Drukāt    Aizvērt
2007

2011. gada __. decembrī

Nr.___________________

SAEIMAS PREZIDIJAM

 

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija savā š. g. 6.decembra sēdē izskatīja likumprojektu “Grozījumi Ieroču un speciālo līdzekļu aprites likumā” (Nr.5/Lp11) otrajam lasījumam.

Komisija lūdz iepriekšminēto likumprojektu iekļaut Saeimas sēdes darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā.

 

Pielikumā: likumprojekta salīdzinošā tabula uz 5 lpp.

 

 

Ar cieņu,

komisijas priekšsēdētājs                                           Ainars Latkovskis


 

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija                                                                                                                                                                     Likumprojekts otrajam lasījumam

 

Grozījumi Ieroču un speciālo līdzekļu aprites likumā

(Nr.5 Lp/10)

 

Spēkā esošā likuma redakcija

Pirmā lasījuma redakcija

Nr.

 

Priekšlikumi

(NAV)

Komisijas

atzinums

Komisijas atbalstītā redakcija

 

1

2

3

4

5

6

 

 

Izdarīt Ieroču un speciālo līdzekļu aprites likumā (Latvijas Vēstnesis, 2010, 183.nr.; 2011, 112.nr.) šādus grozījumus:

 

 

 

 

 

Izdarīt Ieroču un speciālo līdzekļu aprites likumā (Latvijas Vēstnesis, 2010, 183.nr.; 2011, 112.nr.) šādus grozījumus:

 

52.pants. Izņemto ieroču, munīcijas un speciālo līdzekļu glabāšana un atsavināšana

(1) Ja pieņemts lēmums par ieroča iegādāšanās, glabāšanas un nēsāšanas tiesību atņemšanu vai atļaujas anulēšanu un šis lēmums stājies spēkā, nodoto vai izņemto šaujamieroci, lielas enerģijas pneimatisko ieroci, munīciju un to sastāvdaļas Valsts policija glabā ne ilgāk par 60 dienām.

(2) Ja personai ir anulēta personiskā apbalvojuma ieroča glabāšanas vai nēsāšanas atļauja, tās nodoto vai tai izņemto personisko apbalvojuma šaujamieroci, lielas enerģijas pneimatisko ieroci un munīciju Valsts policija uz ieroča īpašnieka iesnieguma pamata var glabāt līdz ieroču iegādāšanās, glabāšanas vai nēsāšanas tiesību ierobežojuma beigām, bet ne ilgāk par gadu no lēmuma spēkā stāšanās dienas.

(3) Šaujamieroča vai lielas enerģijas pneimatiskā ieroča īpašnieka nāves vai bezvēsts prombūtnes gadījumā Valsts policija nodoto vai izņemto ieroci, munīciju un to sastāvdaļas glabā līdz mantinieku noskaidrošanai vai bezvēsts prombūtnē esošās personas atrašanai, bet ne ilgāk par 18 mēnešiem no ieroča nodošanas vai izņemšanas dienas.

(4) Šā likuma 51.panta trešajā daļā minētajā gadījumā uz laiku izņemto ieroci un munīciju Valsts policija glabā, līdz to saņem ieroča īpašnieks, bet ne ilgāk par 90 dienām no izņemšanas dienas.


(5) Pēc šā panta pirmajā, otrajā, trešajā un ceturtajā daļā minēto termiņu beigām Valsts policija ieročus, munīciju un to sastāvdaļas nodod realizēšanai komersantam, kas saņēmis speciālo atļauju (licenci) šaujamieroču realizēšanai, vai uz iesnieguma pamata pārreģistrē citai iesniegumā norādītajai personai, kura saņēmusi ieroča iegādāšanās atļauju, vai nodod dezaktivēšanai komersantam, kas saņēmis speciālo atļauju (licenci) ieroču remontam, vai glabā saskaņā ar Valsts policijas sniegto maksas pakalpojumu cenrādi, vai iznīcina.

(6) Komersantam, kas saņēmis speciālo atļauju (licenci) attiecīgu ieroču un munīcijas realizēšanai, ir pienākums pieņemt realizēšanai no Valsts policijas izņemtos šaujamieročus, to sastāvdaļas un munīciju vai lielas enerģijas pneimatiskos ieročus un pēc realizēšanas izmaksāt atlīdzību to īpašniekam.

(7) Ja realizēšanai nodoto ieroci vai munīciju pēc nocenošanas nevar realizēt 12 mēnešu laikā, komersants to nodod Valsts policijai iznīcināšanai vai iekļaušanai valsts nozīmes ieroču un munīcijas kolekcijā vai nodod dezaktivēšanai komersantam, kas saņēmis speciālo atļauju (licenci) ieroču remontam.

(8) Nodotos vai izņemtos šaujamieročus, to sastāvdaļas un lielas enerģijas pneimatiskos ieročus, kuri nav tehniskā kārtībā vai nav marķēti, kuriem mainīta tehniskā klasifikācija vai kuri pārveidoti šaušanai kārtām vai slēptai nēsāšanai, un munīciju, kas nav marķēta, Valsts policija iznīcina vai iekļauj valsts nozīmes ieroču un munīcijas kolekcijā.

1.  52.pantā:

aizstāt piektajā daļā vārdu "iznīcina" ar vārdiem "pieņem lēmumu par iznīcināšanu";

aizstāt septītajā daļā vārdus "iznīcināšanai vai iekļaušanai" ar vārdiem "lēmuma pieņemšanai par iznīcināšanu vai iekļaušanu";

izslēgt astoto daļu.

 

 

 

 

1. 52.pantā:

 

aizstāt piektajā daļā vārdu “iznīcina” ar vārdiem “pieņem lēmumu par iznīcināšanu”;

 

aizstāt septītajā daļā vārdus “iznīcināšanai vai iekļaušanai” ar vārdiem “lēmuma pieņemšanai par iznīcināšanu vai iekļaušanu”;

 

izslēgt astoto daļu.

 

 

2. Izteikt 53.pantu šādā redakcijā:

"53.pants. Ieroču, munīcijas un speciālo līdzekļu iznīcināšana

(1) Valsts policija pieņem lēmumu par nodoto vai izņemto, kā arī konfiscēto šaujamieroču, to sastāvdaļu, lielas enerģijas pneimatisko ieroču iznīcināšanu, kuri nav realizēti vai nav tehniskā kārtībā vai marķēti, kuriem mainīta tehniskā klasifikācija vai kuri pārveidoti šaušanai kārtām vai slēptai nēsāšanai, un nemarķētas munīcijas vai speciālo līdzekļu iznīcināšanu, ja tos nav lietderīgi iekļaut valsts nozīmes ieroču un munīcijas kolekcijā.

(2) Nodotos vai izņemtos, kā arī konfiscētos šaujamieročus, to munīciju un sastāvdaļas, lielas enerģijas pneimatiskos ieročus, gāzes pistoles (revolverus) un speciālos līdzekļus iznīcina Nodrošinājuma valsts aģentūra.

(3) Ieroču, munīcijas, to sastāvdaļu un speciālo līdzekļu iznīcināšanas kārtību nosaka Ministru kabinets."

 

 

 

2. Izteikt 53.pantu šādā redakcijā:

 

“53.pants. Ieroču, munīcijas un speciālo līdzekļu iznīcināšana

 

(1) Valsts policija pieņem lēmumu par tādu nodoto vai izņemto, kā arī konfiscēto šaujamieroču, to sastāvdaļu, lielas enerģijas pneimatisko ieroču iznīcināšanu, kuri nav realizēti vai nav tehniskā kārtībā vai marķēti, kuriem mainīta tehniskā klasifikācija vai kuri pārveidoti šaušanai kārtām vai slēptai nēsāšanai, un nemarķētas munīcijas vai speciālo līdzekļu iznīcināšanu, ja tos nav lietderīgi iekļaut valsts nozīmes ieroču un munīcijas kolekcijā.

 

(2) Nodotos vai izņemtos, kā arī konfiscētos šaujamieročus, to munīciju un sastāvdaļas, lielas enerģijas pneimatiskos ieročus, gāzes pistoles (revolverus) un speciālos līdzekļus iznīcina Nodrošinājuma valsts aģentūra.

 

(3) Ieroču, munīcijas, to sastāvdaļu un speciālo līdzekļu iznīcināšanas kārtību nosaka Ministru kabinets.”

 

Likums stājas spēkā 2012.gada 1.janvārī.

 

 

 

Likums stājas spēkā 2012.gada 1.janvārī.

 

 

Izvērst Oriģinālais dokumenta saturs
Savērst Oriģinālais dokumenta saturs

5_2_las.doc5_2_las.doc

Start time: 14.12.2023 20:50:26 After doc accessing: 14.12.2023 20:50:26 After doc copying: 14.12.2023 20:50:26 End time: 14.12.2023 20:50:26 Doc created: 06.12.2011 16:36:42 Doc last mod: 06.12.2011 16:44:03 Doc manual: