Drukāt    Aizvērt
Iesniedz Tautsaimniecības, agrārās,

22.05.2013.

9/8 -

  

 

 

 

Saeimas Prezidijam

 

 

          Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija iesniedz otrajam lasījumam sagatavoto likumprojektu „Grozījumi Ģeotelpiskās informācijas likumā” (Nr.626/Lp11) (Steidzams).

                                       

         

Pielikumā: apkopoto priekšlikumu tabula likumprojekta                                        otrajam lasījumam uz .... lpp.

 

                                    

 

Ar cieņu,

 

 

 

Jānis Ozoliņš

komisijas priekšsēdētājs


Iesniedz Tautsaimniecības, agrārās, vides

un reģionālās politikas komisija  

Likumprojekts otrajam lasījumam

STEIDZAMS

Grozījumi Ģeotelpiskās informācijas likumā

(reģ. nr. 626/Lp11)

 

Spēkā esošā likuma redakcija

Pirmā lasījuma redakcija

Nr. p.k.

Priekšlikumi

(1)

Komisijas atzinums

Komisijas atbalstītā redakcija

Ģeotelpiskās informācijas likums

Grozījumi Ģeotelpiskās informācijas likumā

 

 

 

Grozījumi Ģeotelpiskās informācijas likumā

 

Izdarīt Ģeotelpiskās informācijas likumā (Latvijas Vēstnesis, 2009, 205.nr.; 2010, 205.nr.) šādus grozījumus:

 

 

 

Izdarīt Ģeotelpiskās informācijas likumā (Latvijas Vēstnesis, 2009, 205.nr.; 2010, 205.nr.) šādus grozījumus:

 

1. Aizstāt visā likumā vārdus "valsts aģentūra "Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra"" (attiecīgā locījumā) ar vārdiem "Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra" (attiecīgā locījumā).

 

 

 

1. Aizstāt visā likumā vārdus “valsts aģentūra “Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra”” (attiecīgā locījumā) ar vārdiem “Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra” (attiecīgā locījumā).

II nodaļa
Kompetence valsts pārvaldē ģeotelpiskās informācijas jomā

 

 

 

 

 

4.pants. Ģeodēzijas, kartogrāfijas un ģeotelpiskās informācijas pārvaldes institūcijas un to darbības koordinācija

 

 

 

 

 

(1) Aizsardzības ministrija organizē un koordinē valsts politikas īstenošanu ģeodēzijas, kartogrāfijas un ģeotelpiskās informācijas jomā:

 

 

 

 

 

1) izstrādā valsts politiku un attīstības stratēģiju, koordinē ģeotelpiskās informācijas apriti valstī ģeodēzijas un kartogrāfijas jomā, izņemot jūras navigācijas karšu sastādīšanu un publicēšanu, ko nosaka Jūrlietu pārvaldes un jūras drošības likums;

 

 

 

 

 

2) nodrošina reglamentējošu normatīvo aktu projektu izstrādi atbilstoši Eiropas Savienības, Ziemeļatlantijas līguma organizācijas un citu starptautisko organizāciju tiesību aktiem;

 

 

 

 

 

3) plāno un uzrauga valsts aģentūras “Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra” ģeodēzisko un kartogrāfisko pamatdatu iegūšanas, sagatavošanas un atjaunināšanas, kā arī ģeotelpiskās informācijas pakalpojumu sniegšanas izpildi ikgadējā valsts budžeta finansējuma ietvaros;

 

 

 

 

 

4) izveido Ģeotelpiskās informācijas ekspertu padomi un nodrošina tās darbību;

 

 

 

 

 

5) nosaka kārtību, kādā nodrošināms ģeotelpiskās informācijas atbalsts Nacionālo bruņoto spēku uzdevumu izpildei un dalībai Ziemeļatlantijas līguma organizācijā;

 

 

 

 

 

6) sadarbībā ar nozaru ministrijām nodrošina standartu izstrādi un/vai starptautisko standartu adaptēšanu ģeotelpiskās informācijas jomā;

 

 

 

 

 

7) koordinē starptautisko līgumu slēgšanu par ģeotelpiskās informācijas, kas iegūta ar tālizpētes metodi, izmantošanu visu ieinteresēto ministriju funkciju un uzdevumu izpildei.

 

 

 

 

 

(2) Valsts aģentūra “Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra” ir vadošā iestāde valsts politikas īstenošanā ģeodēzijas, kartogrāfijas un ģeotelpiskās informācijas jomā. Tā iegūst, sagatavo un atjaunina šā likuma 12.panta piektajā daļā, 17.panta trešajā daļā un 18.panta otrajā daļā minētos ģeodēziskos un kartogrāfiskos pamatdatus civilajām un militārajām vajadzībām, sniedz ģeotelpiskās informācijas pakalpojumus un veic citus šajā likumā un citu nozaru speciālajos normatīvajos aktos noteiktos uzdevumus.

2. Izteikt 4.panta otrās daļas pirmo teikumu šādā redakcijā:

"Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra ir Aizsardzības ministrijas pārraudzībā esoša vadošā iestāde valsts politikas īstenošanā ģeodēzijas, kartogrāfijas un ģeotelpiskās informācijas jomā."

 

 

 

 

2. Izteikt 4.panta otrās daļas pirmo teikumu šādā redakcijā:

“Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra ir Aizsardzības ministrijas pārraudzībā esoša vadošā iestāde valsts politikas īstenošanā ģeodēzijas, kartogrāfijas un ģeotelpiskās informācijas jomā.”

 

(3) Šā likuma 12.panta piektajā un sestajā daļā, 17.panta trešajā daļā, 18.panta otrajā daļā un 31.panta otrajā daļā noteikto uzdevumu izpildei valsts aģentūra “Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra” var slēgt līgumus par attiecīgu pakalpojumu veikšanu.

 

 

 

 

 

(4) Atsevišķas funkcijas ģeodēzijas, kartogrāfijas un ģeotelpiskās informācijas politikas īstenošanā atbilstoši savai kompetencei pilda Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, Zemkopības ministrija, Tieslietu ministrija, Satiksmes ministrija, Ekonomikas ministrija, Iekšlietu ministrija, Veselības ministrija, Izglītības un zinātnes ministrija, Kultūras ministrija un vietējās pašvaldības, kā arī biedrības un nodibinājumi, kuru darbība attiecīgajā jomā ir reģistrēta.

 

 

 

 

 

(5) Šā panta ceturtajā daļā minētās ministrijas atbilstoši savām valsts pārvaldes funkcijām, uzdevumiem un kompetencei, to aptvertajām nozarēm vai nozaru grupām un Latvijas Republikai saistošām starptautiskajām tiesību normām:

 

 

 

 

 

1) iekļauj nozares politikas plānošanas dokumentos pasākumus, lai nodrošinātu attiecīgās nozares politikas izstrādāšanai un īstenošanai nepieciešamās ģeotelpiskās informācijas iegūšanu, sagatavošanu, atjaunināšanu un attiecīgu ģeotelpiskās informācijas pakalpojumu sniegšanu;

 

 

 

 

 

2) nozares politikas plānošanas dokumentos par šīs daļas 1.punktā minētajiem pasākumiem sniedz šādu informāciju:

 

 

 

 

 

a) konkrētas ģeotelpisko datu kopas un pakalpojumi, ko plānots nodrošināt ar attiecīgajiem pasākumiem,

 

 

 

 

 

b) termiņi pasākumu īstenošanai,

 

 

 

 

 

c) pasākumu izpildei piešķirtais un papildus nepieciešamais finansējums,

 

 

 

 

 

d) par pasākumu īstenošanu atbildīgās institūcijas,

 

 

 

 

 

e) kārtība, kādā sniedzams pārskats par pasākumu izpildi;

 

 

 

 

 

3) nodrošina attiecīgās nozares ģeotelpisko datu kopu un to metadatu iegūšanu, sagatavošanu, atjaunināšanu un pieejamību valsts vienotajā ģeoportālā, ievērojot šīs daļas 1.punktā minētos pasākumus un šajā likumā noteiktās prasības ģeotelpiskās informācijas apritei.

 

 

 

 

 

(6) Šā panta ceturtajā daļā minētās ministrijas sagatavo un sniedz Aizsardzības ministrijai ziņas par attiecīgās nozares ģeotelpisko informāciju, pakalpojumiem un pasākumiem, lai nodrošinātu efektīvu ģeotelpiskās informācijas iegūšanu, sagatavošanu, atjaunināšanu un attiecīgu ģeotelpiskās informācijas pakalpojumu sniegšanu valstī un šā likuma 8.panta otrajā un trešajā daļā noteikto uzdevumu izpildi.

 

 

 

 

 

(Ar grozījumiem, kas izdarīti ar 16.12.2010. likumu, kas stājas spēkā 01.01.2011.)

 

 

 

 

 

III nodaļa
Ģeotelpiskās informācijas iegūšana, sagatavošana, apstrāde un uzturēšana

 

 

 

 

 

10.pants. Ģeodēziskās un kartogrāfiskās darbības veikšana

 

 

 

 

 

(1) Ģeodēziskā un kartogrāfiskā darbība ir pamats ģeotelpiskās informācijas iegūšanai, sagatavošanai, apstrādei un uzturēšanai.

 

 

 

 

 

(2) Ģeodēziskā darbība ietver:

 

 

 

 

 

1) ģeodēziskās atskaites sistēmas izveidošanu, uzturēšanu un pārraudzību;

 

 

 

 

 

2) globālās pozicionēšanas pastāvīgo staciju izveidi un ekspluatāciju;

 

 

 

 

 

3) ģeodēzisko darbu veikšanu nozaru vajadzībām.

 

 

 

 

 

(3) Ģeodēzisko darbību veic valsts un pašvaldību institūciju darbinieki, kuriem šādi uzdevumi ir noteikti speciālajos normatīvajos aktos, ja attiecīgo darbinieku kvalifikācija ir atbilstoša profesiju klasifikatorā iekļautajam profesijas standartam, vai sertificētas personas, kuras var būt darba tiesiskajās vai citās civiltiesiskajās attiecībās ar komersantu.

 

 

 

 

 

(4) Ģeodēzisko darbību, kas saistīta ar ģeomagnētisko, gravimetrisko mērījumu veikšanu un citiem ģeodēzijas jomā sniegtajiem pakalpojumiem, kuriem jābūt pieejamiem sabiedrībai, atbilstoši saviem resursiem nodrošina valsts aģentūra “Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra”. Minēto ģeodēzisko darbību veic par maksu saskaņā ar šīs valsts aģentūras publisko maksas pakalpojuma cenrādi. Ministru kabinets izdod noteikumus, kuros nosaka valsts aģentūras “Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra” ar ģeomagnētisko, gravimetrisko mērījumu veikšanu un citiem pakalpojumiem saistītās ģeodēziskās darbības cenrādi un tā piemērošanas kārtību.

3. Izteikt 10.panta ceturtās daļas otro teikumu šādā redakcijā:

"Minēto ģeodēzisko darbību veic par maksu saskaņā ar Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras publisko maksas pakalpojumu cenrādi."

 

 

 

 

3. Izteikt 10.panta ceturtās daļas otro teikumu šādā redakcijā:

“Minēto ģeodēzisko darbību veic par maksu saskaņā ar Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras publisko maksas pakalpojumu cenrādi.”

(5) Kartogrāfisko darbību veic valsts un pašvaldību institūciju darbinieki vai personas, kuras var būt darba tiesiskajās vai citās civiltiesiskajās attiecībās ar komersantu un kuru kvalifikācija ir atbilstoša profesiju klasifikatorā iekļautajam profesijas standartam.

 

 

 

 

 

(6) Ģeodēzisko un kartogrāfisko darbību, kuras rezultātā iegūst pamatdatus vai datus, kas šā likuma izpratnē atbilst informācijas kopīgas izmantošanas un atkalizmantošanas mērķiem, veic saskaņā ar šā likuma un citu normatīvo aktu prasībām.

 

 

 

 

 

(7) Ģeodēzisko un kartogrāfisko darbību veic, neradot kaitējumu nekustamajam īpašumam, kurā tā tiek veikta.

 

 

 

 

 

17.pants. Ģeotelpiskās informācijas pamatdati

 

 

 

 

 

(1) Ģeotelpiskās informācijas pamatdati ir:

 

 

 

 

 

1) Zemes virsmas attēli, tālizpētes dati un ortofoto mērogu rindas 1:50 000 — 1:2000 un lielāka mēroga ietvaros;

 

 

 

 

 

2) digitālie apvidus un virsmas modeļi, kas izmantoti, lai sastādītu topogrāfiskos plānus un topogrāfiskās kartes mērogu rindas 1:250 000 — 1:500 un lielāka mēroga ietvaros;

 

 

 

 

 

3) ģeotelpiskā informācija, kas ietverta topogrāfiskajos plānos un topogrāfiskajās kartēs mērogu rindas 1:250 000 — 1:500 un lielāka mēroga ietvaros;

 

 

 

 

 

4) nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmas ģeotelpiskā informācija;

 

 

 

 

 

5) administratīvo teritoriju robežas, to apraksti un Valsts adrešu reģistra ģeotelpiskā informācija;

 

 

 

 

 

6) apgrūtināto teritoriju robežu un aizsargjoslas izraisošo objektu ģeotelpiskā informācija;

 

 

 

 

 

7) ģeotelpiskā informācija par Zemes dzīlēm;

 

 

 

 

 

8) ģeotelpiskā informācija par augsnes kvalitāti, auglību un degradāciju;

 

 

 

 

 

9) lauksaimniecībā izmantojamo zemju un mežu inventarizācijas un meliorācijas ģeotelpiskā informācija;

 

 

 

 

 

10) ģeotelpiskā informācija par gaisa trasēm, gaisakuģu lidojumu zonām, gaisakuģu lidojumu drošībai bīstamiem objektiem un šķēršļiem;

 

 

 

 

 

11) ģeotelpiskā informācija par hidrogrāfiskajiem mērījumiem, ģeotelpiskā informācija, kas ietverta Latvijas Republikas teritoriālo ūdeņu un ekonomiskās zonas jūras navigācijas kartēs, ģeotelpiskā informācija par ūdensceļiem un navigācijas līdzekļiem, lai nodrošinātu drošu kuģošanu;

 

 

 

 

 

12) ģeotelpiskā informācija par valsts robežas līniju, robežas joslu un robežpunktiem;

 

 

 

 

 

13) ģeotelpiskā informācija par īpaši aizsargājamām dabas teritorijām;

 

 

 

 

 

14) ģeotelpiskā informācija par teritorijas faktisko un plānoto (atļauto) izmantošanu;

 

 

 

 

 

15) ģeotelpiskā informācija par sauszemes, jūras, gaisa un cauruļvadu transporta infrastruktūru un satiksmes mezgliem;

 

 

 

 

 

16) inženierkomunikāciju ģeotelpiskā informācija.

 

 

 

 

 

(2) Ģeotelpiskās informācijas pamatdatu turētājus nosaka šajā likumā vai attiecīgās nozares speciālajos normatīvajos aktos.

 

 

 

 

 

(3) Valsts aģentūra “Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra” iegūst, sagatavo un atjaunina šādus pamatdatus un ir šo pamatdatu turētājs:

 

 

 

 

 

1) Zemes virsmas attēlus, tālizpētes datus un ortofoto mērogu rindas 1:50 000 — 1:2000 ietvaros;

 

 

 

 

 

2) digitālos apvidus un virsmas modeļus, kas izmantoti topogrāfisko plānu un topogrāfisko karšu sastādīšanai mērogu rindas 1:250 000 — 1:10 000 ietvaros;

 

 

 

 

 

3) ģeotelpisko informāciju, kas ietverta topogrāfiskajos plānos un topogrāfiskajās kartēs mērogu rindas 1:250 000 — 1:2000 ietvaros;

 

 

 

 

 

4) ģeotelpiskās informācijas pamatdatus, lai nodrošinātu atbalstu Nacionālo bruņoto spēku uzdevumu izpildei un to dalībai Ziemeļatlantijas līguma organizācijā Aizsardzības ministrijas noteiktajā kārtībā.

 

 

 

 

 

 

4. Papildināt 17.pantu ar ceturto daļu šādā redakcijā:

"(4) Šā panta trešajā daļā noteiktos ģeotelpiskās informācijas pamatdatus uzkrāj ģeotelpisko pamatdatu informācijas sistēmā. Ģeotelpisko pamatdatu informācijas sistēmas pārzinis ir Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra. Ģeotelpisko pamatdatu informācijas sistēmas uzturēšanas un izmantošanas noteikumus nosaka Ministru kabinets."

 

 

 

4. Papildināt 17.pantu ar ceturto daļu šādā redakcijā:

“(4) Šā panta trešajā daļā noteiktos ģeotelpiskās informācijas pamatdatus uzkrāj ģeotelpisko pamatdatu informācijas sistēmā. Ģeotelpisko pamatdatu informācijas sistēmas pārzinis ir Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra. Ģeotelpisko pamatdatu informācijas sistēmas uzturēšanas un izmantošanas noteikumus nosaka Ministru kabinets.”

Pārejas noteikumi

 

 

 

 

 

---------------------

 

 

 

 

 

15. Šā likuma 28.panta pirmā un otrā daļa stājas spēkā 2010.gada 15.maijā.

 

 

 

 

 

 

5. Papildināt pārejas noteikumus ar 16.punktu šādā redakcijā:

"16. Ministru kabinets līdz 2013.gada 1.maijam izdod šā likuma 17.panta ceturtajā daļā minētos noteikumus."

1

Aizsardzības ministra vārdā iekšlietu ministrs R.Kozlovskis

Likumprojekta 5.pantu izteikt šādā redakcijā:

„5. Papildināt pārejas noteikumus ar 16.punktu šādā redakcijā:

„16. Ministru kabinets līdz 2013.gada 1.augustam izdod šā likuma 17.panta ceturtajā daļā minētos noteikumus.””

Atbalstīts

5. Papildināt pārejas noteikumus ar 16.punktu šādā redakcijā:

“16. Ministru kabinets līdz 2013.gada 1.augustam izdod šā likuma 17.panta ceturtajā daļā minētos noteikumus.”

 

Izvērst Oriģinālais dokumenta saturs
Savērst Oriģinālais dokumenta saturs

626-2st.doc - 626-2st.doc

Start time: 25.02.2020 19:17:21 After doc accessing: 25.02.2020 19:17:21 After doc copying: 25.02.2020 19:17:21 End time: 25.02.2020 19:17:21 Doc created: 22.05.2013 16:05:02 Doc last mod: 22.05.2013 16:11:21 Doc manual: