pakalpojumu un elektroniskās naudas likuma izpratnē, starpniecību vai valsts institūcijā, maksātājs norāda tā dokumenta numuru, ar kuru tika piemērots naudas sods. Iekasējot naudas sodu, maksātājam izsniedz dokumentu, kurā papildus normatīvajos aktos noteiktajai obligāti norādāmajai informācijai norāda lēmuma par naudas soda uzlikšanu numuru. Iekasēto naudas sodu ne vēlāk kā triju darbdienu laikā maksājumu pakalpojumu sniedzējs, kuram ir tiesības sniegt maksājumu pakalpojumus Maksājumu pakalpojumu un elektroniskās naudas likuma izpratnē, vai valsts institūcija iemaksā noteiktā valsts budžeta vai pašvaldības budžeta kontā. Naudas soda iekasēšanas izdevumus sedz naudas soda maksātājs.

Neatbalstīts

 

Naudas sodus, kas uzlikti par šā kodeksa sevišķajā daļā paredzētajiem administratīvajiem pārkāpumiem, ieskaita valsts budžetā, ja likumā nav paredzēts citādi. Naudas sodus, kas uzlikti par pašvaldību saistošajos noteikumos paredzētajiem administratīvajiem pārkāpumiem, ieskaita pašvaldību budžetos. Pašvaldību budžetos ieskaita arī tos naudas sodus, kurus par šā kodeksa Sevišķajā daļā paredzētajiem administratīvajiem pārkāpumiem uzlikušas pašvaldību institūcijas.

Ja pieņemts galīgais lēmums par naudas soda uzlikšanu darbinieku nosūtīšanas jomā darba devējam, kas atrodas citā Eiropas Ekonomikas zonas valstī, un tas nav izpildīts labprātīgi, Valsts darba inspekcija nosūta pieprasījumu par lēmuma piespiedu izpildi attiecīgajai Eiropas Ekonomikas zonas valsts iestādei.

Ja Valsts darba inspekcija ir saņēmusi citas Eiropas Ekonomikas zonas valsts iestādes pieprasījumu par galīgā lēmuma par naudas soda uzlikšanu darbinieku nosūtīšanas jomā darba devējam, kas atrodas Latvijā, izpildi, Valsts darba inspekcija nekavējoties paziņo attiecīgajam darba devējam lēmumu par naudas soda uzlikšanu. Ja pēc šā paziņojuma lēmums par naudas soda uzlikšanu nav izpildīts labprātīgi, Valsts darba inspekcija nodod lēmumu par naudas soda uzlikšanu piespiedu izpildei. Piedzītais naudas sods ieskaitāms valsts budžetā.

Valsts darba inspekcija šā panta sestajā daļā minēto pieprasījumu nenodod izpildei, ja Iekšējā tirgus informācijas sistēmā (IMI):

1) nav ievietota informācija, kas ļauj identificēt sodīto darba devēju un izdarīto pārkāpumu;

2) nav norādīts datums, kad lēmums kļuvis nepārsūdzams;

3) nav pievienots lēmums, pamatojoties uz kuru jāveic administratīvā soda izpilde.

Valsts darba inspekcija šā panta sestajā daļā minēto pieprasījumu var nenodot izpildei, ja soda izpilde pārkāpj Latvijas Republikas Satversmē noteiktās pamattiesības.

(Ar grozījumiem, kas izdarīti ar 19.05.1989. dekrētu, 11.07.1992., 03.11.1992., 28.05.1997., 23.03.2000., 16.10.2003., 10.06.2010., 08.12.2011., 15.12.2011. un 09.06.2016. likumu, kas stājas spēkā 13.07.2016.)

 

 

 

 

 

Pārejas noteikumi

(1-35)

 

Likumprojekts (Nr.657/Lp12)

11. Papildināt pārejas noteikumus ar 36. punktu šādā redakcijā:

"36. Grozījums šā kodeksa 166.20 panta trešajā daļā attiecībā uz tādu cigarešu realizāciju, kuru daudzums iepakojuma vienībā atšķiras no daudzuma, kāds norādīts uz cigarešu iepakojuma vienības, stājas spēkā 2017. gada 1. janvārī."

 

 

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7

 

Juridiskais birojs

Izteikt kodeksa pārejas noteikumu 36.punktu šādā redakcijā:

“36. Šā kodeksa 166.20 panta trešā daļa attiecībā uz cigarešu daudzuma norādi uz cigarešu iepakojuma vienības stājas spēkā 2017. gada 1. janvārī.”

 

 

Tieslietu ministrs Dz.Rasnačs

Papildināt pārejas noteikumus ar 37. un 38. punktu šādā redakcijā:

“37. Grozījumi šā kodeksa 214. un 214.4 pantā, ar kuriem administratīvo pārkāpumu lietu par šā kodeksa 166.35 pantā paredzētajiem pārkāpumiem izskatīšana nodota Maksātnespējas administrācijas kompetencē, stājas spēkā 2017. gada 1. janvārī.

38. Valsts policijas līdz 2017. gada 1. janvārim uzsāktās administratīvo pārkāpumu lietas par šā kodeksa 166.35 pantā paredzētajiem pārkāpumiem turpina izskatīt Valsts policija.”

 

Atbalstīts

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Neatbalstīts

 

12. Papildināt pārejas noteikumus ar 36. punktu šādā redakcijā:

"36. Grozījums šā kodeksa 166.20 panta trešajā daļā attiecībā uz tādu cigarešu realizāciju, kuru daudzums iepakojuma vienībā atšķiras no daudzuma, kāds norādīts uz cigarešu iepakojuma vienības, stājas spēkā 2017. gada 1. janvārī."

 

 

Likums stājas spēkā nākamajā dienā pēc tā izsludināšanas.

 

 

 

Likums stājas spēkā nākamajā dienā pēc tā izsludināšanas.

 

Izvērst Oriģinālais dokumenta saturs
Savērst Oriģinālais dokumenta saturs

544_657_3Sdoc.doc - 544_657_3Sdoc.doc

Start time: 25.02.2020 19:33:37 After doc accessing: 25.02.2020 19:33:37 After doc copying: 25.02.2020 19:33:37 End time: 25.02.2020 19:33:37 Doc created: 20.10.2016 16:22:44 Doc last mod: 20.10.2016 16:33:47 Doc manual: