Drukāt    Aizvērt

 

___.01.2013.

9/8-

 

 

Saeimas Prezidijam

 

 

          Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir izskatījusi un sagatavojusi izskatīšanai Saeimas sēdē otrajā lasījumā likumprojektu “Grozījumi Veterinārmedicīnas likumā” (Nr.427/Lp11).

 

 

 

Pielikumā: apkopoto priekšlikumu tabula likumprojekta                                        otrajam lasījumam uz .... lpp.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ar cieņu,

 

 

 

 

 

Vjačeslavs Dombrovskis

komisijas priekšsēdētājs

Iesniedz Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija

Likumprojekts otrajam lasījumam

 

 

Grozījumi Veterinārmedicīnas likumā

( Nr. 427/Lp11 )

 

Spēkā esošā redakcija

Pirmā lasījuma redakcija

Nr.

Priekšlikumi

 (5)

Komisijas atzinums

Komisijas atbalstītā redakcija (2.lasījumam)

Veterinārmedicīnas likums

Grozījumi Veterinārmedicīnas likumā

 

 

 

Grozījumi Veterinārmedicīnas likumā

 

Izdarīt Veterinārmedicīnas likumā (Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 2001, 11.nr.; 2002, 2.nr.; 2003, 4., 6., 15.nr.; 2004, 9., 18., 23.nr.; 2006, 9.nr.; 2009, 3., 14.nr.; Latvijas Vēstnesis, 2009, 196.nr.; 2010, 99.nr.; 2011, 112.nr.; 2012, 50.nr.) šādus grozījumus:

 

 

 

Izdarīt Veterinārmedicīnas likumā (Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 2001, 11.nr.; 2002, 2.nr.; 2003, 4., 6., 15.nr.; 2004, 9., 18., 23.nr.; 2006, 9.nr.; 2009, 3., 14.nr.; Latvijas Vēstnesis, 2009, 196.nr.; 2010, 99.nr.; 2011, 112.nr.; 2012, 50.nr.) šādus grozījumus:

9.pants. Pārtikas un veterinārā dienesta valsts vecākie inspektori, valsts inspektori, pilnvaroti veterinārārsti un veterinārārstu palīgi nedrīkst:

 

 

 

 

 

1) izpaust komercnoslēpumus, kas viņiem kļuvuši zināmi, pildot dienesta pienākumus;

 

 

 

 

 

2) personiski vai ar trešo personu starpniecību piedalīties kontrolei pakļauto komersantu saimnieciskajā darbībā;

 

 

 

 

 

3) veikt veterinārmedicīnisko praksi, arī veterināro ekspertīzi, kuras rezultāts pašiem jākontrolē.

 

 

 

 

 

24.pants. Par pārvadāšanas laikā dzīvniekiem konstatēto saslimšanu atbildīgā persona saskaņā ar normatīvo aktu prasībām ziņo attiecīgās teritorijas Pārtikas un veterinārā dienesta attiecīgajai teritoriālajai struktūrvienībai, kas, ja nepieciešams, kopā ar dzelzceļa, ostas, lidostas administrāciju vai Valsts policiju organizē dzīvnieku karantinēšanu.

 

 

 

 

 

 

 

1

Zemkopības ministre L.Straujuma

Papildināt likumu ar 24.1 pantu šādā redakcijā:

24.1 pants. Dzīvnieku īpašnieks vai turētājs Ministru kabineta noteiktā kārtībā izstrādā un dzīvnieku turēšanas vietās ievieš biodrošības pasākumus, kuri nodrošina iepriekš identificēto potenciālo dzīvnieku infekcijas slimības izplatīšanās un iekļūšanas ceļu atbilstošu kontroli veidā, kas pilnībā vai daļēji novērš slimības ierosinātāju iekļūšanu ganāmpulkā vai atsevišķā dzīvnieku populācijā.”.

Atbalstīts

1. Papildināt likumu ar 24.1 pantu šādā redakcijā:

24.pants. Dzīvnieku īpašnieks vai turētājs Ministru kabineta noteiktajā kārtībā izstrādā un dzīvnieku turēšanas vietās ievieš biodrošības pasākumus, kuri nodrošina iepriekš identificēto potenciālo dzīvnieku infekcijas slimības izplatīšanās un iekļūšanas ceļu atbilstošu kontroli tādā veidā, kas pilnībā vai daļēji novērš slimības ierosinātāju iekļūšanu ganāmpulkā vai atsevišķā dzīvnieku populācijā.”

---------------------

 

 

 

 

 

25.pants. Ministru kabinets nosaka:

 

 

 

 

 

1) veterinārās prasības attiecībā uz dzīvnieku, dzīvnieku spermas, olšūnu, embriju un dzīvnieku izcelsmes produktu apriti;

 

 

 

 

 

---------------------------

 

 

 

 

 

18) ziņojamo, reģistrējamo un valsts uzraudzībā esošo dzīvnieku infekcijas slimību sarakstu un kārtību, kādā dzīvnieku īpašnieks vai turētājs, juridiskā persona, kuras uzņēmumā tiek veikti laboratoriskie izmeklējumi, vai tās pilnvarota persona, praktizējošs veterinārārsts vai jebkura cita persona, kuras rīcībā ir attiecīga informācija, ziņo Pārtikas un veterinārajam dienestam par ziņojamām, reģistrējamām un valsts uzraudzībā esošām dzīvnieku infekcijas slimībām.

 

 

 

 

 

 

 

2

Zemkopības ministre L.Straujuma

Papildināt 25.pantu ar 19.punktu šādā redakcijā:

„19) dzīvnieku sugas, kategorijas un populācijas, kurām nepieciešams izstrādāt biodrošības pasākumu kopumu, prasības biodrošības pasākumu izstrādei dzīvnieku turēšanas vietās un kārtību, kādā šīs prasības saskaņo ar Pārtikas un veterināro dienestu.”

Atbalstīts

2. Papildināt 25.pantu ar 19.punktu šādā redakcijā:

“19) dzīvnieku sugas, kategorijas un populācijas, kurām nepieciešams izstrādāt biodrošības pasākumu kopumu, prasības biodrošības pasākumu izstrādei dzīvnieku turēšanas vietās un kārtību, kādā šīs prasības saskaņo ar Pārtikas un veterināro dienestu.”

--------------------------------

 

 

 

 

 

27.pants. (1) Epizootisko slimību uzliesmojuma gadījumā Latvijā vai tās kaimiņvalstīs valsts galvenais pārtikas un veterinārais inspektors nekavējoties nosaka karantīnu un Ministru prezidents izsludina ārkārtas situāciju valstī vai tās daļā saskaņā ar Civilās aizsardzības likumu.

1.  27.pantā:

izteikt pirmo daļu šādā redakcijā:

"(1) Epizootijas uzliesmojuma gadījumā Latvijā vai tās kaimiņvalstī, ja epizootijas uzliesmojuma apkarošanai kaimiņvalstī noteiktās karantīnas teritorijas skar Latviju, valsts galvenais pārtikas un veterinārais inspektors nekavējoties nosaka karantīnu.";

 

 

Redakc.

precizēts

3.  27.pantā:

izteikt pirmo daļu šādā redakcijā:

“(1) Epizootijas uzliesmojuma gadījumā Latvijā vai tās kaimiņvalstī, ja epizootijas uzliesmojuma apkarošanai kaimiņvalstī noteiktās karantīnas teritorijas skar Latviju, valsts galvenais pārtikas un veterinārais inspektors nekavējoties nosaka karantīnu.”;

(2) Epizootisko slimību uzliesmojuma gadījumā Latvijā vai tās kaimiņvalstīs valsts galvenais pārtikas un veterinārais inspektors pēc saskaņošanas ar Valsts meža dienestu nosaka karantīnas pasākumus attiecībā uz savvaļas dzīvnieku medībām.

 

 

 

 

aizstāt otrajā daļā vārdus “Epizootisko slimību” ar vārdu “Epizootijas”;

(3) Karantīnas apstākļos savvaļas dzīvnieku medības drīkst rīkot tikai Ministru kabineta noteiktajā kārtībā.

 

 

 

 

 

 

papildināt pantu ar ceturto un piekto daļu šādā redakcijā:

"(4) Pārtikas un veterinārais dienests sadarbībā ar valsts un pašvaldību institūcijām organizē un veic epizootijas kontroles un apkarošanas pasākumus atbilstoši Valsts civilās aizsardzības plānam, attiecīgās pašvaldības civilās aizsardzības plānam un šā likuma 26.panta otrajā daļā minētajam rīcības plānam, kā arī lemj par nepieciešamību aicināt zemkopības ministru noteiktā kārtībā pieprasīt Ministru kabinetam izsludināt ārkārtējo situāciju valstī vai atsevišķā tās daļā.

 

 

Redakc.

precizēts

papildināt pantu ar ceturto un piekto daļu šādā redakcijā:

“(4) Pārtikas un veterinārais dienests sadarbībā ar valsts un pašvaldību institūcijām organizē un veic epizootijas kontroles un apkarošanas pasākumus atbilstoši Valsts civilās aizsardzības plānam, attiecīgās pašvaldības civilās aizsardzības plānam un šā likuma 26.panta otrajā daļā minētajam rīcības plānam, kā arī lemj par nepieciešamību aicināt zemkopības ministru noteiktā kārtībā pieprasīt, lai Ministru kabinets izsludina ārkārtējo situāciju valstī vai atsevišķā tās daļā.

 

(5) Valsts galvenais pārtikas un veterinārais inspektors karantīnu atceļ normatīvajos aktos par epizootijas uzliesmojuma likvidēšanu un draudu novēršanu noteiktajā kārtībā."

 

 

 

(5) Valsts galvenais pārtikas un veterinārais inspektors karantīnu atceļ normatīvajos aktos par epizootijas uzliesmojuma likvidēšanu un draudu novēršanu noteiktajā kārtībā.”

32.pants. (1) Ministru prezidents pēc valsts galvenā pārtikas un veterinārā inspektora priekšlikuma atceļ ārkārtas situāciju valstī vai tās daļā.

2. Izteikt 32.pantu šādā redakcijā:

"32.pants. (1) Epizootijas uzliesmojuma gadījumā ārkārtējo situāciju valstī vai atsevišķā tās daļā izsludina un atceļ saskaņā ar likumu "Par ārkārtējo situāciju un izņēmuma stāvokli".

 

 

 

4. Izteikt 32.pantu šādā redakcijā:

32.pants. (1) Epizootijas uzliesmojuma gadījumā ārkārtējo situāciju valstī vai atsevišķā tās daļā izsludina un atceļ saskaņā ar likumu “Par ārkārtējo situāciju un izņēmuma stāvokli”.

(2) Valsts galvenais pārtikas un veterinārais inspektors atceļ karantīnu.

(2) Lai pieprasītu Ministru kabinetam izsludināt ārkārtējo situāciju valstī vai atsevišķā tās daļā, valsts galvenais pārtikas un veterinārais inspektors vēršas pie zemkopības ministra, ja:

 

 

 

(2) Lai pieprasītu Ministru kabinetam izsludināt ārkārtējo situāciju valstī vai atsevišķā tās daļā, valsts galvenais pārtikas un veterinārais inspektors vēršas pie zemkopības ministra, ja:

 

1) valsts un pašvaldību institūcijas, kas saskaņā ar civilās aizsardzības plānu iesaistītas epizootijas kontrolē un apkarošanā, kā arī veic neatliekamos preventīvos, reaģēšanas un seku likvidēšanas pasākumus, nespēj pilnvērtīgi pildīt savas funkcijas un pienākumus, un tādējādi epizootija var kļūt nekontrolējama;

 

 

 

1) valsts un pašvaldību institūcijas, kas saskaņā ar civilās aizsardzības plānu iesaistītas epizootijas kontrolē un apkarošanā, kā arī veic neatliekamos preventīvos, reaģēšanas un seku likvidēšanas pasākumus, nespēj pilnvērtīgi pildīt savas funkcijas un pienākumus un tādējādi epizootija var kļūt nekontrolējama;

 

2) veterinārmedicīnas nozari reglamentējošie normatīvie akti nenodrošina pietiekamu epizootijas kontroli un apkarošanu, un tādējādi rodas plaši un bieži šīs dzīvnieku infekcijas slimības uzliesmojumi ārpus noteiktās karantīnas teritorijas."

 

 

 

2) veterinārmedicīnas nozari reglamentējošie normatīvie akti nenodrošina pietiekamu epizootijas kontroli un apkarošanu un tādējādi rodas plaši un bieži šīs dzīvnieku infekcijas slimības uzliesmojumi ārpus noteiktās karantīnas teritorijas.”

-----------------------

 

 

 

 

 

38.pants. (1) Dzīvnieku īpašniekam ir tiesības saņemt zaudējumu kompensāciju par:

 

 

 

 

 

1) govju tuberkulozes, govju un kazu brucelozes apkarošanas laikā radītajiem zaudējumiem - līdz 50 procentiem no kautproduktu vidējās vērtības;

 

3

Zemkopības ministre L.Straujuma

Izteikt 38.panta pirmās daļas 1.punktu šādā redakcijā:

„1) govju tuberkulozes, govju, aitu un kazu brucelozes apkarošanas laikā radītajiem zaudējumiem, kā arī dzīvniekiem, kurus, pastāvot aizdomām par saslimšanu, nokauj diagnozes noskaidrošanai – līdz 50 procentiem no kautproduktu vidējās vērtības;”.

Atbalstīts

Redakc.

precizēts

5. Izteikt 38.panta pirmās daļas 1.punktu šādā redakcijā:

“1) govju tuberkulozes, govju, aitu un kazu brucelozes apkarošanas laikā radītajiem zaudējumiem, kā arī par dzīvniekiem, kurus, pastāvot aizdomām par saslimšanu, nokauj diagnozes noskaidrošanai, — līdz 50 procentiem no kautproduktu vidējās vērtības;”.

2) transmisīvo sūkļveida encefalopātiju uzliesmojuma apkarošanas laikā nokautajiem vai nogalinātajiem dzīvniekiem, kā arī dzīvniekiem, kuri, pastāvot aizdomām par saslimšanu, tiek nogalināti diagnozes noskaidrošanai, iznīcinātajiem kautķermeņiem, dzīvnieku izcelsmes produktiem, embrijiem un olšūnām;

 

 

 

 

 

3) salmonelozes uzliesmojuma apkarošanas laikā iznīcinātajiem cāļiem, jaunputniem vai pieaugušajiem putniem, iznīcinātajām olām, kas paredzētas patēriņam cilvēku uzturā un inkubēšanai, produktiem, kas paredzēti patēriņam cilvēku uzturā, kā arī par dzīvnieku barību;

 

 

 

 

 

4) akvakultūras dzīvnieku infekcijas slimību apkarošanas laikā veikto akvakultūras dzīvnieku iznīcināšanu, infekcijas slimību apkarošanas procesā radītajiem zaudējumiem akvakultūras dzīvnieku audzētavas materiāltehniskajā aprīkojumā, kā arī akvakultūras dzīvnieku audzētavā veiktās dezinfekcijas izmaksām.

 

 

 

 

 

(2) Ministru kabinets nosaka dzīvnieku infekcijas slimības, kuru gadījumā tiek izmaksāta šā panta pirmajā daļā paredzētā kompensācija, un kārtību, kādā šo kompensāciju piešķir un saņem.

 

 

 

 

 

------------------------------------

 

 

 

 

 

54.pants. (1) Ar veterinārmedicīnisko praksi Latvijā atļauts nodarboties fiziskajām personām, kuras ieguvušas tiesības nodarboties ar veterinārmedicīnisko praksi.

 

 

 

 

 

(2) Tiesības nodarboties ar veterinārmedicīnisko praksi var iegūt persona, kura ir:

 

 

 

 

 

1) Latvijas pilsonis vai persona, kurai ir Latvijas Republikas nepilsoņa pase un kura ir ieguvusi valsts akreditētajām studiju programmām atbilstošu augstāko veterinārmedicīnisko izglītību;

 

 

 

 

 

------------------------

 

 

 

 

 

(7) Ministru kabinets nosaka profesionālās kvalifikācijas prasības veterinārmedicīniskās prakses sertifikāta pretendentam, veterinārmedicīniskās prakses sertifikāta izsniegšanas, derīguma termiņa pagarināšanas un anulēšanas, kā arī sertificēto personu un veterinārmedicīniskās prakses vietas reģistrācijas kārtību.

 

4

Zemkopības ministre L.Straujuma

Papildināt 54.panta septīto daļu aiz vārda „izsniegšanas” ar vārdiem „apturēšanas, atjaunošanas”.

Atbalstīts

6. Papildināt 54.panta septīto daļu pēc vārda “izsniegšanas” ar vārdiem “apturēšanas, atjaunošanas”.

54.1 pants. Personai, kura ir ieguvusi vidējo profesionālo izglītību veterinārmedicīnā (veterinārfeldšeris vai veterinārārsta asistents), ir atļauts sniegt veterinārmedicīniskos pakalpojumus tikai praktizējoša veterinārārsta uzraudzībā.

 

 

 

 

 

--------------------------

 

 

 

 

 

59.pants. Dzīvnieku īpašniekiem vai turētājiem ir pienākums:

 

 

 

 

 

1) sadarbībā ar praktizējošiem veterinārārstiem organizēt dzīvnieku infekcijas slimību profilaksi un apkarošanu, izņemot valsts uzraudzībā esošo dzīvnieku infekcijas slimību profilaksi un apkarošanu;

 

 

 

 

 

----------------------

 

 

 

 

 

14) ne vēlāk kā no triju mēnešu vecuma un turpmāk vienu reizi gadā nodrošināt suņu, kaķu un mājas (istabas) sesku vakcināciju pret trakumsērgu un saņemt Eiropas Savienības mājas (istabas) dzīvnieka pasi vai vakcinācijas apliecību;

 

5

Zemkopības ministre L.Straujuma

Izteikt 59.panta 14.punktu šādā redakcijā:

„14) nodrošināt suņu, kaķu un mājas (istabas) sesku vakcināciju pret trakumsērgu. Vakcināciju pret trakumsērgu praktizējošs veterinārārsts izdara saskaņā ar vakcīnas ražotājkompānijas veterināro zāļu lietošanas instrukcijā noteikto kārtību un izsniedz Eiropas Savienības mājas (istabas) dzīvnieka pasi vai vakcinācijas apliecību;”.

Atbalstīts

Redakc.

precizēts

7. Izteikt 59.panta 14.punktu šādā redakcijā:

“14) nodrošināt suņu, kaķu un mājas (istabas) sesku vakcināciju pret trakumsērgu. Vakcināciju pret trakumsērgu praktizējošs veterinārārsts izdara saskaņā ar vakcīnas ražotāja veterināro zāļu lietošanas instrukcijā noteikto kārtību un izsniedz Eiropas Savienības mājas (istabas) dzīvnieka pasi vai vakcinācijas apliecību;”.

15) nodrošināt novietnē un akvakultūras dzīvnieku audzētavā esošo dzīvnieku pārvietošanu uz citām novietnēm un akvakultūras dzīvnieku audzētavām atbilstoši piešķirtajam veselības statusam un saskaņā ar normatīvajiem aktiem par dzīvnieku infekcijas slimību uzraudzību, kontroli, profilaksi un apkarošanu;

 

 

 

 

 

16) trīs gadus glabāt testēšanas pārskatus par laboratoriskajiem izmeklējumiem attiecībā uz ziņojamām, reģistrējamām un valsts uzraudzībā esošām dzīvnieku infekcijas slimībām.

 

 

 

 

 

 

 

Izvērst Oriģinālais dokumenta saturs
Savērst Oriģinālais dokumenta saturs

427-2.doc - 427-2.doc

Start time: 25.02.2020 20:02:37 After doc accessing: 25.02.2020 20:02:37 After doc copying: 25.02.2020 20:02:37 End time: 25.02.2020 20:02:37 Doc created: 31.01.2013 14:32:36 Doc last mod: 31.01.2013 14:38:23 Doc manual: