Drukāt    Aizvērt

___.02.2013.

9/8-

 

 

Saeimas Prezidijam

 

 

          Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir izskatījusi un sagatavojusi izskatīšanai Saeimas sēdē otrajā lasījumā likumprojektu “Grozījums Meža likumā” (Nr.151/Lp11).

                  

 

         

Pielikumā: apkopoto priekšlikumu tabula likumprojekta                                              otrajam lasījumam uz .... lpp.

                                    

                                   

 

Ar cieņu,

 

 

 

 

 

Vjačeslavs Dombrovskis

komisijas priekšsēdētājs

 

Iesniedz  Tautsaimniecības, agrārās,  vides

un reģionālās politikas komisija                                                                                                                                             Likumprojekts otrajam lasījumam

 

 

 

Grozījums Meža likumā

(Reģ. nr.151/Lp11) 

 

Spēkā esošā redakcija

Pirmā lasījuma redakcija

Nr. p.k

Iesniegtie priekšlikumi

(6)

Komisijas atzinums

Komisijas atbalstītā redakcija

1

2

3

4

5

6

 

Grozījums Meža likumā

 

 

 

Grozījumi Meža likumā

 

 Izdarīt Meža likumā (Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 2000, 8.nr.; 2003, 8.nr.; 2005, 5., 10.nr.; 2006, 7.nr.; 2007, 3., 14.nr.; 2008, 24.nr.; Latvijas Vēstnesis, 2010, 76., 106., 205.nr.; 2011, 173.nr.) šādu grozījumu:

 

 

 

Izdarīt Meža likumā (Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 2000, 8.nr.; 2003, 8.nr.; 2005, 5., 10.nr.; 2006, 7.nr.; 2007, 3., 14.nr.; 2008, 24.nr.; Latvijas Vēstnesis, 2010, 76., 106., 205.nr.; 2011, 173.nr.) šādus grozījumus:

8.pants
(1) Ministru kabinets izdod noteikumus par koku ciršanu ārpus meža. Noteikumos nosaka:
1) kārtību koku ciršanai ārpus meža;

 

 

 

 

 

 

 

1

Zemkopības ministrijas parlamentārais sekretārs E.Smiltēns

8.pantā

papildināt pirmo daļu ar 11.punktu šādā redakcijā:

„11) prasības un kārtību kādā izsniedz vai atsaka izsniegt atļauju koku ciršanai ārpus meža;”

Atbalstīts

1. Papildināt 8.panta pirmo daļu ar 1.1 punktu šādā redakcijā:

“11) prasības un kārtību, kādā izsniedz vai atsaka izsniegt atļauju koku ciršanai ārpus meža;”.

2) metodiku zaudējumu aprēķināšanai par koku ciršanu pilsētas un ciema teritorijā;

 

 

 

 

 

3) gadījumus, kad zaudējumu atlīdzība netiek noteikta.

 

 

 

 

 

(2) Vietējā pašvaldība savos saistošajos noteikumos par koku ciršanu ārpus meža pilsētas un ciema teritorijā nosaka zaudējumu atlīdzību par dabas daudzveidības samazināšanu, kā arī šo zaudējumu aprēķināšanas un atlīdzināšanas kārtību. Zaudējumu atlīdzību ieskaita vietējās pašvaldības budžetā.

 

 

 

 

 

13.pants
Ministru kabinets izdod noteikumus par koku ciršanu mežā, kuros nosaka:

 

 

 

 

 

1) galvenās cirtes un kopšanas cirtes kritērijus — mežaudzes minimālo un kritisko šķērslaukumu un galvenās cirtes caurmēru pēc valdošās koku sugas un bonitātes;
2) maksimālo kailcirtes platību;
3) neproduktīvas mežaudzes atzīšanas un ciršanas kārtību;
4) sauso, vēja gāzto, slimību inficēto, kaitēkļu invadēto vai citādi bojāto koku ciršanas kārtību;
5) cirsmu sagatavošanas kārtību un kailcirtes cirsmu izvietošanas nosacījumus;
6) dabas aizsardzības prasības koku ciršanai;
7) koku ciršanas kārtību ainavu cirtē;
8) koku ciršanas kārtību atmežošanas cirtē;
9) koku ciršanas kārtību izlases cirtē;

 

 

 

 

 

10) kārtību, kādā izsniedzams apliecinājums koku ciršanai, un tā derīguma termiņu.

 

2

Zemkopības ministrijas parlamentārais sekretārs E.Smiltēns

Papildināt 13.panta 10.punktu aiz vārda „izsniedzams” ar vārdiem „un atceļams”.

Atbalstīts

 

 

 

Redakc. preciz.

2. Papildināt 13.panta 10.punktu pēc vārda “izsniedzams” ar vārdiem “un atceļams”.

34.pants
(1) Ministru kabinets izdod meža inventarizācijas un
Meža valsts reģistra informācijas aprites noteikumus, kuros nosaka:
1) meža inventarizācijas saturu un kārtību, kā arī gadījumus, kad veicama atkārtota meža inventarizācija;
2) Meža valsts reģistra uzturēšanas un meža inventarizācijas datu aktualizācijas kārtību;
3) informāciju, ko meža īpašnieks vai tiesiskais valdītājs sniedz Valsts meža dienestam, un šīs informācijas sniegšanas kārtību.

 

 

 

 

 

(2) Ministru kabinets nosaka minimālās prasības, kādas izvirzāmas meža inventarizācijas veicēju profesionālajai kvalifikācijai, kā arī sertifikācijas un sertificēto personu darbības uzraudzības kārtību.

 

3

Zemkopības ministrijas parlamentārais sekretārs E.Smiltēns

Izteikt 34.panta otro daļu šādā redakcijā:

„Ministru kabinets nosaka minimālās prasības, kādas izvirzāmas meža inventarizācijas veicēju profesionālajai kvalifikācijai, kārtību, kādā fiziskajām personām izsniedz, reģistrē un atceļ sertifikātu meža inventarizācijas darbu veikšanai, sertifikāta darbības termiņa pagarināšanas kārtību un kārtību, kādā uz laiku aptur sertifikāta darbību un atjauno tā darbību, kā arī sertificēto personu darbības uzraudzības kārtību.”

Atbalstīts

3. Izteikt 34.panta otro daļu šādā redakcijā:

“(2) Ministru kabinets nosaka minimālās prasības, kādas izvirzāmas meža inventarizācijas veicēju profesionālajai kvalifikācijai, kārtību, kādā fiziskajām personām izsniedz, reģistrē un atceļ sertifikātu meža inventarizācijas darbu veikšanai, sertifikāta darbības termiņa pagarināšanas kārtību un kārtību, kādā uz laiku aptur sertifikāta darbību un atjauno tā darbību, kā arī sertificēto personu darbības uzraudzības kārtību.”

44.pants
(1) Valsts meža zeme ir Zemkopības ministrijas Meža departamenta zeme pēc stāvokļa 1940.gada 21.jūlijā, kura zemes reformas gaitā nav nodota pastāvīgā lietošanā citām fiziskajām vai juridiskajām personām, kā arī tā meža zeme, kura pieder vai piekrīt valstij.
(2) Valsts meža zeme ierakstāma zemesgrāmatā uz valsts vārda likumā noteiktajā kārtībā.
(3) Valsts meža zeme pastāvīgā lietošanā netiek piešķirta un nav atsavināma vai privatizējama, izņemot šā panta ceturtajā daļā noteiktos gadījumus.

 

 

 

 

 

(4) Zemesgrāmatā ierakstītās valsts meža zemes atsavināšanu vai privatizāciju var atļaut ar ikreizēju Ministru kabineta rīkojumu šādos gadījumos:
1) (izslēgts ar 14.11.2008. likumu);
2) ja valsts meža zeme nepieciešama likumā "Par pašvaldībām" noteikto šādu pašvaldības autonomo funkciju veikšanai:
a) ceļu būvniecība,
b) kapsētu izveidošana vai paplašināšana,
c) parku ierīkošana un uzturēšana;
d) mežaparku ierīkošana un uzturēšana pilsētu un ciemu teritorijās;
3) privatizējot, kā arī atsavinot zemi ēku (būvju) īpašniekiem:
a) lauku apvidos — zemi, ko aizņem ēkas (būves) un pagalms, kā arī šo ēku (būvju) uzturēšanai nepieciešamo zemi līdz 0,5 hektāru platībā;
b) pilsētās — zemi, ko aizņem ēkas (būves) tādā platībā, kādā šī zeme ir ēku (būvju) īpašnieku likumīgā lietošanā (apbūvei), līdz 0,12 hektāru platībā.

 

 

 

 

 

 (5) Ministru kabinets nosaka kārtību, kādā valsts meža zeme atsavināma šā panta ceturtās daļas 2.punktā minēto pašvaldības autonomo funkciju veikšanai. Šī zeme nav tālāk atsavināma citām personām vai nododama privatizācijai, kā arī nav apgrūtināma ar lietu tiesībām. Šā panta ceturtās daļas 3.punktā minētā zeme privatizējama vai atsavināma Valsts un pašvaldību īpašuma privatizācijas un privatizācijas sertifikātu izmantošanas pabeigšanas likumā noteiktajā kārtībā.

 

 

 

 

 

 

Papildināt 44.pantu ar sesto un septīto daļu šādā redakcijā:

 

 

 

4. Papildināt 44.pantu ar sesto un septīto daļu šādā redakcijā:

 

"(6) Meža zeme, kas atzīta par bezmantinieku mantu un uz kuru ir pieteiktas kreditoru pretenzijas, un kas saskaņā ar Civillikuma 416.pantu piekrīt valstij, atsavināma Ministru kabineta noteiktajā kārtībā. Minētajā gadījumā šā panta otrā, trešā un ceturtā daļa un šā likuma 4.panta otrā daļa nav piemērojama.

 

 

Redakc. preciz.

“(6) Meža zeme, kura atzīta par bezmantinieku mantu, uz kuru ir pieteiktas kreditoru pretenzijas un kura saskaņā ar Civillikuma 416.pantu piekrīt valstij, atsavināma Ministru kabineta noteiktajā kārtībā. Minētajā gadījumā šā panta otrā, trešā un ceturtā daļa un šā likuma 4.panta otrā daļa nav piemērojama.

 

 (7) Ja meža zeme, kas atzīta par bezmantinieku mantu un uz kuru ir pieteiktas kreditoru pretenzijas, ir nepieciešama valsts funkciju īstenošanai un valsts akciju sabiedrības "Latvijas valsts meži" budžetā ir pieejami līdzekļi kreditoru prasījumu segšanai, Zemkopības ministrija 10 darbdienu laikā no notariālā akta kopijas saņemšanas vēršas pie zvērināta tiesu izpildītāja ar lūgumu veikt nekustamā īpašuma novērtējumu un 20 darbdienu laikā pēc novērtējuma saņemšanas informē zvērinātu tiesu izpildītāju par savu lēmumu attiecībā uz bezmantinieku mantas – meža zemes − pārņemšanu valsts akciju sabiedrības "Latvijas valsts meži" īpašumā, sedzot kreditoru prasījumus, bet nepārsniedzot  nekustamā īpašuma – meža zemes − novērtējuma apmēru. Šādā gadījumā šā panta sestā daļa nav attiecināma."

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

Juridiskais birojs

Aizstāt 44.panta septītajā daļā (likumprojekta redakcijā) vārdus „notariālā akta kopijas saņemšanas” ar vārdiem „notariālā akta par mantojuma lietas izbeigšanu izraksta saņemšanas”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Juridiskais birojs

Izteikt 44.panta septītās daļas pēdējo teikumu (likumprojekta redakcijā) šādā redakcijā:

„Šādā gadījumā šā panta sestās daļas nosacījums nav piemērojams.”

Atbalstīts

 

 

 

 

Redakc. preciz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Atbalstīts

(7) Ja meža zeme, kura atzīta par bezmantinieku mantu un uz kuru ir pieteiktas kreditoru pretenzijas, nepieciešama valsts funkciju īstenošanai un valsts akciju sabiedrības “Latvijas valsts meži” budžetā ir pieejami līdzekļi kreditoru prasījumu segšanai, Zemkopības ministrija 10 darbdienu laikā no dienas, kad saņemts notariālā akta par mantojuma lietas izbeigšanu izraksts, vēršas pie zvērināta tiesu izpildītāja ar lūgumu veikt nekustamā īpašuma novērtējumu un 20 darbdienu laikā pēc novērtējuma saņemšanas informē zvērinātu tiesu izpildītāju par savu lēmumu attiecībā uz bezmantinieku mantas — meža zemes — pārņemšanu valsts akciju sabiedrības “Latvijas valsts meži” īpašumā, sedzot kreditoru prasījumus, bet nepārsniedzot nekustamā īpašuma — meža zemes — novērtējuma apmēru. Šādā gadījumā šā panta sestās daļas nosacījums nav piemērojams.”

 

Likums stājas spēkā 2012.gada 1.martā.

6

Juridiskais birojs

Izteikt likuma spēkā stāšanos šādā redakcijā:

„Likums stājas spēkā 2013.gada 1.jūlijā.”

Atbalstīts

Likums stājas spēkā 2013.gada 1.jūlijā.

 

Izvērst Oriģinālais dokumenta saturs
Savērst Oriģinālais dokumenta saturs

151-2.doc151-2.doc

Start time: 25.02.2020 20:01:25 After doc accessing: 25.02.2020 20:01:25 After doc copying: 25.02.2020 20:01:25 End time: 25.02.2020 20:01:25 Doc created: 14.02.2013 16:38:44 Doc last mod: 14.02.2013 16:44:03 Doc manual: