2011. gada 3.martā Nr.9/9-
Saeimas Prezidijam
Sociālo un darba lietu komisija lūdz iekļaut kārtējās Saeimas sēdes darba kārtībā likumprojektu „Grozījums likumā „Par reglamentētajām profesijām un profesionālās kvalifikācijas atzīšanu” (Nr. 174/Lp10) izskatīšanai otrajā lasījumā.
Informējam, ka otrajam lasījumam komisija priekšlikumus nav saņēmusi.
Pielikumā: likumprojekta „Grozījums likumā „Par reglamentētajām profesijām un profesionālās kvalifikācijas atzīšanu” (Nr. 174/Lp10) pirmajā lasījumā nobalsotā redakcija uz 1. lapas.
Komisijas priekšsēdētāja A.Barča
Sociālo un darba lietu komisija
Likumprojekts otrajam lasījumam
Grozījumi likumā “Par reglamentētajām profesijām un profesionālās kvalifikācijas atzīšanu”
Izdarīt likumā “Par reglamentētajām profesijām un profesionālās kvalifikācijas atzīšanu” (Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 2001, 15.nr.; 2003, 23.nr.; 2004, 13.nr.; 2006, 1., 24.nr.; 2008, 3., 16.nr.; Latvijas Vēstnesis, 2010, 19., 99.nr.) šādus grozījumus:
1. Papildināt 9.panta otro daļu ar 21.punktu šādā redakcijā:
“21) militārais paramediķis.”
2. Papildināt III nodaļu ar 17.1 pantu šādā redakcijā:
“17.1 pants. Vispārīgās prasības militārā paramediķa izglītībai
(1) Personas — profesionālā dienesta karavīra — tiesības patstāvīgi veikt profesionālo darbību militārā paramediķa profesijā apliecina diploms par pirmā līmeņa profesionālo augstāko izglītību, kas atbilst šā panta otrajā daļā minētajām prasībām, un personas iekļaušana ārstniecības personu reģistrā.
(2) Minimālais militārā paramediķa izglītības programmas ilgums ir divi gadi pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmā.
(3) Militārā paramediķa izglītības programmā uzņem personas — profesionālā dienesta karavīrus — ar vidējo izglītību.
(4) Militārā paramediķa izglītības programmā apgūst zināšanas par profesijas būtību un ētiku, neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanu veselībai un dzīvībai bīstamos apstākļos, kā arī atbilstošu klīnisko un militāro pieredzi.
(5) Militārā paramediķa klīnisko praksi organizē ārstniecības iestādēs kvalificētu ārstniecības personu vadībā, bet militāro praksi — Nacionālajos bruņotajos spēkos.”
Likums stājas spēkā 2011.gada 1.aprīlī.