Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija lūdz iekļaut Saeimas kārtējās sēdes darba kārtībā likumprojekta "Grozījumi Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likumā" (Nr.224/Lp12) izskatīšanu 2.lasījumā.
Informējam, ka 2.lasījumam komisija priekšlikumus nav saņēmusi.
Pielikumā:Likumprojekta priekšlikumu tabula uz ___. lp.
Ar cieņu
komisijas sekretārsAugusts Brigmanis
Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija
Likumprojekts otrajam lasījumam
Grozījumi Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likumā
(Nr. 224/Lp12)
Spēkā esošā likuma redakcija
Pirmā lasījuma redakcija
Nr.
Priekšlikumi
(nav)
Komisijas atzinums
Komisijas atbalstītā redakcija
IzdarītPublisku izklaides un svētku pasākumu drošības likumā (Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 2005, 14. nr.; 2008, 16. nr.; 2009, 10. nr.; Latvijas Vēstnesis, 2013, 129. nr.) šādus grozījumus:
Izdarīt Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likumā (Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 2005, 14.nr.; 2008, 16.nr.; 2009, 10.nr.; Latvijas Vēstnesis, 2013, 129.nr.) šādus grozījumus:
1.pants. Likumā lietotie termini
Likumā ir lietoti šādi termini:
5) kārtības uzturētāji — Valsts policija vai pašvaldības policija, Zemessardze, kā arī juridiskā persona, kurai izsniegta licence apsardzes darbības veikšanai un ar kuru pasākuma organizators ir noslēdzis līgumu par sabiedriskās kārtības un drošības, kā arī ugunsdrošības prasību izpildi pasākuma laikā, vai pasākuma organizatora norīkotas personas, kas publiska pasākuma laikā gādā par sabiedriskās kārtības, drošības un ugunsdrošības prasību ievērošanu. Privātpersonu organizētā publiskā pasākumā Valsts policija, pašvaldības policija vai Zemessardze ir kārtības uzturētāji saskaņā ar savstarpēji noslēgtu līgumu.
1.Izteikt 1. panta 5. punktu šādā redakcijā:
"5)kārtības uzturētāji –Valsts policija vai pašvaldības policija, kā arī juridiskā persona, kurai izsniegta licence apsardzes darbības veikšanai un ar kuru pasākuma organizators ir noslēdzis līgumu par sabiedriskās kārtības un drošības, kā arī ugunsdrošības prasību izpildi pasākuma laikā, vai pasākuma organizatora norīkotas personas, kas publiska pasākuma laikā gādā par sabiedriskās kārtības, drošības un ugunsdrošības prasību ievērošanu. Privātpersonu organizētā publiskā pasākumā Valsts policija vai pašvaldības policija ir kārtības uzturētāji saskaņā ar savstarpēji noslēgtu līgumu."
1. Izteikt 1.panta 5.punktu šādā redakcijā:
“5)kārtības uzturētāji —Valsts policija vai pašvaldības policija, kā arī juridiskā persona, kurai izsniegta licence apsardzes darbības veikšanai un ar kuru pasākuma organizators ir noslēdzis līgumu par sabiedriskās kārtības un drošības, kā arī ugunsdrošības prasību izpildi pasākuma laikā, vai pasākuma organizatora norīkotas personas, kas publiska pasākuma laikā gādā par sabiedriskās kārtības, drošības un ugunsdrošības prasību ievērošanu. Privātpersonu organizētā publiskā pasākumā Valsts policija vai pašvaldības policija ir kārtības uzturētāji saskaņā ar savstarpēji noslēgtu līgumu.”
13.pants. Kārtības uzturētāju tiesības, pienākumi un atbildība
[..]
(3) Kārtības uzturētāji par šajā pantā minēto pienākumu nepildīšanu saucami pie atbildības normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.
2. Papildināt 13. pantu ar ceturto daļu šādā redakcijā:
"(4) Valsts policija un pašvaldības policija, pildot kārtības uzturētāja funkciju valsts vai pašvaldību institūciju organizētajos publiskajos pasākumos, var piesaistīt Zemessardzi atbalsta sniegšanai sabiedriskās kārtības un drošības garantēšanā."
2. Papildināt 13.pantu ar ceturto daļu šādā redakcijā:
“(4) Valsts policija un pašvaldības policija, pildot kārtības uzturētāja funkciju valsts vai pašvaldību institūciju organizētajos publiskajos pasākumos, var piesaistīt Zemessardzi atbalsta sniegšanai sabiedriskās kārtības un drošības garantēšanā.”