Drukāt    Aizvērt

2011. gada ____. oktobrī

Nr. _________________

 

 

Saeimas Prezidijam

 

 

Saskaņā ar Saeimas Kārtības ruļļa 39. pantu Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija nolēma ierosināt turpināt izskatīt 11. Saeimā likumprojektu „Grozījumi Latvijas Sodu izpildes kodeksā” (10. Saeimas Nr. 429/Lp10).

 

 

 

 

 

Ar cieņu,

 

komisijas priekšsēdētājs                                  A.Latkovskis


Grozījumi Latvijas Sodu izpildes kodeksā

 

 

Izdarīt Latvijas Sodu izpildes kodeksā šādus grozījumus:

 

1. Papildināt kodeksu ar 4.1 pantu šādā redakcijā:

4.1 pants. Kriminālsoda izpildes apturēšanas un atjaunošanas pamats

Ar brīvības atņemšanu saistīta kriminālsoda izpilde tiek apturēta līdz ar notiesātā pārvietošanu turpmākai soda izciešanai uz ārvalsti vai ar brīdi, kad saņemts Tieslietu ministrijas paziņojums, ka spriedums pieņemts izpildei ārvalstī.

Ar brīvības atņemšanu nesaistīta kriminālsoda izpilde tiek apturēta ar brīdi, kad saņemts Tieslietu ministrijas paziņojums, ka spriedums pieņemts izpildei ārvalstī, izņemot mantas konfiskāciju un tiesību ierobežošanu. Mantas konfiskācijas un tiesību ierobežošanas izpilde tiek turpināta, neraugoties uz to, ka Latvijas tiesas nolēmums nodots izpildei ārvalstī.

Kriminālsoda izpilde tiek atjaunota, ja kriminālsoda izpildes iestāde saņem Tieslietu ministrijas informāciju, ka persona izbēgusi no ārvalsts brīvības atņemšanas iestādes vai ar brīvības atņemšanu nesaistīta kriminālsoda izpilde nodota atpakaļ Latvijai. 

Šā kodeksa izpratnē notiesātās personas lieta tiek apturēta un netiek izbeigta līdz brīdim, kad saņemta Tieslietu ministrijas informācija par pilnīgu soda izpildi ārvalstī.”

 

2. 15.pantā:

papildināt trešo daļu ar teikumu šādā redakcijā:

“Katram ar brīvības atņemšanu notiesātajam sagatavo personas un tās sevišķo pazīmju fotoattēlus (sejas portrets pretskatā, labais profils, kreisais pusprofils, personas fotoattēls pilnā augumā ar fonā redzamu mērlineālu, tetovējumu un citu sevišķo pazīmju fotoattēli), kā arī personas kriminālistisko raksturojumu.”;

papildināt pantu ar piekto un sesto daļu šādā redakcijā:

“Ziņas par personām, kuras notiesātas ar brīvības atņemšanu, un to sevišķo pazīmju fotoattēlus, kā arī ar brīvības atņemšanu notiesātās personas kriminālistisko raksturojumu reģistrē Integrētajā iekšlietu informācijas sistēmā. Tajā iekļaujamo ziņu apjomu, iekļaušanas un dzēšanas kārtību, glabāšanas termiņus un institūcijas, kurām ir piešķirama piekļuve informācijas sistēmā iekļautajām ziņām, kā arī obligātās tehniskās prasības ar brīvības atņemšanu notiesātās personas un tās sevišķo pazīmju fotoattēliem nosaka Ministru kabinets.

Brīvības atņemšanas iestādes administrācija 21 dienas laikā pēc tam, kad tā saņēmusi tiesneša rīkojumu par sprieduma izpildi, informē Latvijā notiesāto ārvalsts pilsoni vai personu, kuras pastāvīgā dzīvesvieta nav Latvijā, par tās tiesībām izteikt vēlēšanos izciest sodu savas pilsonības vai pastāvīgās dzīvesvietas valstī. Notiesātajam izskaidro personas nodošanas soda izciešanai juridiskās sekas atbilstoši Kriminālprocesa likumā noteiktajam.”

 

3. Papildināt kodeksu ar 15.1 pantu šādā redakcijā:

15.1 pants. Tieslietu ministrijas informēšana par ārvalstu pilsoņiem

Ieslodzījuma vietu pārvalde regulāri, bet ne retāk kā reizi četros mēnešos nosūta Tieslietu ministrijai informāciju par ārvalstu pilsoņiem, kas izcieš brīvības atņemšanas sodu brīvības atņemšanas iestādēs Latvijā.”

 

4. Izteikt 50.3 panta trešās daļas ievaddaļu šādā redakcijā:

“Notiesāto var pārvietot no slēgtā cietuma soda izciešanas režīma augstākās pakāpes uz daļēji slēgtā cietuma soda izciešanas režīma augstāko pakāpi, bet no daļēji slēgtā cietuma soda izciešanas režīma augstākās pakāpes — uz atklāto cietumu. Lemjot par notiesātā virzību soda progresīvās izpildes ietvaros, atbilstoši šajā likumā noteiktajam izvērtē šādus kritērijus:”.

 

5. 50.5 pantā:

izslēgt pirmās daļas 8.apakšpunktā vārdus “sakarā ar priekšzīmīgu uzvedību”;

aizstāt astotās daļas 4.apakšpunktā skaitļus un vārdus “5., 6., 7., 8. un 9.punktā” ar skaitļiem un vārdiem “5., 6., 7., 8., 9. un 10.punktā”.

 

6. 50.6 panta pirmajā daļā:

papildināt 1.apakšpunktu ar vārdiem “vai ir izcietuši sodu brīvības atņemšanas iestādē un sodāmība par šādu sodu noņemta vai dzēsta likumā noteiktajā kārtībā”;

izteikt 2.apakšpunktu šādā redakcijā:

“2) par mazāk smaga nozieguma izdarīšanu aiz neuzmanības, ja brīvības atņemšana piespriesta uz laiku, ne ilgāku par pieciem gadiem un viņi agrāk nav izcietuši sodu brīvības atņemšanas iestādē vai ir izcietuši sodu brīvības atņemšanas iestādē un sodāmība par šādu sodu noņemta vai dzēsta likumā noteiktajā kārtībā;”;

izslēgt 4.apakšpunktā vārdus “par priekšzīmīgu uzvedību”.

 

7. Papildināt 50.11 pantu ar septīto daļu šādā redakcijā:

“Lemjot par nosakāmo soda izciešanas režīma pakāpi no ārvalstīm soda izpildei pārņemtam ar brīvības atņemšanu notiesātajam, brīvības atņemšanas iestādes administratīvā komisija var pieņemt šādus lēmumus:

1) atstāt notiesāto soda izciešanas režīma zemākajā pakāpē;

2) pārvietot notiesāto no soda izciešanas režīma zemākās pakāpes uz soda izciešanas režīma vidējo vai augstāko pakāpi.”

 

8. Papildināt kodeksu ar 50.14 pantu šādā redakcijā:

50.14 pants. No ārvalstīm pārņemtam ar brīvības atņemšanu notiesātajam noteiktā soda izciešanas režīma pārskatīšana administratīvajā komisijā

Brīvības atņemšanas iestādes administratīvā komisija 50 dienu laikā no dienas, kad uzsākta soda izciešana brīvības atņemšanas iestādē, pārskata no ārvalstīm pārņemtam notiesātajam noteikto soda izciešanas režīmu, ņemot vērā ārvalstī un Latvijā apcietinājumā pavadīto laiku un izciesto soda daļu atbilstoši šajā kodeksā noteiktajam par soda izciešanas režīma pakāpē izciešamajām soda daļām.

Ja no ārvalstīm soda izpildei pārņemts ar brīvības atņemšanu notiesātais no dienas, kad uzsākta soda izciešana brīvības atņemšanas iestādē, līdz administratīvās komisijas sēdei izdara rupju vai sistemātisku soda izciešanas režīma pārkāpumu, komisija lemj par notiesātā atstāšanu soda izciešanas režīma zemākajā pakāpē.”

 

9. Papildināt 111.pantu ar 6.punktu šādā redakcijā:

“6) saņemta Tieslietu ministrijas informācija par to, ka ārvalsts spriedums, kas tiek izpildīts Latvijā, ir atcelts.”

 

10. Izslēgt pārejas noteikumu 1.punkta 2.apakšpunktu.

 

Likums stājas spēkā 2012.gada 1.janvārī.

Izvērst Oriģinālais dokumenta saturs
Savērst Oriģinālais dokumenta saturs

429.doc - 429.doc

Start time: 14.12.2023 20:46:35 After doc accessing: 14.12.2023 20:46:35 After doc copying: 14.12.2023 20:46:35 End time: 14.12.2023 20:46:35 Doc created: 26.10.2011 13:15:16 Doc last mod: 26.10.2011 15:36:09 Doc manual: