___06.2015.
Saeimas Prezidijam
Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija lūdz grozīt Saeimas 2015.gada 11.jūnija sēdes darba kārtību un iekļaut izskatīšanai sadaļā „Prezidija ziņojumi” Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas izstrādāto likumprojektu „Grozījumi Būvniecības likumā”.
Komisija lūdz nodot minēto likumprojektu tikai Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija.
Saskaņā ar Saeimas kārtības ruļļa 86.pantu komisija lūdz virzīt minēto likumprojektu izskatīšanai 1.lasījumā bez atkārtotas izskatīšanas atbildīgajā komisijā Saeimas 2015.gada 11.jūnija sēdē.
Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija lūdz atzīt minēto likumprojektu par steidzamu.
Pielikumā: Likumprojekts „Grozījumi Būvniecības likumā” uz ___lpp un likumprojekta anotācija uz ___lpp.
Ar cieņu,
Romāns Naudiņš
komisijas priekšsēdētājs
Grozījumi Būvniecības likumā
Izdarīt Būvniecības likumā (Latvijas Vēstnesis, 2013, Nr. 146) šādu grozījumu:
Pārejas noteikumos:
1. izslēgt 10.punktā skaitļus un vārdus „1.punkts – 2015.gada 1.jūlijā”;
2.
3. papildināt ar 101. punktu šādā redakcijā:
,,10.1 Šā likuma 6.1 panta pirmās daļas 1. punkts stājas spēkā 2015. gada 1. jūlijā un tajā noteiktā kompetence ir izpildāma tām būvniecības iecerēm, par kuru realizāciju būvatļaujas izdotas sākot no 2014.gada 1.oktobra. Būvdarbus, kas tiek veikti, pamatojoties uz būvatļauju, kas izdota līdz 2014.gada 30.septembrim kontrolē un būvi ekspluatācijā pieņem iestāde, kas izsniegusi attiecīgo būvatļauju.”
Likums stājas spēkā nākamajā dienā pēc tā izsludināšanas.
Likumprojekta grozījums Būvniecības likumā anotācija
1. Kādēļ likums ir vajadzīgs?
Likumprojekta mērķis ir precīzi noteikt termiņu no kura Būvniecības valsts kontroles birojs (turpmāk - birojs) veic būvdarbu kontroli un pieņem ekspluatācijā būves. Būvdarbu, kuriem būvatļaujas izdotas līdz 30.09.2014. kontroles procesus jānodrošina iestādei, kas izsniedza būvatļauju. Attiecīgai iestādei arī jāpieņem būves ekspluatācijā. Savukārt biroja kompetence par būvju būvdarbu uzraudzību attieksies uz tiem būvniecības procesiem, kur būvatļauja izdota sākot no 01.10.2014. t.i. saskaņā ar jauno Būvniecības likumu un uz tā pamata izdotajiem Ministru kabineta noteikumiem.
2. Kāda var būt likuma ietekme uz sabiedrības un tautsaimniecības attīstību?
Likumprojekta īstenošana nodrošina, ka pēc iepriekš spēkā esošā regulējuma iesāktos būvniecības procesus turpina un pabeidz tās institūcijas, kuru kompetencē bija attiecīgo darbību veikšana. Savukārt būvdarbu kontroles un ekspluatācijā pieņemšanas jautājumus par tiem objektiem, kuriem būvatļaujas izsniegtas saskaņā ar jauno regulējumu nodrošina tā kā to nosaka pašlaik spēkā esošie normatīvie akti.
3. Kāda var būt likuma ietekme uz valsts budžetu un pašvaldību budžetiem?
Ietekme uz valsts un pašvaldību budžetiem nav paredzama.
4. Kāda var būt likuma ietekme uz spēkā esošo tiesību normu sistēmu?
Likumprojekts šo jomu neskar.
5. Kādām Latvijas starptautiskajām saistībām atbilst likumprojekts?
Likumprojekts šo jomu neskar.
6. Kādas konsultācijas notikušas, sagatavojot likumprojektu?
Sagatavojot likumprojektu konsultācijas notikušas ar Ekonomikas ministrijas, Latvijas Lielo pilsētu asociācijas un Latvijas Pašvaldību savienības pārstāvjiem.
7. Kā tiks nodrošināta likuma izpilde?
Likuma izpilde tiks nodrošināta esošo institūciju funkciju ietvaros.