Drukāt    Aizvērt

 

2013. gada 21. februārī      Nr. 9/3 – 2-46-11/13

 

 

Saeimas Prezidijam

 

 

 

 

 

Juridiskā komisija lūdz iekļaut Saeimas nākamās kārtējās sēdes darba kārtībā likumprojektu Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā(Nr.392/Lp11) izskatīšanai otrajā lasījumā.

          Likumprojektā iekļauti likumprojekti ar Nr.487/Lp11 un Nr.514/Lp11.

 

Pielikumā: likumprojekta tabula uz ­­47 lapām.

 

 

 

 

 

 

 

Komisijas priekšsēdētājas                                                          

biedre                                                                                      I.Lībiņa-Egnere

                                                 

 

 

 Juridiskā komisija                                                                                                                              Likumprojekts otrajam lasījumam

Iekļauts likumprojekts „Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”(Nr.487/Lp11)

un likumprojekts „Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”(Nr.514/Lp11)

 

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā

(Nr.392/Lp11)

 

1.

Spēkā esošā redakcija

2.

Pirmā lasījuma redakcija

3.

Nr.

 

4.

Priekšlikumi

(18)

5.

Komisijas atzinums

6.

Komisijas atbalstītā redakcija

(ar valodas speciālistu labojumiem)

 

Izdarīt Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā šādus grozījumus:

 

 

 

Izdarīt Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā šādus grozījumus:

23.pants. Administratīvo sodu veidi

Par administratīvo pārkāpumu izdarīšanu var piemērot šādus administratīvos sodus:

1) brīdinājumu;

2) naudas sodu;

3) (izslēgts ar 28.05.1997. likumu);

4) administratīvā pārkāpuma priekšmeta vai izdarīšanas rīka konfiskāciju;

5) personai piešķirto speciālo tiesību atņemšanu;

51) aizliegumu noteiktu laiku iegūt transportlīdzekļu vadīšanas tiesības;

52) aizliegumu noteiktu laiku iegūt atpūtas kuģu vadīšanas tiesības;

6) tiesību atņemšanu ieņemt noteiktus amatus;

7) (izslēgts ar 28.05.1997. likumu);

8) administratīvo arestu.

Šā panta pirmās daļas 4.-6. un 8.punktā minētos administratīvos sodus var noteikt tikai ar likumu.

(Ar grozījumiem, kas izdarīti ar 21.12.1990., 12.03.1991., 28.05.1997., 12.06.2003., 16.10.2003., 17.03.2005., 03.07.2008. un 29.11.2012. likumu, kas stājas spēkā 01.01.2013.)

1.Izteikt 23.panta pirmās daļas 6.punktu šādā redakcijā:

"6) tiesību atņemšanu ieņemt noteiktus amatus vai noteiktu amata funkciju veikšanas aizliegumu;".

1

Juridiskā komisija

Izslēgt likumprojekta 1. pantu

Atbalstīts

 

 


 

24.pants. Administratīvie pamatsodi un papildsodi

Naudas sodu, administratīvā pārkāpuma priekšmeta un izdarīšanas rīka konfiskāciju, personai piešķirto speciālo tiesību atņemšanu var piemērot gan kā pamatsodu, gan kā papildsodu. Aizliegumu noteiktu laiku iegūt transportlīdzekļu vai atpūtas kuģu vadīšanas tiesības, tiesību atņemšanu ieņemt noteiktus amatus var piemērot tikai kā papildsodu. Citus šā kodeksa 23.panta pirmajā daļā minētos administratīvos sodus var piemērot tikai kā pamatsodus.

Par vienu administratīvo pārkāpumu var uzlikt pamatsodu vai arī pamatsodu un vienu vai vairākus papildsodus.

(15.09.2005. likuma redakcijā ar grozījumiem, kas izdarīti ar 03.07.2008. un 29.11.2012. likumu, kas stājas spēkā 01.01.2013.)           

2. Aizstāt 24.panta pirmajā daļā vārdus "kā arī tiesību atņemšanu ieņemt noteiktus amatus vai tiesību atņemšanu veikt zināma veida vai visu veidu komercdarbību" ar vārdiem "kā arī tiesību atņemšanu ieņemt noteiktus amatus vai noteiktu amata funkciju veikšanas aizliegumu".

2

 

 

 

 

 

Juridiskā komisija

Izslēgt likumprojekta 2. pantu.

 

 

Atbalstīts

 

 


 

29.1 pants. Tiesību atņemšana ieņemt noteiktus amatus

Tiesības ieņemt noteiktus amatus var atņemt uz laiku no viena gada līdz trim gadiem.

Lēmumā norāda amatus, kurus personai ir aizliegts ieņemt.

(29.11.2012. likuma redakcijā, kas stājas spēkā 01.01.2013.)

 

3. Izteikt 29.1 pantu šādā redakcijā:

"29.1 pants. Tiesību atņemšana ieņemt noteiktus amatus vai noteiktu amata funkciju veikšanas aizliegums

Tiesības ieņemt noteiktus amatus var atņemt un noteiktu amata funkciju veikšanu var aizliegt uz laiku no viena gada līdz trim gadiem.

Lēmumā norāda amatus, kurus personai ir aizliegts ieņemt, vai amata funkcijas, kuras personai ir aizliegts veikt."

3

Juridiskā komisija

Izslēgt likumprojekta 3. pantu.

 

Atbalstīts

 

 

64.pants. Ūdens objektu lietošanas noteikumu pārkāpšana

Par hidrotehnisko vai citu darbu pat­vaļīgu veikšanu ūdens objektos vai to aizsargjoslās; hidroelektrostaciju tehnisko noteikumu, ekspluatācijas noteikumu un ūdens resursu lietošanas atļaujas nosacījumu pārkāpšanu; ūdens objekta ūdenslīmeņa režīma un noteces regulēšanai nepieciešamo hidrotehnisko būvju neuzturēšanu ekspluatācijas kārtībā; ūdenssaimniecisko būvju vai ietaišu ekspluatācijas noteikumu un aizsargjoslu noteikumu pārkāpšanu; ūdens objektu ekspluatācijas noteikumu vai hidrotehnisko būvju drošuma programmas pārkāpšanu; hidrotehnisko būvju drošuma deklarācijas savlaicīgu neiesniegšanu Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai; hidroelektrostaciju ekspluatēšanu bez hidrotehnisko būvju drošuma sertifikāta vai ar sertifikātu, kam beidzies derīguma termiņš; A un B klases hidroelektrostaciju hidrotehnisko būvju ekspluatāciju bez valdītāja civiltiesiskās

apdrošināšanas —

uzliek naudas sodu fiziskajām personām no divsimt piecdesmit līdz piecsimt latiem, bet juridiskajām personām — no divsimt piecdesmit līdz tūkstoš latiem.

(08.04.2009. likuma redakcijā ar grozījumiem, kas izdarīti ar 12.06.2009. likumu, kas stājas spēkā 01.07.2009.)

4.Izteikt 64.pantu šādā redakcijā:

"64.pants. Ūdens objektu lietošanas noteikumu pārkāpšana

Par patvaļīgu darbu veikšanu ūdens objektā vai ūdens objekta aizsargjoslā, kuri var izraisīt ūdens objekta hidroloģiskā režīma maiņu; par hidrotehnisko būvju darbību bez ūdens resursu lietošanas atļaujas vai par ūdens resursu lietošanas atļaujas nosacījumu pārkāpšanu; par ūdens objektu, izņemot hidroelektrostaciju hidrotehniskās būves, ekspluatācijas (apsaimniekošanas) noteikumu pārkāpšanu –

uzliek naudas sodu fiziskajām personām no divsimt līdz piecsimt latiem, bet juridiskajām personām – no divsimt līdz tūkstoš latiem."

 

 

 

1.Izteikt 64.pantu šādā redakcijā:

"64.pants. Ūdens objektu lietošanas noteikumu pārkāpšana

Par patvaļīgu darbu veikšanu ūdens objektā vai ūdens objekta aizsargjoslā, kuri var izraisīt ūdens objekta hidroloģiskā režīma maiņu; par hidrotehnisko būvju darbību bez ūdens resursu lietošanas atļaujas vai par ūdens resursu lietošanas atļaujas nosacījumu pārkāpšanu; par ūdens objektu, izņemot hidroelektrostaciju hidrotehniskās būves, ekspluatācijas (apsaimniekošanas) noteikumu pārkāpšanu –

uzliek naudas sodu fiziskajām personām no divsimt līdz piecsimt latiem, bet juridiskajām personām – no divsimt līdz tūkstoš latiem."

90.pants. Bīstamo iekārtu, energoapgādes iekārtu tehnisko uzraudzību regulējošo normatīvo aktu un normatīvtehnisko dokumentu pārkāpšana

Par bīstamo iekārtu tehnisko uzraudzību regulējošo normatīvo aktu pārkāpšanu —

izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu — fiziskajai personai līdz divsimt piecdesmit latiem, juridiskajai personai — līdz piecsimt latiem.

Par elektroiekārtu, siltumapgādes iekārtu un gāzes apgādes iekārtu tehnisko uzraudzību regulējošo normatīvo aktu vai normatīvtehnisko dokumentu pārkāpšanu energoapgādes komersantu objektos, kā arī tādu komersantu objektos, kuri veic komercdarbību, kas ietver siltumenerģijas un elektroenerģijas ražošanu, iepirkšanu, pārvadi, sadali vai realizāciju, bet kuriem šīs komercdarbības veikšanai saskaņā ar normatīvajiem aktiem licence nav nepieciešama, kā arī enerģijas lietošanas iekārtās un ietaisēs, ko kontrolē Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija, —

uzliek naudas sodu amatpersonām no piecdesmit līdz simt piecdesmit latiem, bet juridiskajām personām — no simt līdz piecsimt latiem.

Par nereģistrētas bīstamās iekārtas lietošanu —

uzliek naudas sodu bīstamās iekārtas valdītājam — fiziskajai personai līdz piecsimt latiem, juridiskajai personai — līdz tūkstoš latiem.

Par bīstamo iekārtu tehnisko uzraudzību regulējošo normatīvo aktu pārkāpumiem, kas rada tiešus draudus personu drošībai un

veselībai, —

uzliek naudas sodu bīstamās iekārtas valdītājam — fiziskajai personai līdz piecsimt latiem, juridiskajai personai — līdz tūkstoš latiem.

Par komercdarbības uzsākšanu un izbeigšanu bīstamo iekārtu montāžas, remonta, tehniskās apkopes un modernizācijas jomā, nepaziņojot Patērētāju tiesību aizsardzības centram, —

izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu fiziskajām personām līdz piecsimt latiem, bet juridiskajām personām — no divsimt līdz tūkstoš latiem.

Par neziņošanu normatīvajos aktos noteiktajām institūcijām, ja notikusi bīstamās iekārtas avārija, —

izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu bīstamās iekārtas valdītājam — fiziskajai personai līdz piecsimt latiem, juridiskajai personai — no divsimt līdz tūkstoš latiem.

Par šā panta pirmajā, otrajā un ceturtajā daļā paredzētajiem pārkāpumiem, ja tie izdarīti atkārtoti gada laikā pēc administratīvā soda

 uzlikšanas, —

uzliek naudas sodu fiziskajām personām un amatpersonām no simt piecdesmit līdz piecsimt latiem, bet juridiskajām personām — no piecsimt līdz trīstūkstoš latiem.

(08.04.2009. likuma redakcijā ar grozījumiem, kas izdarīti ar 12.06.2009. un 17.06.2010. likumu, kas stājas spēkā 21.07.2010.)

5. Izteikt 90.panta otro daļu šādā redakcijā:

"Par elektroiekārtu, siltumapgādes iekārtu un gāzes apgādes iekārtu ekspluatācijas pārbaudes regulējošo normatīvo aktu pārkāpšanu energoapgādes komersantu objektos –

uzliek naudas sodu amatpersonām no piecdesmit līdz simt piecdesmit latiem, bet juridiskajām personām – no simt līdz piecsimt latiem."

 

 

 

2. Izteikt 90.panta otro daļu šādā redakcijā:

"Par elektroiekārtu, siltumapgādes iekārtu un gāzes apgādes iekārtu ekspluatācijas pārbaudes regulējošo normatīvo aktu pārkāpšanu energoapgādes komersantu objektos –

uzliek naudas sodu amatpersonām no piecdesmit līdz simt piecdesmit latiem, bet juridiskajām personām – no simt līdz piecsimt latiem."

135.pants. Virsnormas rokas bagāžas, bagāžas un dzīvnieku neapmaksāta pārvadāšana

Par virsnormas rokas bagāžas, bagāžas un dzīvnieku neapmaksātu pārvadāšanu sabiedriskajā transportā -

izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu līdz piecpadsmit latiem.

Naudas soda uzlikšana neatbrīvo pasažieri no maksas par virsnormas rokas bagāžas, bagāžas un dzīvnieku pārvadāšanu.

(28.05.1997. likuma redakcijā ar grozījumiem, kas izdarīti ar 22.01.2009. likumu, kas stājas spēkā 25.02.2009.)

 

4

Juridiskā komisija

Izslēgt 135.pantu.

Atbalstīts

3. Izslēgt 135.pantu.


 

 

6. Papildināt vienpadsmito nodaļu ar 154.1 pantu šādā redakcijā: 

"154.1 pants. Hidroelektrostaciju hidrotehnisko būvju lietošanas noteikumu pārkāpšana

Par ūdens objekta ūdenslīmeņa režīma un noteces regulēšanai nepieciešamo hidroelektrostaciju hidrotehnisko būvju neuzturēšanu ekspluatācijas kārtībā; hidroelektrostaciju hidrotehnisko būvju ekspluatācijas noteikumu pārkāpšanu; hidroelektrostaciju hidrotehnisko būvju drošuma programmas pārkāpšanu; hidroelektrostaciju hidrotehnisko būvju ekspluatēšanu bez drošuma programmas; A un B klases hidroelektrostaciju hidrotehnisko būvju ekspluatāciju bez valdītāja civiltiesiskās apdrošināšanas 

uzliek naudas sodu fiziskajām personām no divsimt piecdesmit līdz piecsimt latiem, bet juridiskajām personām – no divsimt piecdesmit līdz tūkstoš latiem.

Par aizsargjoslas ap aizsprostiem izmantošanas noteikumu pārkāpšanu –

uzliek naudas sodu fiziskajām personām no divdesmit līdz piecsimt latiem, bet juridiskajām personām – no piecdesmit līdz septiņsimt latiem."

5

Ekonomikas ministrs D.Pavļuts

Izteikt 154.1 pantu šādā redakcijā:

154. pants. Hidroelektrostaciju hidrotehnisko būvju lietošanas noteikumu pārkāpšana

Par ūdens objekta ūdenslīmeņa režīma un noteces regulēšanai
nepieciešamo hidroelektrostaciju hidrotehnisko būvju neuzturēšanu
ekspluatācijas kārtībā; hidroelektrostaciju hidrotehnisko būvju ekspluatācijas noteikumu pārkāpšanu; hidroelektrostaciju hidrotehnisko būvju drošuma programmas pārkāpšanu - 

uzliek naudas sodu fiziskajām personām no piecsimt līdz diviem tūkstošiem latu, bet juridiskajām personām — no tūkstoš latiem līdz pieciem tūkstošiem latu.

Par hidroelektrostaciju hidrotehnisko būvju ekspluatēšanu bez drošuma programmas; A un B klases hidroelektrostaciju hidrotehnisko būvju ekspluatāciju bez valdītāja civiltiesiskās apdrošināšanas -

uzliek naudas sodu fiziskajām personām no divsimt piecdesmit līdz piecsimt latiem, bet juridiskajām personām — no divsimt piecdesmit līdz tūkstoš latiem.

Par aizsargjoslas ap aizsprostiem izmantošanas noteikumu pārkāpšanu –

uzliek naudas sodu fiziskajām personām no divdesmit līdz piecsimt latiem, bet juridiskajām personām — no piecdesmit līdz septiņsimt latiem.”

Neatbalstīts

4. Papildināt vienpadsmito nodaļu ar 154.1 pantu šādā redakcijā: 

"154.1 pants. Hidroelektrostaciju hidrotehnisko būvju lietošanas noteikumu pārkāpšana

Par ūdens objekta ūdenslīmeņa režīma un noteces regulēšanai nepieciešamo hidroelektrostaciju hidrotehnisko būvju neuzturēšanu ekspluatācijas kārtībā; hidroelektrostaciju hidrotehnisko būvju ekspluatācijas noteikumu pārkāpšanu; hidroelektrostaciju hidrotehnisko būvju drošuma programmas pārkāpšanu; hidroelektrostaciju hidrotehnisko būvju ekspluatēšanu bez drošuma programmas; A un B klases hidroelektrostaciju hidrotehnisko būvju ekspluatāciju bez valdītāja civiltiesiskās

apdrošināšanas 

uzliek naudas sodu fiziskajām personām no divsimt piecdesmit līdz piecsimt latiem, bet juridiskajām personām – no divsimt piecdesmit līdz tūkstoš latiem.

Par aizsargjoslas ap aizsprostiem izmantošanas noteikumu pārkāpšanu –

uzliek naudas sodu fiziskajām personām no divdesmit līdz piecsimt latiem, bet juridiskajām personām – no piecdesmit līdz septiņsimt latiem."

 

7. Papildināt kodeksu ar 155.17 pantu šādā redakcijā:

"155.17 pants. Jūras kuģu pasažieru tiesību pārkāpumi

Par pasažieru tiesību neievērošanu sakarā ar reisa atcelšanu vai aizkavēšanos –

izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu juridiskajām personām no simt līdz septiņsimt latiem.

Par šajā pantā paredzētajiem pārkāpumiem, ja tie izdarīti atkārtoti gada laikā pēc administratīvā soda

 uzlikšanas, –

uzliek naudas sodu juridiskajām personām no divsimt piecdesmit līdz piectūkstoš latiem."

 

 

 

5.Papildināt kodeksu ar 155.17 pantu šādā redakcijā:

"155.17 pants. Jūras kuģu pasažieru tiesību pārkāpumi

Par pasažieru tiesību neievērošanu sakarā ar reisa atcelšanu vai aizkavēšanos –

izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu juridiskajām personām no simt līdz septiņsimt latiem.

Par šajā pantā paredzētajiem pārkāpumiem, ja tie izdarīti atkārtoti gada laikā pēc administratīvā soda uzlikšanas, –

uzliek naudas sodu juridiskajām personām no divsimt piecdesmit līdz piectūkstoš latiem."

156.7 pants. Darījumu veikšana, ja Valsts ieņēmumu dienests ir apturējis nodokļu maksātāja saimniecisko darbību

Par maksājumu saistību pildīšanu vai darījumu veikšanu, ja Valsts ieņēmumu dienests ir apturējis nodokļu maksātāja saimniecisko darbību (neatkarīgi no tā, vai darījums veikts vienā vai vairākās operācijās, kas notikušas laikā, kad bija apturēta nodokļu maksātāja saimnieciskā darbība), izņemot gadījumus, kad Valsts ieņēmumu dienests tam ir atļāvis pabeigt darījumu vai izpildīt maksājumu saistības, —

uzliek naudas sodu fiziskajām personām vai valdes loceklim 30 procentu apmērā no darījuma vai maksājuma summas, atņemot valdes loceklim tiesības ieņemt noteiktus amatus komercsabiedrībās vai bez tā.

(29.11.2012. likuma redakcijā, kas stājas spēkā 01.01.2013.)

8. Papildināt kodeksu ar 156.7 pantu šādā redakcijā:

"156.7 pants. Darījumu veikšana, ja Valsts ieņēmumu dienests ir apturējis nodokļu maksātāja saimniecisko darbību

Par maksājumu saistību pildīšanu vai darījumu veikšanu, ja Valsts ieņēmumu dienests ir apturējis nodokļu maksātāja saimniecisko darbību (neatkarīgi no tā, vai darījums notiek vienā vai vairākās operācijās laikā, kad bija apturēta nodokļu maksātāja saimnieciskā darbība), izņemot gadījumus, ja Valsts ieņēmumu dienests tam ir atļāvis pabeigt darījumu vai izpildīt maksājumu saistības, –

uzliek naudas sodu 30 procentu apmērā no darījuma vai maksājuma summas apmēra, atņemot tiesības ieņemt noteiktus amatus komercsabiedrībās vai bez tā."

6

Juridiskā komisija

Izslēgt likumprojekta 8. pantu.

 

Atbalstīts

 

159.pants. Izvairīšanās no nodokļu un tiem pielīdzināto maksājumu nomaksas

Par izvairīšanos no nodokļu vai tiem pielīdzināto maksājumu nomaksas, kā arī par ienākumu, peļņas vai citu ar nodokli apliekamo objektu slēpšanu (samazināšanu) -

uzliek naudas sodu fiziskajām personām vai valdes loceklim no simt līdz tūkstoš piecsimt latiem, atņemot valdes loceklim tiesības ieņemt noteiktus amatus komercsabiedrībās vai bez tā.

(20.04.1993. likuma redakcijā ar grozījumiem, kas izdarīti ar 19.07.1995., 17.03.2005. un 29.11.2012. likumu, kas stājas spēkā 01.01.2013.)

9. Izteikt 159.panta sankciju šādā redakcijā:

"uzliek naudas sodu no simt līdz tūkstoš piecsimt latiem, atņemot tiesības ieņemt noteiktus amatus komercsabiedrībās vai bez tā".

7

Juridiskā komisija

Izslēgt likumprojekta 9. pantu.

 

Atbalstīts

 

159.7 pants. Skaidrās naudas lietošanas ierobežojumu neievērošana

 Par skaidrā naudā veikto darījumu nedeklarēšanu, ja darījumu summa pārsniedz mēnesī tūkstoš latus, bet nepārsniedz piectūkstoš latus, izņemot kuģu un gaisakuģu aģentēšanas komercsabiedrību darījumus un starptautisko autopārvadājumu un kravas ekspedīcijas darījumus, -

uzliek naudas sodu fiziskajām personām trīs procentu apmērā no nedeklarētās summas, bet juridiskajām personām — piecu procentu apmērā no nedeklarētās summas.

Par skaidrā naudā veikto kuģu un gaisakuģu aģentēšanas komercsabiedrību darījumu un starptautisko autopārvadājumu un kravas ekspedīcijas darījumu nedeklarēšanu, ja darījumu kopsumma pārsniedz mēnesī piectūkstoš latus, -

uzliek naudas sodu juridiskajām personām desmit procentu apmērā no nedeklarētās summas.

 Par darījuma veikšanu skaidrā naudā, ja darījuma summa pārsniedz piectūkstoš latus, izņemot kuģu un gaisakuģu aģentēšanas komercsabiedrību darījumu un starptautisko autopārvadājumu un kravas ekspedīcijas darījumu, -

uzliek naudas sodu fiziskajām personām un juridiskajām personām piecpadsmit procentu apmērā no darījuma summas.

 Par skaidrā naudā veikto darījumu deklarēšanu, pārkāpjot nodokļu normatīvajos aktos noteikto deklarāciju iesniegšanas termiņu, -

uzliek naudas sodu fiziskajām personām no piecdesmit līdz divsimt latiem, bet juridiskajām personām — no simt līdz piecsimt latiem.

Par skaidrā naudā veikto darījumu ar fiziskajām personām, kurām atbilstoši nodokļu jomu reglamentējošiem normatīvajiem aktiem nav jāreģistrē saimnieciskā darbība, nedeklarēšanu, ja viena darījuma summa vienā operācijā ar katru darījuma partneri pārsniedz divtūkstoš latu, —

uzliek naudas sodu fiziskajām personām un juridiskajām personām trīs procentu apmērā no nedeklarētās summas.

(14.12.2006. likuma redakcijā ar grozījumiem, kas izdarīti ar 21.01.2010. un 29.11.2012. likumu, kas stājas spēkā 01.01.2013.)

10. 159.7 pantā:

aizstāt pirmās daļas dispozīcijā vārdu "trīstūkstoš" ar vārdu "tūkstoš";

 

aizstāt pirmās, otrās un trešās daļas dispozīcijā vārdu "desmittūkstoš" ar vārdu "piectūkstoš";

 

papildināt pantu ar piekto daļu šādā redakcijā:

"Par skaidrā naudā veikto darījumu ar fiziskajām personām, kurām atbilstoši nodokļu jomu reglamentējošiem normatīvajiem aktiem nav jāreģistrē saimnieciskā darbība, nedeklarēšanu, ja viena darījuma summa vienā operācijā ar katru darījuma partneri pārsniedz divtūkstoš latu, –

uzliek naudas sodu fiziskajām personām un juridiskajām personām trīs procentu apmērā no nedeklarētās summas."

8

Juridiskā komisija

Izslēgt likumprojekta 10. pantu.

 

Atbalstīts

 

159.9 pants. Nesadarbošanās ar nodokļu administrācijas amatpersonām

Par nodokļu administrēšanai un kontrolei nepieciešamās pieprasītās informācijas nesniegšanu nodokļu administrācijai -

uzliek naudas sodu fiziskajām personām vai valdes loceklim līdz piecsimt latiem, atņemot valdes loceklim tiesības ieņemt noteiktus amatus komercsabiedrībās vai bez tā.

Par nepatiesas informācijas sniegšanu nodokļu administrācijai -

uzliek naudas sodu fiziskajām personām vai valdes loceklim līdz piecsimt latiem, atņemot valdes loceklim tiesības ieņemt noteiktus amatus komercsabiedrībās vai bez tā.

Par neatļaušanu nodokļu administrācijas amatpersonām ieiet nodokļu maksātāja saimnieciskajai darbībai izmantojamās telpās, ja nodokļu administrācijas darbiniekam ir šādas tiesības, -

uzliek naudas sodu fiziskajām un juridiskajām personām līdz simt piecdesmit latiem.

(14.12.2006. likuma redakcijā ar grozījumiem, kas izdarīti ar 29.11.2012. likumu, kas stājas spēkā 01.01.2013.)

11. 159.9 pantā:

izteikt pirmās daļas sankciju šādā redakcijā:

"uzliek naudas sodu no piecdesmit līdz piecsimt latiem, atņemot tiesības ieņemt noteiktus amatus komercsabiedrībās vai bez tā.";

 

izteikt otrās daļas sankciju šādā redakcijā:

"uzliek naudas sodu līdz divsimt piecdesmit latiem, atņemot tiesības ieņemt noteiktus amatus komercsabiedrībās vai bez tā."

9

Juridiskā komisija

Izslēgt likumprojekta 11. pantu.

 

Atbalstīts

 

166.3 pants. Uzņēmumu reģistram iesniedzamo ziņu un dokumentu iesniegšanas noteikumu pārkāpšana

Par normatīvajos aktos noteikto ziņu vai dokumentu neiesniegšanu Uzņēmumu reģistram normatīvajos aktos noteiktajā termiņā —

izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu no piecdesmit līdz trīssimt latiem.

Par tādiem pašiem pārkāpumiem, ja tie izdarīti atkārtoti gada laikā pēc administratīvā soda

 uzlikšanas, —

uzliek naudas sodu no simt piecdesmit līdz piecsimt latiem.

(29.11.2012. likuma redakcijā, kas stājas spēkā 01.01.2013.)

12. Papildināt 166.3 pantu ar trešo daļu šādā redakcijā:

"Par nepatiesu ziņu sniegšanu Uzņēmumu reģistram, parakstot piekrišanu būt par valdes locekli bez nolūka nodarboties ar

komercdarbību, –

uzliek naudas sodu no simt līdz divsimt latiem, atņemot tiesības ieņemt noteiktus amatus komercsabiedrībās."

 

 

 

6. Papildināt 166.3 pantu ar trešo daļu šādā redakcijā:

"Par nepatiesu ziņu sniegšanu Uzņēmumu reģistram, parakstot piekrišanu būt par valdes locekli bez nolūka nodarboties ar

komercdarbību, –

uzliek naudas sodu no simt līdz divsimt latiem, atņemot tiesības ieņemt noteiktus amatus komercsabiedrībās."

166.6 pants. Grāmatvedības, pārskatu iesniegšanas un statistiskās informācijas noteikumu neievērošana

Par normatīvajos aktos noteikto grāmatvedības kārtošanas nosacījumu neievērošanu, gada pārskatu, statistikas pārskatu vai statistiskās informācijas neiesniegšanu attiecīgajos normatīvajos aktos noteiktajos termiņos vai nepilnīgu iesniegšanu attiecīgajām valsts institūcijām —

uzliek naudas sodu fiziskajām personām vai valdes loceklim no piecdesmit līdz trīssimt latiem, atņemot valdes loceklim tiesības ieņemt noteiktus amatus komercsabiedrībās vai bez tā.

Par izvairīšanos iesniegt šā panta pirmajā daļā norādīto informāciju vai dokumentus —

uzliek naudas sodu fiziskajām personām vai valdes loceklim no simt līdz divsimt piecdesmit latiem, atņemot valdes loceklim tiesības ieņemt noteiktus amatus komercsabiedrībās vai bez tā.

(17.03.2005. likuma redakcijā ar grozījumiem, kas izdarīti ar 14.12.2006., 17.05.2007. un 29.11.2012. likumu, kas stājas spēkā 01.01.2013.)

13. Izteikt 166.6 panta pirmās daļas sankciju šādā redakcijā:

"uzliek naudas sodu no piecdesmit līdz trīssimt latiem, atņemot tiesības ieņemt noteiktus amatus komercsabiedrībās vai bez tā."

10

Juridiskā komisija

Izslēgt likumprojekta 13. pantu.

 

 

Atbalstīts

 

166.21 pants. Valsts un pašvaldību pasūtījuma piešķiršana bez izsoles (konkursa)

Par valsts vai pašvaldības pasūtījuma piešķiršanu bez izsoles (konkursa) gadījumos, kad likums prasa izsoles (konkursa) rīkošanu, kā arī par citu metožu, nevis izsoles, nepamatotu izmantošanu valsts vai pašvaldības pasūtījuma piešķiršanā -

uzliek naudas sodu no divsimt līdz divsimt piecdesmit latiem.

(02.10.1997. likuma redakcijā, kas stājas spēkā 05.11.1997.)

 

14. Izteikt 166.21, 166.22, 166.23, 166.24 un 166.25 pantu šādā redakcijā:

"166.21 pants. Publisko iepirkumu un publiskās un privātās partnerības jomas normatīvo aktu nepiemērošana vai normatīvajiem aktiem neatbilstošas iepirkuma vai koncesijas procedūras izvēle

Par iepirkuma līguma, vispārīgās vienošanās, partnerības iepirkuma līguma vai koncesijas līguma noslēgšanu, nepiemērojot publisko iepirkumu un publiskās un privātās partnerības jomas normatīvos aktus, kas pasūtītājam, sabiedrisko pakalpojumu sniedzējam vai publiskajam partnerim vai tā pārstāvim bija jāpiemēro, vai piemērojot publisko iepirkumu un publiskās un privātās partnerības jomas normatīvajiem aktiem neatbilstoši izvēlētu iepirkuma vai koncesijas procedūru, vai nepublicējot publisko iepirkumu un publiskās un privātās partnerības jomas normatīvajos aktos noteiktos paziņojumus Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā internetā un Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī, ja tie bija jāpublicē, kā arī par iepirkuma līguma vai vispārīgās vienošanās noslēgšanu, piemērojot sarunu procedūru, nepublicējot paziņojumu par līgumu, ja sarunu procedūras piemērošana nav saskaņota ar Iepirkumu uzraudzības biroju, ja šāda saskaņošana bija noteikta normatīvajos aktos, –

uzliek naudas sodu no piecdesmit līdz piecsimt latiem.

Par šā panta pirmajā daļā minētajām darbībām, ja tās izdarītas atkārtoti gada laikā pēc šā panta pirmajā daļā minētā administratīvā soda uzlikšanas vai ja noslēgtā iepirkuma līguma, vispārīgās vienošanās, partnerības iepirkuma līguma vai koncesijas līguma līgumcena ir simts tūkstoši latu vai

 lielāka, –

uzliek naudas sodu no divsimt piecdesmit līdz piecsimt latiem, atņemot tiesības ieņemt amatu, kurā veicamas darbības, kas saistītas ar iepirkuma līguma, vispārīgās vienošanās, partnerības iepirkuma līguma vai koncesijas līguma noslēgšanu.

11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12

Finanšu ministrs A.Vilks

Izteikt 166.21 pantu šādā redakcijā:

166.21 pants. Publisko iepirkumu un publiskās un privātās partnerības jomas normatīvo aktu nepiemērošana vai normatīvajiem aktiem neatbilstošas iepirkuma vai koncesijas procedūras izvēle

Par iepirkuma līguma, vispārīgās vienošanās, partnerības iepirkuma līguma vai koncesijas līguma noslēgšanu, nepiemērojot publisko iepirkumu un publiskās un privātās partnerības jomas normatīvajos aktos noteiktās iepirkuma un koncesijas procedūras vai citu šajos normatīvajos aktos noteikto līguma slēgšanas tiesību piešķiršanas kārtību, kas pasūtītājam, sabiedrisko pakalpojumu sniedzējam vai publiskajam partnerim vai tā pārstāvim bija jāpiemēro, vai piemērojot publisko iepirkumu un publiskās un privātās partnerības jomas normatīvajiem aktiem neatbilstoši izvēlētu iepirkuma vai koncesijas procedūru, vai nepublicējot publisko iepirkumu un publiskās un privātās partnerības jomas normatīvajos aktos noteiktos paziņojumus Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā internetā un Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī, ja tie bija jāpublicē, kā arī par iepirkuma līguma vai vispārīgās vienošanās noslēgšanu, piemērojot sarunu procedūru, nepublicējot paziņojumu par līgumu, ja sarunu procedūras piemērošana nav saskaņota ar Iepirkumu uzraudzības biroju, ja šāda saskaņošana bija noteikta normatīvajos aktos, –

uzliek naudas sodu no piecdesmit līdz piecsimt latiem.

Par šā panta pirmajā daļā minētajām darbībām, ja tās izdarītas atkārtoti gada laikā pēc administratīvā soda uzlikšanas vai ja noslēgtā iepirkuma līguma, vispārīgās vienošanās, partnerības iepirkuma līguma vai koncesijas līguma līgumcena ir simts tūkstoši latu vai

lielāka, –

uzliek naudas sodu no divsimt piecdesmit līdz piecsimt latiem, atņemot tiesības veikt amata funkcijas, kas saistītas ar iepirkuma līguma, vispārīgās vienošanās, partnerības iepirkuma līguma vai koncesijas līguma noslēgšanu.”

 

Juridiskā komisija

Izteikt 166.21 pantu šādā redakcijā:

166.21 pants. Publisko iepirkumu un publiskās un privātās partnerības jomas normatīvo aktu nepiemērošana vai normatīvajiem aktiem neatbilstošas iepirkuma vai koncesijas procedūras izvēle

Par iepirkuma līguma, vispārīgās vienošanās, partnerības iepirkuma līguma vai koncesijas līguma noslēgšanu, nepiemērojot publisko iepirkumu un publiskās un privātās partnerības jomas normatīvajos aktos noteiktās iepirkuma un koncesijas procedūras vai citu šajos normatīvajos aktos noteikto līguma slēgšanas tiesību piešķiršanas kārtību, kas pasūtītājam, sabiedrisko pakalpojumu sniedzējam vai publiskajam partnerim vai tā pārstāvim bija jāpiemēro, vai piemērojot publisko iepirkumu un publiskās un privātās partnerības jomas normatīvajiem aktiem neatbilstoši izvēlētu iepirkuma vai koncesijas procedūru, vai nepublicējot publisko iepirkumu un publiskās un privātās partnerības jomas normatīvajos aktos noteiktos paziņojumus Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā internetā un Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī, ja tie bija jāpublicē, kā arī par iepirkuma līguma vai vispārīgās vienošanās noslēgšanu, piemērojot sarunu procedūru, nepublicējot paziņojumu par līgumu, ja sarunu procedūras piemērošana nav saskaņota ar Iepirkumu uzraudzības biroju, ja šāda saskaņošana bija noteikta normatīvajos aktos, –

uzliek naudas sodu no piecdesmit līdz piecsimt latiem.

Par šā panta pirmajā daļā minētajām darbībām, ja tās izdarītas atkārtoti gada laikā pēc administratīvā soda uzlikšanas vai ja noslēgtā iepirkuma līguma, vispārīgās vienošanās, partnerības iepirkuma līguma vai koncesijas līguma līgumcena ir simts tūkstoši latu vai

lielāka, –

 uzliek naudas sodu no divsimt piecdesmit līdz piecsimt latiem, atņemot tiesības ieņemt valsts amatpersonas amatus.”

Daļēji atbalstīts, iekļauts priekšlikumā Nr.12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Atbalstīts

7. Izteikt 166.21, 166.22, 166.23, 166.24 un 166.25 pantu šādā redakcijā:

166.21 pants. Publisko iepirkumu un publiskās un privātās partnerības jomas normatīvo aktu nepiemērošana vai normatīvajiem aktiem neatbilstošas iepirkuma vai koncesijas procedūras izvēle

Par iepirkuma līguma, vispārīgās vienošanās, partnerības iepirkuma līguma vai koncesijas līguma noslēgšanu, nepiemērojot publisko iepirkumu un publiskās un privātās partnerības jomas normatīvajos aktos noteiktās iepirkuma un koncesijas procedūras vai citu šajos normatīvajos aktos noteikto līguma slēgšanas tiesību piešķiršanas kārtību, kas pasūtītājam, sabiedrisko pakalpojumu sniedzējam vai publiskajam partnerim vai tā pārstāvim bija jāpiemēro, vai piemērojot publisko iepirkumu un publiskās un privātās partnerības jomas normatīvajiem aktiem neatbilstoši izvēlētu iepirkuma vai koncesijas procedūru, vai nepublicējot publisko iepirkumu un publiskās un privātās partnerības jomas normatīvajos aktos noteiktos paziņojumus Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā internetā un Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī, ja tie bija jāpublicē, kā arī par iepirkuma līguma vai vispārīgās vienošanās noslēgšanu, piemērojot sarunu procedūru, nepublicējot paziņojumu par līgumu, ja sarunu procedūras piemērošana nav saskaņota ar Iepirkumu uzraudzības biroju, ja šāda saskaņošana bija noteikta normatīvajos aktos, –

uzliek naudas sodu no piecdesmit līdz piecsimt latiem.

Par šā panta pirmajā daļā minētajām darbībām, ja tās izdarītas atkārtoti gada laikā pēc administratīvā soda uzlikšanas vai ja noslēgtā iepirkuma līguma, vispārīgās vienošanās, partnerības iepirkuma līguma vai koncesijas līguma līgumcena ir simts tūkstoši latu vai

lielāka, –

uzliek naudas sodu no divsimt piecdesmit līdz piecsimt latiem, atņemot tiesības ieņemt valsts amatpersonas amatus.”

166.22 pants. Pretendentu loka nepamatota sašaurināšana valsts un pašvaldību pasūtījuma piešķiršanā

Par pretendentu loka nepamatotu sašaurināšanu valsts vai pašvaldības pasūtījuma piešķiršanā -

uzliek naudas sodu no simt līdz divsimt latiem.

(02.10.1997. likuma redakcijā, kas stājas spēkā 05.11.1997.)

 

166.22 pants. Publisko iepirkumu un publiskās un privātās partnerības jomas normatīvo aktu noteikumu interešu konflikta novēršanai neievērošana

Par publisko iepirkumu un publiskās un privātās partnerības jomas normatīvajos aktos noteikto aizliegumu neievērošanu iepirkuma vai koncesijas procedūras komisijas locekļiem un ekspertiem pārstāvēt kandidāta vai pretendenta intereses, kā arī par aizliegumu neievērošanu būt saistītiem ar kandidātu vai pretendentu, –

uzliek naudas sodu no piecdesmit līdz divsimt piecdesmit latiem.

Par publisko iepirkumu un publiskās un privātās partnerības jomas normatīvajos aktos noteiktā apliecinājuma parakstīšanas nenodrošināšanu par tādu apstākļu neesamību, kuru dēļ varētu uzskatīt, ka iepirkuma vai koncesijas procedūras komisijas locekļi vai eksperti ir ieinteresēti konkrēta kandidāta vai pretendenta izvēlē vai darbībā vai ka viņi ir saistīti ar tiem, –

izsaka brīdinājumu.

Par šā panta otrajā daļā minētajām darbībām, ja tās izdarītas atkārtoti gada laikā pēc šā panta otrajā daļā minētā administratīvā soda

uzlikšanas, –

uzliek naudas sodu no piecdesmit līdz divsimt piecdesmit latiem.

13

Finanšu ministrs A.Vilks

Izteikt 166.22 pantu šādā redakcijā:

„166.22 pants. Publisko iepirkumu un publiskās un privātās partnerības jomas normatīvo aktu noteikumu interešu konflikta novēršanai neievērošana

Par publisko iepirkumu un publiskās un privātās partnerības jomas normatīvajos aktos noteiktā apliecinājuma parakstīšanas nenodrošināšanu par tādu apstākļu neesamību, kuru dēļ varētu uzskatīt, ka iepirkuma vai koncesijas procedūras komisijas locekļi vai eksperti ir ieinteresēti konkrēta kandidāta vai pretendenta izvēlē vai darbībā vai ka viņi ir saistīti ar tiem, un nav izdarīts šā panta trešajā daļā paredzētais

pārkāpums

izsaka brīdinājumu.

Par šā panta pirmajā daļā minētajām darbībām, ja tās izdarītas atkārtoti gada laikā pēc administratīvā soda

uzlikšanas, –

uzliek naudas sodu no piecdesmit līdz divsimt piecdesmit latiem.

Par publisko iepirkumu un publiskās un privātās partnerības jomas normatīvajos aktos noteikto aizliegumu neievērošanu iepirkuma vai koncesijas procedūras komisijas locekļiem un ekspertiem pārstāvēt kandidāta vai pretendenta intereses, kā arī par aizliegumu neievērošanu būt saistītiem ar kandidātu vai pretendentu, –

uzliek naudas sodu no piecdesmit līdz divsimt piecdesmit latiem.”

Atbalstīts

166.22 pants. Publisko iepirkumu un publiskās un privātās partnerības jomas normatīvo aktu noteikumu interešu konflikta novēršanai neievērošana

Par publisko iepirkumu un publiskās un privātās partnerības jomas normatīvajos aktos noteiktā apliecinājuma parakstīšanas nenodrošināšanu par tādu apstākļu neesamību, kuru dēļ varētu uzskatīt, ka iepirkuma vai koncesijas procedūras komisijas locekļi vai eksperti ir ieinteresēti konkrēta kandidāta vai pretendenta izvēlē vai darbībā vai ka viņi ir saistīti ar tiem, un nav izdarīts šā panta trešajā daļā paredzētais pārkāpums

izsaka brīdinājumu.

Par šā panta pirmajā daļā minētajām darbībām, ja tās izdarītas atkārtoti gada laikā pēc administratīvā soda

uzlikšanas, –

uzliek naudas sodu no piecdesmit līdz divsimt piecdesmit latiem.

Par publisko iepirkumu un publiskās un privātās partnerības jomas normatīvajos aktos noteikto aizliegumu neievērošanu iepirkuma vai koncesijas procedūras komisijas locekļiem un ekspertiem pārstāvēt kandidāta vai pretendenta intereses, kā arī par aizliegumu neievērošanu būt saistītiem ar kandidātu vai pretendentu, –

uzliek naudas sodu no piecdesmit līdz divsimt piecdesmit latiem.

166.23 pants. Nevienlīdzīgu apstākļu radīšana valsts un pašvaldību pasūtījuma pretendentiem

Par nevienlīdzīgu apstākļu radīšanu valsts vai pašvaldības pasūtījuma pretendentiem (radot vienam vai dažiem pretendentiem labvēlīgākus apstākļus) informācijas saņemšanā, piedāvājuma dokumentu sagatavošanas un iesniegšanas termiņu noteikšanā, pretendentu atlases un piedāvājumu vērtēšanas kritēriju piemērošanā -

izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu līdz simt latiem.

(02.10.1997. likuma redakcijā, kas stājas spēkā 05.11.1997.)

166.23 pants. Publisko iepirkumu un publiskās un privātās partnerības jomas normatīvajos aktos iekļauto kandidātu un pretendentu izslēgšanas noteikumu un iepirkuma vai koncesijas procedūras dokumentos noteikto prasību kandidātiem un pretendentiem neievērošana

Par publisko iepirkumu un publiskās un privātās partnerības jomas normatīvajos aktos noteikto kandidātu un pretendentu izslēgšanas noteikumu neievērošanu –

uzliek naudas sodu no piecdesmit līdz divsimt piecdesmit latiem.

Par iepirkuma vai koncesijas procedūras dokumentos noteikto kandidātu un pretendentu atlases prasību un tehnisko specifikāciju prasību neievērošanu piedāvājumu izvērtēšanas laikā –

uzliek naudas sodu no piecdesmit līdz divsimt piecdesmit latiem.

 

 

 

166.23 pants. Publisko iepirkumu un publiskās un privātās partnerības jomas normatīvajos aktos iekļauto kandidātu un pretendentu izslēgšanas noteikumu un iepirkuma vai koncesijas procedūras dokumentos noteikto prasību kandidātiem un pretendentiem neievērošana

Par publisko iepirkumu un publiskās un privātās partnerības jomas normatīvajos aktos noteikto kandidātu un pretendentu izslēgšanas noteikumu neievērošanu –

uzliek naudas sodu no piecdesmit līdz divsimt piecdesmit latiem.

Par iepirkuma vai koncesijas procedūras dokumentos noteikto kandidātu un pretendentu atlases prasību un tehnisko specifikāciju prasību neievērošanu piedāvājumu izvērtēšanas laikā –

uzliek naudas sodu no piecdesmit līdz divsimt piecdesmit latiem.

166.24 pants. Atklātuma vai konfidencialitātes neievērošana valsts un pašvaldību pasūtījuma piešķiršanas norisē

Par atklātuma, publiskuma vai konfidencialitātes noteikumu neievērošanu valsts vai pašvaldības pasūtījuma piešķiršanas norisē -

izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu līdz piecdesmit latiem.

(02.10.1997. likuma redakcijā, kas stājas spēkā 05.11.1997.)

 

166.24 pants. Iepirkuma līguma, vispārīgās vienošanās, partnerības iepirkuma līguma vai koncesijas līguma slēgšanas vai grozīšanas noteikumu neievērošana

Par iepirkuma līguma, vispārīgās vienošanās, partnerības iepirkuma līguma vai koncesijas līguma noslēgšanu, tajā neiekļaujot iepirkuma vai koncesijas procedūras dokumentos noteiktās prasības un noteikumus attiecībā uz piegādēm, pakalpojumiem vai būvdarbiem vai iekļaujot atšķirīgus noteikumus, ja šāda iespēja nav paredzēta iepirkuma vai koncesijas procedūras dokumentos, –

uzliek naudas sodu no piecdesmit līdz piecsimt latiem.

Par iepirkuma līguma, vispārīgās vienošanās, partnerības iepirkuma līguma vai koncesijas līguma noslēgšanu, neievērojot publisko iepirkumu un publiskās un privātās partnerības jomas normatīvajos aktos noteikto nogaidīšanas termiņu, ja tas bija jāievēro, –

uzliek naudas sodu no piecdesmit līdz piecsimt latiem.

Par grozījumu izdarīšanu iepirkuma līguma, vispārīgās vienošanās, partnerības iepirkuma līguma vai koncesijas līguma tekstā, neievērojot publisko iepirkumu un publiskās un privātās partnerības jomas normatīvajos aktos noteiktos līgumu un vienošanos grozīšanas noteikumus, –

uzliek naudas sodu no piecdesmit līdz piecsimt latiem.

Par iepirkuma līguma, vispārīgās vienošanās, partnerības iepirkuma līguma vai koncesijas līguma noslēgšanu, neievērojot publisko iepirkumu un publiskās un privātās partnerības jomas normatīvajos aktos noteikto aizliegumu, pēc tam, kad Iepirkumu uzraudzības birojā saņemts iesniegums par iepirkuma vai koncesijas procedūras pārkāpumiem, kā arī neievērojot Iepirkumu uzraudzības biroja iesniegumu izskatīšanas komisijas noteikto aizliegumu slēgt attiecīgo līgumu, –

uzliek naudas sodu no piecdesmit līdz piecsimt latiem.

Par šā panta pirmajā, otrajā, trešajā un ceturtajā daļā minētajām darbībām, ja tās izdarītas atkārtoti gada laikā pēc šā panta pirmajā, otrajā, trešajā vai ceturtajā daļā minētā administratīvā soda uzlikšanas, –

uzliek naudas sodu no divsimt piecdesmit līdz piecsimt latiem, atņemot tiesības ieņemt amatu, kurā veicamas darbības, kas saistītas ar iepirkuma līguma, vispārīgās vienošanās, partnerības iepirkuma līguma vai koncesijas līguma noslēgšanu.

Par šā panta otrajā, trešajā un ceturtajā daļā minētajām darbībām, ja noslēgtā iepirkuma līguma, vispārīgās vienošanās, partnerības iepirkuma līguma vai koncesijas līguma līgumcena ir simts tūkstoši latu vai

 lielāka, –

uzliek naudas sodu no divsimt piecdesmit līdz piecsimt latiem, atņemot tiesības ieņemt amatu, kurā veicamas darbības, kas saistītas ar iepirkuma līguma, vispārīgās vienošanās, partnerības iepirkuma līguma vai koncesijas līguma noslēgšanu.

14

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15

Finanšu ministrs A.Vilks

Izteikt 166.24 pantu šādā redakcijā:

166.24 pants. Iepirkuma līguma, vispārīgās vienošanās, partnerības iepirkuma līguma un koncesijas līguma slēgšanas un grozīšanas noteikumu neievērošana

Par iepirkuma līguma, vispārīgās vienošanās, partnerības iepirkuma līguma vai koncesijas līguma noslēgšanu, tajā neiekļaujot iepirkuma vai koncesijas procedūras dokumentos noteiktās prasības un noteikumus attiecībā uz piegādēm, pakalpojumiem vai būvdarbiem vai iekļaujot atšķirīgus noteikumus, ja šāda iespēja nav paredzēta iepirkuma vai koncesijas procedūras dokumentos, –

uzliek naudas sodu no piecdesmit līdz piecsimt latiem.

Par iepirkuma līguma, vispārīgās vienošanās, partnerības iepirkuma līguma vai koncesijas līguma noslēgšanu, neievērojot publisko iepirkumu un publiskās un privātās partnerības jomas normatīvajos aktos noteikto nogaidīšanas termiņu, ja tas bija jāievēro, –

uzliek naudas sodu no piecdesmit līdz piecsimt latiem.

Par grozījumu izdarīšanu iepirkuma līguma, vispārīgās vienošanās, partnerības iepirkuma līguma vai koncesijas līguma tekstā, neievērojot publisko iepirkumu un publiskās un privātās partnerības jomas normatīvajos aktos noteiktos līgumu un vienošanos grozīšanas noteikumus, –

uzliek naudas sodu no piecdesmit līdz piecsimt latiem.

Par iepirkuma līguma, vispārīgās vienošanās, partnerības iepirkuma līguma vai koncesijas līguma noslēgšanu, neievērojot publisko iepirkumu un publiskās un privātās partnerības jomas normatīvajos aktos noteikto aizliegumu, pēc tam, kad Iepirkumu uzraudzības birojā saņemts iesniegums par iepirkuma vai koncesijas procedūras pārkāpumiem, kā arī neievērojot Iepirkumu uzraudzības biroja iesniegumu izskatīšanas komisijas noteikto aizliegumu slēgt attiecīgo līgumu, –

uzliek naudas sodu no piecdesmit līdz piecsimt latiem.

Par šā panta pirmajā, otrajā, trešajā un ceturtajā daļā minētajām darbībām, ja tās izdarītas atkārtoti gada laikā pēc administratīvā soda

uzlikšanas, –

uzliek naudas sodu no divsimt piecdesmit līdz piecsimt latiem, atņemot tiesības veikt amata funkcijas, kas saistītas ar iepirkuma līguma, vispārīgās vienošanās, partnerības iepirkuma līguma vai koncesijas līguma noslēgšanu.

Par šā panta otrajā, trešajā un ceturtajā daļā minētajām darbībām, ja noslēgtā iepirkuma līguma, vispārīgās vienošanās, partnerības iepirkuma līguma vai koncesijas līguma līgumcena ir simts tūkstoši latu vai lielāka, –

uzliek naudas sodu no divsimt piecdesmit līdz piecsimt latiem, atņemot tiesības veikt amata funkcijas, kas saistītas ar iepirkuma līguma, vispārīgās vienošanās, partnerības iepirkuma līguma vai koncesijas līguma noslēgšanu.”

 

 

 

Juridiskā komisija

Izteikt 166.24 pantu šādā redakcijā:

166.24 pants. Iepirkuma līguma, vispārīgās vienošanās, partnerības iepirkuma līguma un koncesijas līguma slēgšanas un grozīšanas noteikumu neievērošana

Par iepirkuma līguma, vispārīgās vienošanās, partnerības iepirkuma līguma vai koncesijas līguma noslēgšanu, tajā neiekļaujot iepirkuma vai koncesijas procedūras dokumentos noteiktās prasības un noteikumus attiecībā uz piegādēm, pakalpojumiem vai būvdarbiem vai iekļaujot atšķirīgus noteikumus, ja šāda iespēja nav paredzēta iepirkuma vai koncesijas procedūras dokumentos, –

uzliek naudas sodu no piecdesmit līdz piecsimt latiem.

Par iepirkuma līguma, vispārīgās vienošanās, partnerības iepirkuma līguma vai koncesijas līguma noslēgšanu, neievērojot publisko iepirkumu un publiskās un privātās partnerības jomas normatīvajos aktos noteikto nogaidīšanas termiņu, ja tas bija jāievēro, –

uzliek naudas sodu no piecdesmit līdz piecsimt latiem.

Par grozījumu izdarīšanu iepirkuma līguma, vispārīgās vienošanās, partnerības iepirkuma līguma vai koncesijas līguma tekstā, neievērojot publisko iepirkumu un publiskās un privātās partnerības jomas normatīvajos aktos noteiktos līgumu un vienošanos grozīšanas noteikumus, –

uzliek naudas sodu no piecdesmit līdz piecsimt latiem.

Par iepirkuma līguma, vispārīgās vienošanās, partnerības iepirkuma līguma vai koncesijas līguma noslēgšanu, neievērojot publisko iepirkumu un publiskās un privātās partnerības jomas normatīvajos aktos noteikto aizliegumu, pēc tam, kad Iepirkumu uzraudzības birojā saņemts iesniegums par iepirkuma vai koncesijas procedūras pārkāpumiem, kā arī neievērojot Iepirkumu uzraudzības biroja iesniegumu izskatīšanas komisijas noteikto aizliegumu slēgt attiecīgo līgumu, –

uzliek naudas sodu no piecdesmit līdz piecsimt latiem.

Par šā panta pirmajā, otrajā, trešajā un ceturtajā daļā minētajām darbībām, ja tās izdarītas atkārtoti gada laikā pēc administratīvā soda

uzlikšanas, –

uzliek naudas sodu no divsimt piecdesmit līdz piecsimt latiem, atņemot tiesības ieņemt valsts amatpersonas amatus.”

Par šā panta otrajā, trešajā un ceturtajā daļā minētajām darbībām, ja noslēgtā iepirkuma līguma, vispārīgās vienošanās, partnerības iepirkuma līguma vai koncesijas līguma līgumcena ir simts tūkstoši latu vai lielāka, –

uzliek naudas sodu no divsimt piecdesmit līdz piecsimt latiem, atņemot tiesības ieņemt valsts amatpersonas amatus.”

Daļēji atbalstīts, iekļauts priekšlikumā Nr.15

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Atbalstīts

166.24 pants. Iepirkuma līguma, vispārīgās vienošanās, partnerības iepirkuma līguma un koncesijas līguma slēgšanas un grozīšanas noteikumu neievērošana

Par iepirkuma līguma, vispārīgās vienošanās, partnerības iepirkuma līguma vai koncesijas līguma noslēgšanu, tajā neiekļaujot iepirkuma vai koncesijas procedūras dokumentos noteiktās prasības un noteikumus attiecībā uz piegādēm, pakalpojumiem vai būvdarbiem vai iekļaujot atšķirīgus noteikumus, ja šāda iespēja nav paredzēta iepirkuma vai koncesijas procedūras dokumentos, –

uzliek naudas sodu no piecdesmit līdz piecsimt latiem.

Par iepirkuma līguma, vispārīgās vienošanās, partnerības iepirkuma līguma vai koncesijas līguma noslēgšanu, neievērojot publisko iepirkumu un publiskās un privātās partnerības jomas normatīvajos aktos noteikto nogaidīšanas termiņu, ja tas bija jāievēro, –

uzliek naudas sodu no piecdesmit līdz piecsimt latiem.

Par grozījumu izdarīšanu iepirkuma līguma, vispārīgās vienošanās, partnerības iepirkuma līguma vai koncesijas līguma tekstā, neievērojot publisko iepirkumu un publiskās un privātās partnerības jomas normatīvajos aktos noteiktos līgumu un vienošanos grozīšanas noteikumus, –

uzliek naudas sodu no piecdesmit līdz piecsimt latiem.

Par iepirkuma līguma, vispārīgās vienošanās, partnerības iepirkuma līguma vai koncesijas līguma noslēgšanu, neievērojot publisko iepirkumu un publiskās un privātās partnerības jomas normatīvajos aktos noteikto aizliegumu, pēc tam, kad Iepirkumu uzraudzības birojā saņemts iesniegums par iepirkuma vai koncesijas procedūras pārkāpumiem, kā arī neievērojot Iepirkumu uzraudzības biroja iesniegumu izskatīšanas komisijas noteikto aizliegumu slēgt attiecīgo līgumu, –

uzliek naudas sodu no piecdesmit līdz piecsimt latiem.

Par šā panta pirmajā, otrajā, trešajā un ceturtajā daļā minētajām darbībām, ja tās izdarītas atkārtoti gada laikā pēc administratīvā soda

uzlikšanas, –

uzliek naudas sodu no divsimt piecdesmit līdz piecsimt latiem, atņemot tiesības ieņemt valsts amatpersonas amatus.

Par šā panta otrajā, trešajā un ceturtajā daļā minētajām darbībām, ja noslēgtā iepirkuma līguma, vispārīgās vienošanās, partnerības iepirkuma līguma vai koncesijas līguma līgumcena ir simts tūkstoši latu vai lielāka, –

uzliek naudas sodu no divsimt piecdesmit līdz piecsimt latiem, atņemot tiesības ieņemt valsts amatpersonas amatus.

166.25 pants. Valsts un pašvaldību pasūtījuma piešķiršanas procesa nepilnīga vai sagrozīta dokumentēšana

Par valsts vai pašvaldības pasūtījuma piešķiršanas procesa nepilnīgu vai sagrozītu dokumentēšanu, kā arī par šīs dokumentācijas nesaglabāšanu -

uzliek naudas sodu no simt līdz simt piecdesmit latiem.

(02.10.1997. likuma redakcijā, kas stājas spēkā 05.11.1997.)

166.25 pants. Publisko iepirkumu un publiskās un privātās partnerības jomas normatīvajos aktos noteikto dokumentu pieejamības, informācijas sniegšanas un informācijas aizsardzības noteikumu neievērošana

Par pieejas nenodrošināšanu iepirkuma vai koncesijas dokumentiem atbilstoši publisko iepirkumu un publiskās un privātās partnerības jomas normatīvajiem aktiem, kā arī par publisko iepirkumu un publiskās un privātās partnerības jomas normatīvajos aktos noteikto iepirkuma vai koncesijas dokumentu izsniegšanas un papildu informācijas sniegšanas noteikumu neievērošanu –

izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu no piecdesmit līdz divsimt piecdesmit latiem.

Par kārtības, kādā kandidāti un pretendenti informējami par iepirkuma vai koncesijas procedūras rezultātiem, kā arī par ziņojuma vai noslēguma ziņojuma sagatavošanas un izsniegšanas prasību neievērošanu –

izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu no piecdesmit līdz divsimt piecdesmit latiem."

16

Finanšu ministrs A.Vilks

Izteikt 166.25 pantu šādā redakcijā:

„166.25 pants. Publisko iepirkumu un publiskās un privātās partnerības jomas normatīvajos aktos noteikto dokumentu un informācijas nenodrošināšana

Par iepirkuma vai koncesijas dokumentu pieejamības nenodrošināšanu atbilstoši publisko iepirkumu un publiskās un privātās partnerības jomas normatīvajiem aktiem, kā arī par publisko iepirkumu un publiskās un privātās partnerības jomas normatīvajos aktos noteikto iepirkuma vai koncesijas dokumentu izsniegšanas un papildu informācijas sniegšanas noteikumu neievērošanu –

izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu no piecdesmit līdz divsimt piecdesmit latiem.

Par kārtības, kādā kandidāti un pretendenti informējami par iepirkuma vai koncesijas procedūras rezultātiem, kā arī par ziņojuma vai noslēguma ziņojuma sagatavošanas un izsniegšanas prasību neievērošanu –

izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu no piecdesmit līdz divsimt piecdesmit latiem.”

Atbalstīts

 166.25 pants. Publisko iepirkumu un publiskās un privātās partnerības jomas normatīvajos aktos noteikto dokumentu un informācijas nenodrošināšana

Par iepirkuma vai koncesijas dokumentu pieejamības nenodrošināšanu atbilstoši publisko iepirkumu un publiskās un privātās partnerības jomas normatīvajiem aktiem, kā arī par publisko iepirkumu un publiskās un privātās partnerības jomas normatīvajos aktos noteikto iepirkuma vai koncesijas dokumentu izsniegšanas un papildu informācijas sniegšanas noteikumu neievērošanu –

izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu no piecdesmit līdz divsimt piecdesmit latiem.

Par kārtības, kādā kandidāti un pretendenti informējami par iepirkuma vai koncesijas procedūras rezultātiem, kā arī par ziņojuma vai noslēguma ziņojuma sagatavošanas un izsniegšanas prasību neievērošanu –

izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu no piecdesmit līdz divsimt piecdesmit latiem.”

204.18 pants. Naftas produktu rezerves izveidošanas un uzglabāšanas kārtības pārkāpšana

Par naftas produktu rezerves izveidošanas un uzglabāšanas kārtības pārkāpšanu —

uzliek naudas sodu juridiskajām personām no simt līdz astoņtūkstoš latiem.

Par tādām pašām darbībām, ja tās izdarītas atkārtoti gada laikā pēc administratīvā soda uzlikšanas, —

uzliek naudas sodu juridiskajām personām no piecsimt līdz desmittūkstoš latiem.

(17.05.2007. likuma redakcijā, kas stājas spēkā 21.06.2007.)

15. Izslēgt 204.18 pantu.

 

 

 

8. Izslēgt 204.18 pantu.

210.pants. Pašvaldību administratīvās komisijas

Pašvaldību administratīvās komisijas izskata šā kodeksa 42.1 panta ceturtajā daļā, 44., 51., 51.2, 52., 53.pantā, 53.1 pantā (par pārkāpumiem, ko izdarījusi persona), 54., 57.pantā (par pārkāpumiem, ko izdarījusi persona), 58., 66., 69., 75., 76., 89., 93., 94.pantā, 95.panta pirmajā daļā, 96.98., 98.1, 98.2, 100., 102.1, 103., 103.2, 103.6, 106.107.pantā, 111.panta trešajā, ceturtajā, piektajā, sestajā, septītajā un astotajā daļā (par pārkāpumu izdarīšanu Nacionālo bruņoto spēku lidlaukos, kurus neizmanto civilā aviācija, vai šādu lidlauku tuvumā), 134.137., 137.1, 138.pantā (par pārkāpumiem autotransportā), 140., 144., 148., 149., 149.1 pantā, 149.32 panta septītajā daļā, 149.33 pantā, 149.36 panta pirmajā, ceturtajā un piektajā daļā, 150.150.3, 152., 152.6, 155.pantā (izņemot tā trešo un ceturto daļu), 155.5 pantā, 156.4 panta pirmajā daļā (izņemot lietas par pārkāpumiem gadījumos, kad kontroli veikušas un administratīvā pārkāpuma protokolu sastādījušas tās iestādes, kuras pilnvarotas izskatīt attiecīgā administratīvā pārkāpuma lietu), 167.1 (izņemot lietas par saimnieciskās darbības iekārtu un transporta līdzekļu radītā pieļaujamā trokšņa normatīvu pārkāpumiem), 171.1, 172.172.2, 172.4, 172.5, 173.pantā, 174.3 panta trešajā daļā, 176.pantā, 179.panta ceturtajā daļā, 185.pantā, 186.panta otrajā daļā, 189., 189.1, 190.10, 194.3, 194.4 pantā, 197.pantā (izņemot lietas par gadījumiem, kad zīmogus vai plombas uzlikusi Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas amatpersona), 201.43201.45, 201.63, 202.204. un 204.15 pantā (izņemot tā pirmo daļu) paredzēto administratīvo pārkāpumu lietas.

Pašvaldību administratīvās komisijas izskata arī administratīvo pārkāpumu lietas par pašvaldību saistošo noteikumu pārkāpumiem.

Pašvaldību administratīvās komisijas izskata materiālus vai administratīvo pārkāpumu lietas un izlemj jautājumus par audzinoša rakstura piespiedu līdzekļu piemērošanu nepilngadīgajiem.

Pašvaldības var izveidot administratīvās komisijas bērnu lietu apakškomisiju.

Bērnu lietu apakškomisija izskata bērnu izdarītos administratīvos pārkāpumus un šā kodeksa 172.2, 172.4 un 173.pantā paredzēto administratīvo pārkāpumu lietas.

(23.03.2000. likuma redakcijā ar grozījumiem, kas izdarīti ar 14.06.2001., 12.06.2003., 19.06.2003., 13.03.2003., 11.12.2003., 25.03.2004., 16.10.2003., 22.12.2004., 17.03.2005., 22.12.2005., 22.06.2006., 17.05.2007., 20.12.2007., 17.04.2008., 22.01.2009., 12.06.2009., 21.01.2010., 10.06.2010., 17.06.2010., 28.10.2010., 16.06.2011., 01.07.2011. un 29.11.2012. likumu, kas stājas spēkā 01.01.2013.)

16. Papildināt 210.pantu pēc skaitļa "152.6" ar skaitli "154.1".

 

 

 

9. Papildināt 210.pantu pēc skaitļa "152.6" ar skaitli "154.1".

213.pants. Rajonu (pilsētu) tiesu tiesneši

Rajonu (pilsētu) tiesu tiesneši izskata šā kodeksa 46., 53.1 pantā (ja pārkāpumu izdarījusi amatpersona), 139.1 panta otrajā daļā, 149.4 panta septītajā daļā, 149.5 panta ceturtajā daļā, 149.15 panta trešajā, ceturtajā, piektajā, septītajā un astotajā daļā, 155.4 panta otrajā daļā, 155.6, 155.8 pantā, 165.4, 166.2, 166.17, 166.21166.25, 166.28166.30 pantā, 166.33 panta otrajā daļā, 167., 170.1 , 170.2, 173.2 pantā, 174.3 panta pirmajā un otrajā daļā, 174.5, 175.175.4, 175.8, 175.10, 176.1, 177., 178.pantā, 179.panta ceturtajā daļā, 187.1, 190.5, 190.6, 194.1, 200., 200.1, 201.2201.9, 201.39201.42, 204.1, 204.2 panta pirmajā daļā un 204.17 pantā (izņemot lietas par pārkāpumiem darba tiesisko attiecību jomā) paredzēto administratīvo pārkāpumu lietas.

(17.05.2007. likuma redakcijā ar grozījumiem, kas izdarīti ar 03.07.2008., 30.04.2009., 03.09.2009., 04.02.2010., 16.06.2011., 08.12.2011. un 29.11.2012. likumu, kas stājas spēkā 01.01.2013.)

17. Izslēgt 213.pantā skaitļus "166.21166.25".

 

 

 

10. Izslēgt 213.pantā skaitļus "166.21166.25".

215.1 pants. Valsts ieņēmumu dienests

Valsts ieņēmumu dienests izskata šā kodeksa 108.5 pantā, 149.36 panta astotajā un devītajā daļā, 155.1, 155.2, 155.6, 155.13, 156.1, 156.2, 156.3 pantā, 156.4 pantā, 156.5, 156.6, 156.7, 159., 159.4, 159.7, 159.8, 159.9 pantā, 160.1 pantā, 163.1, 163.2, 165.2, 165.7, 165.8, 165.9, 166., 166.2, 166.6 pantā, 166.9 panta otrajā daļā, 166.10 pantā (par pārkāpumiem dārgmetālu un dārgakmeņu izstrādājumu tirdzniecības jomā), 166.12 panta trešajā daļā, 166.14 pantā, 166.15 panta trešajā un ceturtajā daļā, 166.20, 166.27, 166.32, 166.35, 169.3, 170.2, 190.7, 190.15, 201.10, 201.12, 201.13, 201.14, 201.15, 201.16, 201.17, 201.18 un 204.18 pantā paredzēto administratīvo pārkāpumu lietas (izņemot lietas par pārkāpumiem tajos gadījumos, kad kontroli veikušas un administratīvo pārkāpumu protokolu par šajos pantos minētajiem pārkāpumiem sastādījušas citas institūcijas amatpersonas, kas pilnvarotas izskatīt attiecīgā administratīvā pārkāpuma lietas).

Izskatīt administratīvo pārkāpumu lietas un uzlikt administratīvos sodus Valsts ieņēmumu dienesta vārdā ir tiesīgi:

1) Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektors un viņa vietnieki, Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektora pilnvaroti struktūrvienību vadītāji un viņu vietnieki - par visiem administratīvajiem pārkāpumiem, kas paredzēti šā panta pirmajā daļā, -

naudas sodu līdz maksimālajam šajos pantos paredzētajam naudas sodam un piemērot konfiskāciju;

2) (izslēgts ar 12.06.2009. likumu);

3) pārējās Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektora pilnvarotas amatpersonas -

naudas sodu līdz divsimt piecdesmit latiem.

(23.03.2000. likuma redakcijā ar grozījumiem, kas izdarīti ar 14.06.2001., 19.06.2003., 11.12.2003., 25.03.2004., 16.10.2003., 20.01.2005., 17.03.2005., 22.12.2005., 14.12.2006., 08.02.2007., 17.05.2007., 22.01.2009., 08.04.2009., 28.05.2009., 12.06.2009., 01.12.2009., 20.05.2010., 17.06.2010., 28.10.2010., 23.02.2012. un 29.11.2012. likumu, kas stājas spēkā 01.01.2013.)

18.  215.1 panta pirmajā daļā:

papildināt pēc skaitļa "156.6" ar skaitli "156.7".

 

aizstāt skaitļus un vārdus "201.18 un 204.18 pantā" ar vārdiem un skaitli "un 201.18 pantā".

17

Juridiskā komisija

Izteikt likumprojekta 18. pantu šādā redakcijā:

„Aizstāt 215.1 pantā skaitļus un vārdus "201.18 un 204.18 pantā" ar vārdiem un skaitli "un 201.18 pantā".

 

Atbalstīts

11. Aizstāt 215.1 pantā skaitļus un vārdus "201.18 un 204.18 pantā" ar vārdiem un skaitli "un 201.18 pantā".

 

215.4 pants. Patērētāju tiesību aizsardzības centrs

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs izskata šā kodeksa 155.panta piektajā un sestajā daļā paredzēto administratīvo pārkāpumu lietas tajos gadījumos, kad kontroli veikušas un administratīvo pārkāpumu protokolu par minētajiem pārkāpumiem sastādījušas centra amatpersonas, kā arī 90.panta pirmajā, trešajā, ceturtajā, piektajā, sestajā un septītajā daļā, 99., 155.5, 155.10, 155.11, 155.12, 155.14 un 156.6 pantā, 166.9 panta trešajā un ceturtajā daļā, 166.10 un 166.11 pantā, 166.12 panta pirmajā daļā, 166.13 pantā, 166.15 panta pirmajā un piektajā daļā, 175.9 un 204.14 pantā paredzēto administratīvo pārkāpumu lietas.

Izskatīt administratīvo pārkāpumu lietas un uzlikt administratīvos sodus Patērētāju tiesību aizsardzības centra vārdā ir tiesīgi Patērētāju tiesību aizsardzības centra direktors un viņa vietnieki, kā arī Patērētāju tiesību aizsardzības centra direktora pilnvarotas amatpersonas.

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs šā kodeksa 166.13 pantā paredzēto administratīvo pārkāpumu konstatē un administratīvo sodu uzliek ar to pašu lēmumu, ar kuru konstatē Reklāmas likuma vai Negodīgas komercprakses aizlieguma likuma pārkāpumu. Lēmumu noformē atbilstoši šā kodeksa 274.panta prasībām.

(17.06.2010. likuma redakcijā, kas stājas spēkā 21.07.2010.)

19. Papildināt 215.4 pantu pēc skaitļa"155.14" ar skaitli "155.17".

 

 

 

 

12. Papildināt 215.4 pantu pēc skaitļa"155.14" ar skaitli "155.17".

 

215.10 pants. Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija izskata šā kodeksa 64.pantā, 90.panta otrajā daļā, 95.panta otrajā un trešajā daļā, 148.1, 158.2, 158.3, 158.4, 158.5 pantā un 197.pantā (lietās par gadījumiem, kad zīmogu vai plombu uzlikusi Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas amatpersona) paredzēto administratīvo pārkāpumu lietas.

Izskatīt administratīvo pārkāpumu lietas un uzlikt administratīvos sodus Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas vārdā ir tiesīgi:

1) Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padome — uzlikt naudas sodus līdz desmittūkstoš latiem;

2) Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas priekšsēdētāja izveidota Administratīvo pārkāpumu lietu izskatīšanas komisija — izteikt brīdinājumu vai uzlikt naudas sodus līdz piectūkstoš latiem;

3) Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas izpilddirektors — izteikt brīdinājumu vai uzlikt naudas sodus līdz tūkstoš latiem.

(29.05.2003. likuma redakcijā ar grozījumiem, kas izdarīti ar 22.12.2005., 14.05.2009., 12.06.2009. un 28.10.2010. likumu, kas stājas spēkā 01.01.2011.)

20. Izslēgt 215.10 panta pirmajā daļā skaitli un vārdu "64.pantā".

 

 

 

13. Izslēgt 215.10 panta pirmajā daļā skaitli un vārdu "64.pantā".

 

21. Papildināt kodeksu ar 215.11 pantu šādā redakcijā:

"215.11 pants. Iepirkumu uzraudzības birojs

Iepirkumu uzraudzības birojs izskata šā kodeksa 166.21, 166.22, 166.23, 166.24 un 166.25 pantā paredzēto administratīvo pārkāpumu lietas.

Izskatīt administratīvo pārkāpumu lietas un uzlikt administratīvos sodus Iepirkumu uzraudzības biroja vārdā ir tiesīgs Iepirkumu uzraudzības biroja vadītājs un viņa pilnvarotas amatpersonas."

 

 

 

14. Papildināt kodeksu ar 215.11 pantu šādā redakcijā:

"215.11 pants. Iepirkumu uzraudzības birojs

Iepirkumu uzraudzības birojs izskata šā kodeksa 166.21, 166.22, 166.23, 166.24 un 166.25 pantā paredzēto administratīvo pārkāpumu lietas.

Izskatīt administratīvo pārkāpumu lietas un uzlikt administratīvos sodus Iepirkumu uzraudzības biroja vārdā ir tiesīgs Iepirkumu uzraudzības biroja vadītājs un viņa pilnvarotas amatpersonas."

Pārejas noteikumi

1. – 23. punkts.

22. Papildināt pārejas noteikumus ar 23.punktu šādā redakcijā:

"23. Šā kodeksa 166.21, 166.22, 166.23, 166.24 un 166.25 panta jaunā redakcija, skaitļu 166.21–166.25 izslēgšana 213.pantā, kā arī 215.11 pants stājas spēkā 2013.gada 1.aprīlī."

 

 

 

15. Papildināt pārejas noteikumus ar 23.punktu šādā redakcijā:

"23. Šā kodeksa 166.21, 166.22, 166.23, 166.24 un 166.25 panta jaunā redakcija, skaitļu 166.21–166.25 izslēgšana 213.pantā, kā arī 215.11 pants stājas spēkā 2013.gada 1.aprīlī."

 

Likums stājas spēkā 2013.gada 1.janvārī.

18

Juridiskā komisija

Izslēgt noteikumu par likuma spēkā stāšanos.

Atbalstīts

 

 

Izvērst Oriģinālais dokumenta saturs
Savērst Oriģinālais dokumenta saturs

Tab392_2_21.02.2013.doc - Tab392_2_21.02.2013.doc

Start time: 14.12.2023 20:58:26 After doc accessing: 14.12.2023 20:58:26 After doc copying: 14.12.2023 20:58:26 End time: 14.12.2023 20:58:26 Doc created: 22.02.2013 8:43:38 Doc last mod: 22.02.2013 9:03:31 Doc manual: